Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

.
Донекле сте сви мање-више у праву. Мада, мора се рећи да омладина знатно више баштини десничарске струје, па и четништво. Али, највећи проблем је у томе, не толико што се пласира партизанштина у медијима, већ што омладина паралелно са тим усваја и некакво четништво које то није било у стварности... ултранационалистичко четништво помешано са љотићевштином и недићевштином уз ликовање Косте Пећанца, а све уз усклик "националног помирења и јединства", релативизујући тако прилике из 2. св. рата.
.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Питали сте да вам наведем одакле ми ово, јуче је на српском Редиту, који највише окупља старосну доб коју сам навео, објављена Дражина слика, поводом његовог рођендана, и ово су неки коментари. Било је и наших, разуме се, који су више или мање невешто покушавали да га одбране, али преплављени су.

To je falsifikat. (потерница за Дражом од стране Немаца)

Dobio je odlikovanje jer je spasao americke zivote, ne zato sto je bio borac protiv okupatora. (на констатацију да га је постхумно одликовао Труман)

Ja sam licno zgrozen kad god cujem spominjanje njega i njegovog pokreta kao anti-okupatorskog jer sam dobar deo svoje mladosti proveo citajuci i proucavajuci akademsku literaturu na ovu temu, i domacu i stranu. (не наводи коју литературу)

Ne sporim ja da je bilo i zlocina sa partizanske strane, ali za red velicina manje nego sa cetnicke. (о злочинима)

Cinjenica je da su partizani imali mnogo vecu popularnost od cetnika u narodu i da su zato rat i dobili rat. Zna narod ko ga je branio od Nemaca i ustasa, ko je delio sudbinu istog tog naroda, a ko je peljesio, pljackao i palio sela. (о популарности у народу)

Kakve gluposti ti mlatis, zivota ti? Kakav DM logor, kakvi bakraci? (Немци нису имали логор на Бањици намењен Дражиним присталицама)

All meniii su ubilii djedaaa uzeli mu ovcee i kravee. (изругивање на рачун стрељаних и покрадених домаћина по завршетку рата од стране комуниста)

Saradjivao sa okupatorima, izdao kralja, izdao narod. (Дража издао свој народ)

Ovaj ludak nije bio kontroverzna licnost nego saradnik fasista i nacista sa kojima je pravio primirja pred bitke da bi tukao domace stanovnistvo. Svaki istorijski arhiv ili domaci i strani respektabilni istoricar ce zaloziti svoju reputaciju da to kaze. (не наводи домаћег или страног респектабилног историчара)

Izdajica. Fuj! (Дража издајица)

Draža je bez sumnje jedan od najgorih generala koje je srpska vojska imala u svojoj istoriji. (клинац од 20 година, са богатим војним искуством, разуме се у генерале)

On nije ratovao protiv nikakvih terorista, nego protiv pokreta otpora protiv okupacije koji jeste bio komunistički ali je kao takav okupljao veliki broj srpskih seljaka, radnika i sirotinje generalno. Znači, protiv svog naroda jeste ratovao, a protiv okupatora nije. (Дража ратовао против свог народа)

Saradnja s okupatorom, koljuckanje po selima, gradjanski i bratoubilački rat u okviru svetskog rata. (Дража покренуо и водио братоубилачки рат)

Partizani su oslobodili narod, spasavali zivote, pobedili okupatore, odupirali se i pobedili naciste i fasiste. Bili visoko obrazovani, doktori nauka, lekari, profesori itd. (партизани били високообразовани и победили све непријатеље...)

Cetnici su neobrijani seljaci. (...а четници су стока)
Одговори

Пријатељу, ово је, под бројем 1, изузетно мали узорак, па чак и да су стотине коментара у питању. Под бројем 2 види се да су у питању флоскуле, које пласира једна странка, односно њен подмладак. Напросто, тако функционише СПС.
Али, иако је то мало, није безначајно. У Србији се треба радикално супроставити било каквој промоцији титоизма и комунизма. Као у Пољској и Мађарској, или некад код краља Александра Карађорђевића. Забранити било какву промоцију титоизма са тешким казненим мерама. Али, то не може ићи само од себе. Сви други закони морају промовисати демократске принципе у социјалном, економском и културном смислу. Управо то не одговара данашњој елити и зато стално кокетира са титоизмом.
Једноставно, или демократија или Тито-партија. Не може и једно и друго.
Одговори

Део одговора лежи у томе што држава финансира организације које шире ту комунистичку пропаганду. И не само држава, већ и страни фондови.
Други део одговора је што коментатори долазе и из екс ЈУ република, у којима је ситуација много гора по питању дебољшевизације.
Ипак не верујем да је већина омладине у Србији на нивоу информисаности из 1950-тих.
Одговори

Хвала на одговорима. Морам да признам да ми је мало лакше ако сте у праву.

Хоћу рећи, ако су ови ставови обликовани у оквиру партије и организација, онда је у реду. Није у реду, наравно, него смо на то навикли. Застрашујуће би деловала помисао да су продукт личног опажања, односно, брине ме помисао да неко може да седи, слуша причу "Дража и четници били издајници, ратовали за Хитлера против свог народа" и помисли "Да, ово делује потпуно логично, нема сумње да је врховни командант краљеве војске и одликовани официр био крвожедна испичутура која коље децу по селима".
Одговори

[quote='Бенито' pid='128971' dateline='1587977705']
Пријатељу, ово је, под бројем 1, изузетно мали узорак, па чак и да су стотине коментара у питању. Под бројем 2 види се да су у питању флоскуле, које пласира једна странка, односно њен подмладак. Напросто, тако функционише СПС.
Али, иако је то мало, није безначајно. У Србији се треба радикално супроставити било каквој промоцији титоизма и комунизма. Као у Пољској и Мађарској, или некад код краља Александра Карађорђевића. Забранити било какву промоцију титоизма са тешким казненим мерама. Али, то не може ићи само од себе. Сви други закони морају промовисати демократске принципе у социјалном, економском и културном смислу. Управо то не одговара данашњој елити и зато стално кокетира са титоизмом.
Једноставно, или демократија или Тито-партија. Не може и једно и друго.
[/qu
Тако је Бенито. Ти га увијек гађаш право у центар.
Основна грешка у Србији је изједначавање (признавање) два Антифашистички покрета, умјесто да је комунистички покрет стављен у исту раван са фашизмом и нацизмом. То су у суштини сличниантицивилизацијски покрети и режими.
Одговори

Поштовани г. Милославе,

Прошле недеље гледао сам неколико интервјуа које је дао Милан Видојевић. У једном од њих је изјавио како Дража није убијен, већ су га Руси одвели и да је тамо сахрањен. Рекао је да би могло да се сазна где му је гроб, да је то познато.

С обзиром да прича и друге приче, које су прилично сензационалистичке, не знам шта да мислим.

Шта ви мислите о томе, има ли ту истине?

С поштовањем,
Петар
Одговори

Нема...
Одговори

(27-04-2020, 03:02 PM)perrke Пише:  Шта ви мислите о томе, има ли ту истине?

Знам да је питање постављено Милославу,али само пар реченица.Тај који је пустио ту причу насанкао је или измајмунисао не само Видојевића него и неке друге људе.Наравно,постоје и они који су намерно ширили ту дезинформацију.Претпостављам да си гледао неки старији Видојевићев клип јер ако је то поновио скорије онда он није нормалан тип.Тај који је ту причу пустио по београдској чаршији је глупљи од свих ових који су на њу насели.Ови су испали буздовани јер су хтели да буду ексклузивни,да покажу народу како они знају нешто што нико не зна а заправо су сејали једну бескрупулозну лаж чији је spiritus movens познати залуђивач,коме није страно ни да слаже нешто у јавном простору па да после плаћа казне на суду због тих истих лажи.Наравно,нико га због Драже није тужио али јесте због једне клевете изречене пре 12 година на телевизији са националном фреквенцијом.

Тих ексклузиваца има много,ево нпр. ових дана се појавио један са "епохалним открићем" како је Теслина документа покупио Трампов стриц иако је наведени ексклузивац целога живота тврдио да су ти папири завршили у рукама Саве Косановића. Ми смо још пре 10-12 дана причали(овде на форуму) о томе а овај се појавио пре неки дан у етру са епохалним открићем.
Одговори

Син председника владе, четнички командант ЈВуО ?
Одговори

(30-04-2020, 12:50 PM)Мића Адмирал Пише:  Син председника владе, четнички командант ЈВуО ?

Цветковић?
Одговори

рез.п.поручник ДРАГОМИР Н. УЗУНОВИЋ, рођ.1916, од оца Николе бив.предс.владе и мајке Софије Соје.
Командант батаљона Борске бригаде и команд. Неготинске бригаде.
Шифровано име - капетан Хајдуковић. Старији истраживачи формација ЈВуО тако су га и наводили, очигледно незнајући о коме се радило.
Осуђен на смрт и стрељан, по пресуди Војног суда Зајечарског војног подручја. На саопштењу овог суда, од 14.дец.1944, налази се под ред.бр.42.
Одговори

Сјајно истраживање. За Драгомира никада нисам знао да је за време рата био "Хајдуковић". Мада знам за тог официра у источној Србији. Шта ли му је требало да се "прекрсти"?
Одговори

(01-05-2020, 02:42 PM)Мића Адмирал Пише:  рез.п.поручник ДРАГОМИР Н. УЗУНОВИЋ, рођ.1916, од оца Николе бив.предс.владе и мајке Софије Соје.
Командант батаљона Борске бригаде и команд. Неготинске бригаде.
Шифровано име - капетан Хајдуковић. Старији истраживачи формација ЈВуО тако су га и наводили, очигледно незнајући о коме се радило.
Осуђен на смрт и стрељан, по пресуди Војног суда Зајечарског војног подручја. На саопштењу овог суда, од 14.дец.1944, налази се под ред.бр.42.
Свака част!
Је ли био командант 1. или 2. неготинске?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 6 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним