Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(29-04-2014, 10:08 PM)Петар Пише:  Ја сам добио информацију да се човек звао Богољуб Деспотовић.Село Соколовићи на планини Деветак,(мислим да је то Романија).По причи комунисти су га убили.А породица(морам се распитати како се презивају) су га нашли и закопали под једну јелу.Нашли су и његову војну књижицу и узели,али је она изгорела пошто су им комунисти запалили кућу.На дрвету су написали име и презиме и дуги низ година су подебљавали да се види.Мој пријатељ је тражио гроб једног његовог рођака имислили смо да је то,онда се испоставило да је то овај други човек.Ако некога итересује зваћемо да проверимо име.Наравно тамо је убијено много четника,али ови људи су били сретни да сачувају гроб српским борцима и да помогну ако неко тражи.
Био их захвалан да проверите име, пошто знам једног човека из те фамилије.
Одговори

(29-04-2014, 07:23 PM)Захумље Пише:  Милославе кад је последних твз "Савезни" пилот био спашем?

Милославе јели имаш било које податке од деловање твз савезна авиација по Немачким положајама пре 1943 и датум између 1943 - Нов 1944 године?

Знадемо да су енглези фатично спасилих КОМУНИСТИЧКИ покрет.....после Немачке офанзиве у 1943 године? Са својим бомбардовање по Немачким положаја.....јели су тад гађалих било шта Српско?

Балканска Ваздухоплоства је негде основан у Јуну 1944 а то је био тај у Бари?

Кад је био основан та Партизанска Ваздухоплоства одреде?
И у којом тренутком и на којих начин је био ангажован.....?

Знадемо да су Савезници вечито рушилих Румунске енергетике што је било корисћено од Немаца?

Ако су савезници су могли и то како деловати у 1943 године.....по Немцима у корист КОМУНИСТЕ....јели су то успели да ураде било шта против Немаца док су били у савез са Војском Краљевином.....јели смо ми тражили нешто друго да бомбадују....осим пруге до логоре?

Јели су деловалих на истим начином у Бугарску, Румунију и Грчку?
Пре 1943. нема дејстава савезничке авијације, Балкан им је био ван домета. Бомбардовања почињу од касне јесени 1943, када су направили авио базу у Барију, Италија. Нису они тада спасили комунисте, већ су комуисти претрпели огромне губитке у немачким операцијама у зиму 1943/44.
Од јесени 1943. бомбардује амерички 15. корпус, па 15. армија, а Балканско ваздухопловство, британско, је основано 1944. Друго је партизанско ваздухопловство, оно није битно до 1945.
Гађали су и Грчку, Бугарску и Румунију, као и Хрватску - али не на исти начин као Србију. Њих су гађали као да су део савезничке коалиције, а Србију као да је део Трећег рајха.
Одговори

Милославе ако је неко од фамилије заинтересован мој пријатељ вероватно сутра иде до Власенице па може да продужи до горе да то провери.Да провери име ако је то Боривој можемо да ступимо у котакт .Јел Боривој био капетан?
Одговори

Јесте, био је капетан. Ја бих им свакако пренео.
Одговори

Иначе, то не може бити Романија, то је планина Деветак. Ту јесте прошла Расинско-топличка група корпуса, у новембру и децембру 1944.
Одговори

Да ли је на Деветку дошло до неке запажене битке? Могуће да је био одсечен од јединице, па касније убијен на Романији.
Одговори

Има прич

Јели су КОМУНИСТИ имали авионе још у Мај 1942, кад су пилоти од два авиона ко су припалих авијације НДХ прешли у Партизане у Босни.
Пилоти
Фрањо Клуз
Руди Чајавец (?)
Авионе
Француски дизајн, Краљевина производње ПОТЕЗ 25
Брегет 19....(опет авионе од авијавије Краљевине Југославије)
Авијације
Се говори да су користилих својих авионе против Немаца.....кад је питање!

Нису они тада спасили комунисте, већ су комуисти претрпели огромне губитке у немачким операцијама у зиму 1943/44.

Па јесу зашто су били безглавних.....
Војних врх није овсте имао везу са својимј војнике.....то се једино десило преко енглеске комујникације....
Јели је тада ТИТО путовао до Лондона?

Али што је битно овде је колучина оружање и помоч што је стигло од енглеза и американца после та Немачких напад!
Тежина помоч што је стигло двено.....било бих доказ!

Гађали су и Грчку, Бугарску и Румунију, као и Хрватску - али не на исти начин као Србију. Њих су гађали као да су део савезничке коалиције, а Србију као да је део Трећег рајха.

То се мора доказати са слика штете....

И колико су авионе лично учестовали у акције у Грчкој, Бугарску, Румунији, хрватске.....
У Србији се говори од 600....што је паралел са Немачком напад у Априлу 1941 године!

Милославе јели је ова табла тачна за број КОМУНИСТА и њиховог раста?

http://en.wikipedia.org/wiki/Yugoslav_Partisans
Одговори

Ма какви тачно. У августу 1943. било их је 25.000 у целој земљи, и то према два извора: према њиховим документима и према извештају америчке обавештајне службе.
Одговори

(29-04-2014, 11:13 PM)Романија1 Пише:  Да ли је на Деветку дошло до неке запажене битке? Могуће да је био одсечен од јединице, па касније убијен на Романији.
Проверио сам, то мора бити Боривоје Деспотовић. Води се као нестао негде у децембру 1944. јужно од Тузле, а вероватно је заробљен.
Одговори

Милославе окренули смо доста телефона.За дан два ћемо проверити.Звали смо горе,треба да нађемо једног старину који је био шумар и није дао да седрво исече.Они су имали и његову војну књижицу али су им мало касније запалили комунисти кућу и све зе изгорело.Да ли је у неким другим јединицама био Богољуб Деспотовић?

Сигурна је информација да је био капетан и да се презива Деспотовић.
Одговори

Нисам чуо ни за ког другог капетана Деспотовића.
Одговори

Да ли је Бирчанин током рата долазио у Србију ?

Ако идем напријед, пратите ме...ако се повучем, убијте ме...ако умрем, осветите ме.
-Анри де ла Рошжаклен
Одговори

(02-05-2014, 03:48 PM)Мањача Пише:  Да ли је Бирчанин током рата долазио у Србију ?
Није.
Одговори

[Слика: 6260a1ebfb50.jpg]
Милославе, колико је ових пуковских застава војске Краљевине Југославије сачувано до данас?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 13 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним