Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

(22-06-2021, 10:50 PM)Бенито Пише:  И? Зар опет? Rolleyes
По Закону о заштити националних добара раде музеји у Србији. У сваком од њих мора бити запослен овлашћени историчар са задужењем за историјске фотографије. Тај човек, стручњак-експерт дужан је да зна из ког је периода фотографија, да опише атмосферу фотографије, ко се поименично на истој налази и разлог зашто је настала.
Пошто је феномен фотографија настао у 19 веку, сваки музеј у Србији мора имати два таква стручњака: једног за 19, а другог за 20 век.
Ово што гледамо су НЕДОПУСТИВИ ГАФОВИ, а ко стоји иза тога није тешко претпоставити сваком ко уопште разуме где живи.
Наглашавам да ће Србија, вероватно у октобру ове године, ако до тада буде постојала, добити коначно Закон о музејима и музејској грађи. Пошто ови наши коњослави немају благе везе са везом, преписан је закон који је врло сличан француским законима о истој теми.
Међутим, буду ли се поштовале врло ригорозне ставке из тог новог нацрта Закона, готово сви музеји у Србији мораће да престану да раде, јер готово ниједан не испуњава ни основне постулате савременог музејског рада у цивилизованом свету.
Оно што је најзанимљивије, а што ће се вероватно десити, ми нећемо имати критику што су комунисти за своје владавине која и данас траје, уништили и девастирали модеран музејски живот у Србији, него ћемо опет слушати жалопојке вајних Србенди који раде за службу и који ће нам певати песмице како не смемо да дозволимо да нас Запад уцењује.
Дакле, на овом примеру види се као на длану колико нас кошта оваква државна управа коју смо наследили из времена титоиста, који нису знали ништа ни о чему, а када им је то неко пребацивао, они су се одмах пребацивали на "народни суверенитет који мора бити очуван", кријући тако своје најприземније интересе за државном службом иза леђа јадног српског народа који је деценијама таоц такве власти.

Онај из Ваљевског музеја је војвода Дака Тешмановић.
Одговори

Види се из авиона да је неки од Пећанчевих... Али, ови ни то не знају...
Одговори

(22-06-2021, 11:51 PM)Александар Динчић Пише:  Онај из Ваљевског музеја је војвода Дака Тешмановић.

Шта је било са њим?
Одговори

[Слика: Screenshot-1.png]
[Слика: 192269776-10218775396403638-234829902691687454-n.jpg]
Одговори

(23-06-2021, 12:35 AM)Антитоталитаран Пише:  
(22-06-2021, 11:51 PM)Александар Динчић Пише:  Онај из Ваљевског музеја је војвода Дака Тешмановић.

Шта је било са њим?

Нека Мића Адмирал да своје податке о Тешмановићу, а онда ћу и ја. Да видим да ли се слажемо у подацима о његовој судбини.
Одговори

(22-06-2021, 10:50 PM)Бенито Пише:  Закона, готово сви музеји у Србији мораће да престану да раде, јер готово ниједан не испуњава ни основне постулате савременог музејског рада у цивилизованом свету.
Оно што је најзанимљивије, а што ће се вероватно десити, ми нећемо имати критику што су комунисти за своје владавине која и данас траје, уништили и девастирали модеран музејски живот у Србији, него ћемо опет слушати жалопојке вајних Србенди који раде за службу и који ће нам певати песмице како не смемо да дозволимо да нас Запад уцењује.

Такође и Окружни судови који се баве питањем рехабилитација политичких и војних чинилаца из ДСР морају имати историчаре-експерте који ће разматрати рехабилитационе предлоге и доказе који долазе и од стране предлагача и од стране државних институција (најчешће су то извештаји послератних Државних комисија). Учествовао сам у више таквих поступака и уверио се да судије и тужиоци благе везе немају о ратним чиниоцима. За њих су недићевци и четници Драже Михаиловића исто. Велики проценат не зна ко су били Љотићеви добровољци, а о придруженим формацијама (полиција и сл) као и легализованим одредима и да не говорим. То је већ математика 3.
Одговори

(24-06-2021, 01:16 PM)Александар Динчић Пише:  
(22-06-2021, 10:50 PM)Бенито Пише:  Закона, готово сви музеји у Србији мораће да престану да раде, јер готово ниједан не испуњава ни основне постулате савременог музејског рада у цивилизованом свету.
Оно што је најзанимљивије, а што ће се вероватно десити, ми нећемо имати критику што су комунисти за своје владавине која и данас траје, уништили и девастирали модеран музејски живот у Србији, него ћемо опет слушати жалопојке вајних Србенди који раде за службу и који ће нам певати песмице како не смемо да дозволимо да нас Запад уцењује.

Такође и Окружни судови који се баве питањем рехабилитација политичких и војних чинилаца из ДСР морају имати историчаре-експерте који ће разматрати рехабилитационе предлоге и доказе који долазе и од стране предлагача и од стране државних институција (најчешће су то извештаји послератних Државних комисија). Учествовао сам у више таквих поступака и уверио се да судије и тужиоци благе везе немају о ратним чиниоцима. За њих су недићевци и четници Драже Михаиловића исто. Велики проценат не зна ко су били Љотићеви добровољци, а о придруженим формацијама (полиција и сл) као и легализованим одредима и да не говорим. То је већ математика 3.
Како је могуће да си толико необавештен?Баја
Они имају експерте - СУБНОР. Мислим да је чак и законски регулисано да се експерт СУБНОР-а зове за сваку рехабилитацију. Углавном, од Дражине, па до ивих у КГ за које знам -. СУБНОР.
Одговори

какав субнор па и деца која су била у партизанима имају више од 90 година?
Одговори

[Слика: Screenshot-1.png]
[Слика: 201654348-266882275229757-8905018255780156349-n.jpg]
Одговори

(24-06-2021, 05:16 PM)пек. Пише:  какав субнор па и деца која су била у партизанима имају више од 90 година?
Пензионисани официри ЈНА.
Одговори

Заробљени четнички командант из Матешева код Колашина,од стране Немаца.Да ли неко препознаје можда,ко је на слици?
[Слика: Screenshot-1.png]
Одговори

(24-06-2021, 01:08 PM)Александар Динчић Пише:  
(23-06-2021, 12:35 AM)Антитоталитаран Пише:  
(22-06-2021, 11:51 PM)Александар Динчић Пише:  Онај из Ваљевског музеја је војвода Дака Тешмановић.

Шта је било са њим?

Нека Мића Адмирал да своје податке о Тешмановићу, а онда ћу и ја. Да видим да ли се слажемо у подацима о његовој судбини.

Можете ли сад да напишете?
Одговори

Њега су Немци ухапсили под оптужбом да је имао неких додира са Дражином организацијом (а није) и интернирали у један заробљенички логор. Када се завршио рат, покушао је да се врати у Југославију и да се прикључи антикомунистичким формацијама које су се тада окупљале у Словенији. Међутим, неко га је препознао и проказао, да је учествовао у предаји партизана Немцима, у новембру 1941. г, који су потом били стрељани у Ваљеву. Стрељан је и он, у Словенији.
Одговори

Дражина слика купљена из Перу-а преко интернета.
Извор:Трифун Дракулић
[Слика: img086.png]
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 23 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним