Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(10-02-2022, 07:53 PM)Бенито Пише:  
(10-02-2022, 06:03 PM)Шумадинац Пише:  
(09-02-2022, 02:05 PM)Бенито Пише:  Сачувај нас Боже оваквих будала.
Ово је типично усвојен идеолошки концепт историје који је измишљен у аулама службе државне безбедности у Русији, а потом готово пресликана, преко ДБ и САНУ, у Србији. Обашка што историјске чињенице, све више и више, како се откривају, показују податке који су дијаметрално супротни од овога што је горе наведено. Међутим, треба задржати заковано место у култури или просвети, а то место може да "одлепрша" попут лептирића, само ако неко покуша да изађе ван овог горе задатог рама. 
Тешко увлачење званичном концепту који намеће држава. Ово би, по правилу, требало игнорисати. Али, трагови који ови људи остављају у модерној културној и друштвеној данашњици (да употребим комунистички израз) толико проблема прави за будућност, да ће тешко бити исправљен ако неко не реагује и супростави се оваквим квази-научним ставовима.
https://rs.n1info.com/vesti/obradovic-is...-beogradu/


Цитат:

"Ми поштујемо партизански покрет и сваки ослободилачки покрет, али разликујемо партизане као ослободиоце и комунисте који су страховладом уништавали све што је било наслеђе краљевине", додао је Бошко Обрадовић

Бенито, шта велиш на ово?

Даклем, евидентан утицај Влада Димитријевићa.
Обојица су из комунистичке куће. Обојица су из Чачка. Обојица су се Српству окренули преко цркве. Прво професор, а преко њега и ученик. И обојица су налетели на љотане у СПЦ, и они су их "васпитали".
Касно је за њих. Децу треба васпитавати, да не наседају на већ познату комунистичку или љотићевску пропаганду.

Највише ме чуди то што гос'н Самарџић и пуковник Крсмановић, који су у савету Двери, не реагују, тј. не науче, објасне и посаветују лидера око тога.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Највише чуди што они тамо уопште седе са комунистима. (Чавошки, Ломпар, Димитријевић, Обрадовић....) Све су то комуњаре...
Одговори

(10-02-2022, 06:14 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(09-02-2022, 09:00 PM)Ђорђе Пише:  Били су заведени коминтерновском подвалом. 


Кидање

Није, него му нису дали да је наоружа.


Нисам разумео ову реплику. Можете ли појаснити?
Одговори

Цитат:"Ми поштујемо партизански покрет и сваки ослободилачки покрет, али разликујемо партизане као ослободиоце и комунисте који су страховладом уништавали све што је било наслеђе краљевине", додао је Бошко Обрадовић


Као да је састављано на Андрићевом венцу.
Одговори

(10-02-2022, 09:13 PM)Бенито Пише:  Највише чуди што они тамо уопште седе са комунистима. (Чавошки, Ломпар, Димитријевић, Обрадовић....) Све су то комуњаре...

Надам се да се шалиш са тим олаким етикетирањем....

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(10-02-2022, 09:25 PM)Ђорђе Пише:  
(10-02-2022, 06:14 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(09-02-2022, 09:00 PM)Ђорђе Пише:  Били су заведени коминтерновском подвалом. 


Кидање

Није, него му нису дали да је наоружа.


Нисам разумео ову реплику. Можете ли појаснити?

Грешка, то је одговор на питање ''Београдског Србина'', које гласи:
Да ли је Милан Аћимовић одбијао да наоружа српску жандармерију после напада Немачке на СССР?
Одговори

(10-02-2022, 11:02 PM)Шумадинац Пише:  
(10-02-2022, 09:13 PM)Бенито Пише:  Највише чуди што они тамо уопште седе са комунистима. (Чавошки, Ломпар, Димитријевић, Обрадовић....) Све су то комуњаре...

Надам се да се шалиш са тим олаким етикетирањем....

Наравно да се не шалим.
Наравно да ништа не напишем олако.
Срамота ме је што их раније нисам прокљувио.
Односно јесам, него "срце се нада...".
Одговори

(10-02-2022, 11:15 PM)Бенито Пише:  
(10-02-2022, 11:02 PM)Шумадинац Пише:  
(10-02-2022, 09:13 PM)Бенито Пише:  Највише чуди што они тамо уопште седе са комунистима. (Чавошки, Ломпар, Димитријевић, Обрадовић....) Све су то комуњаре...

Надам се да се шалиш са тим олаким етикетирањем....

Наравно да се не шалим.
Наравно да ништа не напишем олако.
Срамота ме је што их раније нисам прокљувио.
Односно јесам, него "срце се нада...".
A bas mi se Bosko cinio ok, bas sam razocaran sada. Pa za koga onda da glasamo. Gle ovaj Poks 2 sad koga je sve okupio i Verko Stevanovic i Mirko Jovic i general Delic, fali im samo Srdjan Sreckovic iz smatse. A ovaj tek Poks 1 to mi je zanimljivo sad su se pocepali u predvecerje izbora. Mozda Srdjan Babovic ako ga nagovorimo da se kandiduje Хармоника Хармоника
Одговори

Ово што сам написао горе нема никакве везе са изборима. Гласајте за кога хоћете осим за Овај. Већина других су пристојни људи, иако подржавају неку врсту комунизма, јер за друго не знају или им то одговара.
Оно што је сигурно, неће бити бахати разбојници као ови.
Одговори

(10-02-2022, 09:13 PM)Бенито Пише:  Највише чуди што они тамо уопште седе са комунистима. (Чавошки, Ломпар, Димитријевић, Обрадовић....) Све су то комуњаре...

Откуд сад Ломпар комуњара?

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

https://www.instagram.com/p/CZrDi6pLQZj/...=copy_link Da li je ovo Kalabić.
Одговори

(11-02-2022, 04:02 PM)Luka Milošev Пише:  https://www.instagram.com/p/CZrDi6pLQZj/...=copy_link Da li je ovo Kalabić.

Јесте, марта 1942.
Одговори

Било би лепо да напишу да је први пут објављена на форуму Погледа!
Одговори

Da li je Jevrem Tomic, gradonacelnik Beograda i ministar fizickog vaspitanja bio sa Kalabicem u Topoli 44te
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 7 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним