Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(23-11-2020, 07:34 PM)Милослав Самарџић Пише:  То је у ствари први део; други део је до краја рата отприлике, а трећи, негде до наших дана. Имам причу у глави одавно, али немам времана. Не знам када ћу га наћи, али свакако планирам наставак. Најбоље би било сва три дела у једној књизи, од око 600 страна. Или 500.

А колико треба времена од прилике да напишеш један део?
Можда би други део требао да иде све до отварања границе 1965-е па онда од тада до данас. Мада, чини ми се да није једноставно прећи из једне књиге где је главни ток радње кроз 2-3 године у другу књигу где би радња се одвијала на 20 година и трећа на 50 година. Може ли то без да засмета просечном читаоцу?

Моје мишљење је да је добро овако 3 раздвојена дела а могла би да носе и различите наслове, као што су циклуси Золе или Балзака.

Слобода или Смрт!
Одговори

Могао бих да напишем један део за око три месеца, кад бих само то радио.
И треба неко време да ''одлежии'', па да све проверим.
Рано је за друга питања. Док не нађем тих шест месеци.
Одговори

(26-11-2020, 12:32 AM)Милослав Самарџић Пише:  Могао бих да напишем један део за око три месеца, кад бих само то радио.
И треба неко време да ''одлежии'', па да све проверим.
Рано је за друга питања. Док не нађем тих шест месеци.

Како је кренуло, то ми изгледа да никад нећеш написати наставак: не могу ни теоретски замислити да радиш само једну ствар ни током месец дана камо ли 3. Тужан

Слобода или Смрт!
Одговори

(13-11-2020, 06:02 PM)Милослав Самарџић Пише:  Ново на Јутјуб каналу ''Погледи'':
Ко су били Пећанчеви четници односно владини четници или црни четници?

Тражио сам, али нигде нисам нашао. Зашто су их звали "црни четници"?
Одговори

Претпостављам због црних униформи и црних застава.
Одговори

Тако онда могу да се називају и Дражини. Чини ми се да их тако називају ове данашње присталице Недића и Љотића које оспоравају четничко име Дражиној организацији.
Одговори


Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Беше солидан роман и "Парастос за мог деду",имало је те Бре-прозе,мислим да је почетак века заправо био њен врхунац.

(27-11-2020, 07:21 PM)Шумадинац Пише:  

Реално и поштено.
Одговори

Заиста, свака част за пуковника Драгана Крсмановића. Ово је историја.
Још једном - свака част!
Одговори

Да ли знате где је и када страдао војвода Дане Стојановић?
Одговори

Браво за пуковника Крсмановића и за ову епизоду о Кадињачи.
Одговори

https://princip.info/2016/10/06/prvi-rat...goslavije/
Знате ли нешто о овом? Први пут видим.
Одговори

Какво је право значење лобање и укрштених бутних костију? Чуо сам да је то везано за симболику православља (Адамова лобања), као и црна боја.
Одговори

(30-11-2020, 04:29 AM)stefab97 Пише:  Какво је право значење лобање и укрштених бутних костију? Чуо сам да је то везано за симболику православља (Адамова лобања), као и црна боја.

http://www.pogledi.rs/forum/Thread-mrtva...osti-dvije

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 28 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним