Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Шта су Босански Погледи?
Одговори

Поштовани, који је ваш став поводом наоружавања четничких формација у зиму 1941 на 1942, да ли су оружје добијали од немаца или недићеваца? Какви су Ваши погледи на ову тему?
Одговори

(20-03-2021, 10:52 PM)Chicot Пише:  Samo to piše. Radio + leci.

Ali poenta je da su prvo njih vrbovali. Drenovica, Radica, Djujica..i sve navodne saradnike.. Zapravo, ove komandante istocnije i nisu ni pokusavali da zavrbuju. Za njih je bio izgovor 1944 da su oni reakcionarni i da ih prtz neće, ali da hoće obične vojnike.
Čak je NGO sa Baćevićem i ostalima na kraju , iako prvo interesamtna da ih uvrste u svoje redove kao Poljake..odbijena pod tim izgovorom.

A kao , Radić i ovi nisu "reakcionari"? Smile

Hoću da kažem, Englezi , barem ovi operativno, su drugačije gledali na Radića i comp nego što su ga predstavljali krajem 1943.

Питање је колики је био утицај Радића крајем 1943. године.

Није ли формирањем Средњобосанског четничког корпуса са бригадама, батањонима и нижим јединицама умјесто одреда, знатно умањен утицај Радића?
Одговори

Šta hoćeš da kažeš - vezano za ovo gore što sam postavio? Kakve veze ima količina Radićevog uticaja , pogotovo krajem 1943?
Одговори

Да ли је Милорад Видачић био у немачком заробљеништву једно време?
Одговори

(25-03-2021, 11:14 PM)Chicot Пише:  Šta hoćeš da kažeš - vezano za ovo gore što sam postavio? Kakve veze ima količina Radićevog uticaja , pogotovo krajem 1943?

Ништа нећу да кажем за оно што си напријед поставио.

Што се тиче утицаја, што је неко утицајни, то је и интересантнији.

Него нешто ме интересује и то нема везе са било чим што је напријед писано, већ је питање.
Има ли та енглеска подршка локалним командантима везе са противљењем стављању тих снага у потпуности у ланац командовања ЈВуО? А Раде Радић је у тој трансформацији био нај већи губитник.
Одговори

Mislim da nema , možda delimično samo.
Englezima je odgovaralo da pokret otpora ima centralizovanu, jedinstvenu komandu. Da lokalni komandanti ne vode svoju priču nego da slede naredjenja s vrha. A da pritom Englezi imaju maksimalan uticaj na vodju - Dražu.
Zato su i hteli da ga smene , recimo Djurišićem.
A hteli su da zadrže organizaciju i ljudstvo JVUO. Zamo da zamene vrh.

A za Radića - nema to veze. Nisu oni mnogo znali o njemu dok ih komunisti (i možda hrvatski informanti) nisu informisali , na svoj način. Smile
Одговори

До када је Ђекић остао у Крајини?
Одговори

(28-03-2021, 08:23 PM)Антитоталитаран Пише:  До када је Ђекић остао у Крајини?
До пролећа 1944.
Одговори

(28-03-2021, 08:39 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(28-03-2021, 08:23 PM)Антитоталитаран Пише:  До када је Ђекић остао у Крајини?
До пролећа 1944.

Хвала. Да ли је он био легализован код Немаца након пада Италије?
Одговори

(28-03-2021, 08:51 PM)Антитоталитаран Пише:  
(28-03-2021, 08:39 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(28-03-2021, 08:23 PM)Антитоталитаран Пише:  До када је Ђекић остао у Крајини?
До пролећа 1944.

Хвала. Да ли је он био легализован код Немаца након пада Италије?
Не знам.
Одговори

Желео бих да знам која су примирја била између четника и сила Осовине и комуниста и сила Осовине, такође када су били
Одговори

Да ли ми можете рећи нешто о Рајку Челоњи и четницима из околине Власенице и Милића?
Одговори

Да ли је Павле Ђуришић био повезан са црногорским добровољачким корпусом и црногорском народном војском? Ако јесте, да ли су то били квислиншки организације?

Да ли су постојали контакти између четника и словеначких домобрана у 1944-1945?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним