Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Зар нисте некада давно писали на форуму да је Калабић лоше наводио своје минобацаче те да су гранате падале по другим четничким јединицама,приликом борби за Вишеград?Ово је Тешић 100%.Smile
Одговори

(21-08-2021, 09:29 PM)Милош Шарац Пише:  Зар нисте некада давно писали на форуму да је Калабић лоше наводио своје минобацаче те да су гранате падале по другим четничким јединицама,приликом борби за Вишеград?Ово је Тешић 100%.Smile

Нисам. Smile
То је писао Мирослав Тодоровић у књизи ''Судија смрти''. Питао сам га, онда, откуд му то. Рекла нека баба, ако се сећам. Нема никакве шансе да је Тешић.
Одговори

Капетан Пилот Боривоје Манић из Врања,командант Јужноморавске групе корпуса.Емигрирао у САД.Боривоје је последња жртва комуниста у иностранству!По налогу Станета Доланца убијен је 1986. године у Чикагу.
Извор:Предраг Димић
[Слика: 238069598-1649866628536974-206891115875509667-n.jpg]
Одговори

Четник Косјерићке бригаде.
Извор:Бане Јевтић
[Слика: Screenshot-1.png]
Одговори

Како се звао официр на челу колоне у кожном мантилу и ако може нешто више о њему!Баш ми треба имам једну нову слику па да упоредим.
[Слика: Aleksandar-Simi-fotografije-Ravnogorskog-pokreta-13.jpg]
Одговори

Зар није то Реља Додер, из колубарске бригаде
Одговори

Да јесте,хвала,нема његових слика,сем ове једне.Ја не знам ни за једну другу.
Одговори

Kalabicev kolega, geometar.
Одговори

Колона четника Дринског корпуса пролази главном улицом у Ослобођеном Вишеграду,5. октобра 1943. године ,после тешких борби против Усташа и Немаца,који су починили стравичан масакр над Српским становништвом у Источној Босни.Десно од колоне четника лежи један мртав Усташа.
Извор:ПОГЛЕДИ
[Слика: Screenshot-191.png]
Одговори

(25-08-2021, 10:48 AM)Милош Шарац Пише:  Колона четника Дринског корпуса пролази главном улицом у Ослобођеном Вишеграду,5. октобра 1943. године ,после тешких борби против Усташа и Немаца,који су починили стравичан масакр над Српским становништвом у Источној Босни.Десно од колоне четника лежи један мртав Усташа.
Извор:ПОГЛЕДИ
[Слика: Screenshot-191.png]

Има ли неко слику која није замагљена?
Одговори

Један детаљ ове фотографије,буди сумњу.Могуће да грешим,али ако пажљивије погледате колону са леве стране видећете рекламу реномиране радње за продају обуће Бата.Реч је,о великој,тада популарној,радњи.
Ипак она је у Ужицу отворена мислим тек 1935.а у Пожеги јођ касније,можда пред сам рат.Мало ме чуди да је Вишеград имао ту радњу,ипак реч је о мањој,и сигуран сам мање економски јакој средини.
Алармирао сам историчара из ВГ,па ће овај мали детаљ,одагнати или потврдити сумњу.
Одговори

(25-08-2021, 08:47 PM)РежисерСтари Пише:  Један детаљ ове фотографије,буди сумњу.Могуће да грешим,али ако пажљивије погледате колону са леве стране видећете рекламу реномиране радње за продају обуће Бата.Реч је,о великој,тада популарној,радњи.
Ипак она је у Ужицу отворена мислим тек 1935.а у Пожеги јођ касније,можда пред сам рат.Мало ме чуди да је Вишеград имао ту радњу,ипак реч је о мањој,и сигуран сам мање економски јакој средини.
Алармирао сам историчара из ВГ,па ће овај мали детаљ,одагнати или потврдити сумњу.

Имали су фабрику муниције "Вистад", фабрику боја и лакова "Терпентин", могуће и друге, вероватно су имали приходе и од туризма, тако да није немогуће.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Ево слике из Вишеграда:

[Слика: Cetnici-u-Visegradu.jpg]
Одговори

(25-08-2021, 09:08 PM)Николај Пише:  
(25-08-2021, 08:47 PM)РежисерСтари Пише:  Један детаљ ове фотографије,буди сумњу.Могуће да грешим,али ако пажљивије погледате колону са леве стране видећете рекламу реномиране радње за продају обуће Бата.Реч је,о великој,тада популарној,радњи.
Ипак она је у Ужицу отворена мислим тек 1935.а у Пожеги јођ касније,можда пред сам рат.Мало ме чуди да је Вишеград имао ту радњу,ипак реч је о мањој,и сигуран сам мање економски јакој средини.
Алармирао сам историчара из ВГ,па ће овај мали детаљ,одагнати или потврдити сумњу.

Имали су фабрику муниције "Вистад", фабрику боја и лакова "Терпентин", могуће и друге, вероватно су имали приходе и од туризма, тако да није немогуће.

Имали су знам,али то не значи да су имали и ову радњу.Како год,сазнаћемо,много је то мала варош била пред рат.Сазнаћемо...
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: Перун, 39 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним