Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(28-10-2023, 01:11 PM)Vanza Пише:  
(28-10-2023, 12:23 PM)Јужносрбијанац Пише:  Колико немачких операција против четника је до сада познато? Да ли имате списак?
https://youtu.be/ab74js88kGA?si=1lnn7gUyJWy02wot

Хвала, мада мислим да сам баш овде чуо да је број много већи од 47.
Одговори

Господине Самарџићу, да ли знате како се звао овај учитељ Козица и каква му је била судбина? И да ли је овај неки Милош Беква са Петрове горе био одметнути партизан?
https://forum.krstarica.com/threads/2000...ka.828227/
Одговори

Јуче је била емисија на Хепију.
Били су ту Немања Девић, Горан Шарић и још двојица којих се не сећам.
Шарић је помињао Самарџића и случај хрватских историчара који су питали да ли сада они могу да рехабилитују Павелића. Очигледно је гледао емисију на Студију Б.
А у неком следећем тренутку је поменуо аматера историчара из Хрватске који још увек пише из угла Титовог комунизма и аматера историчара Самарџића. 
Закључак да је истина негде између њих двојице. На шта су остали реаговали да је истина увек негде између.
Одговори

Другим речима, постојала су "два антифашистичка покрета" бла, бла, бла трућ....
Одговори

Da li je tacno da je ustaska emigracija planirala likvidaciju Rankovica? To je receno u seriji "Drug Marko".
Одговори

(28-10-2023, 11:02 PM)Potporucnik1 Пише:  До када је Калабић пратио Дражу у Црној Гори?

Почетком октобра 1942. вратио се  у Шумадију.

Горски штаб 310
Одговори

Због чега сматраш да је ирелеванта Бирчанинова веза са енглеском обавјештајном службом у пучу ,за коју сам кажеш да је постојала ?

Горски штаб 310
Одговори

(02-11-2023, 08:19 PM)Ocaus41 Пише:  Због чега сматраш да је ирелеванта Бирчанинова веза са енглеском обавјештајном службом у пучу ,за коју сам кажеш да је постојала ?
Дражи је штаб до почетка октобра био у Пољима код Мојковца, па тек после на Лису греду.
Одговори

Самарџићу,да ли подржаваш провладину коалицију Двери-Заветници?
Раније си био близак Дверима,да ли си и даље?
Одговори

(03-11-2023, 11:29 AM)ексрежисер Пише:  Самарџићу,да ли подржаваш провладину коалицију Двери-Заветници?
Раније си био близак Дверима,да ли си и даље?

Јесам. Што провладина? Где си ти?
Одговори

(03-11-2023, 06:15 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(03-11-2023, 11:29 AM)ексрежисер Пише:  Самарџићу,да ли подржаваш провладину коалицију Двери-Заветници?
Раније си био близак Дверима,да ли си и даље?

Јесам. Што провладина? Где си ти?

Провладина,јер нису хтели да парафирају,да после избора,неће наступати са снс,а коалициони партнер им је сателит снс-а.
Ја не гласам задњих 10 година.Да је једна листа национална можда бих и изашао.Свестан свих њених мана.
Одговори

Зашто je њемачка Команда југоистока понудила предају само четницима и западним савезницима, а не партизанима и Совјетима, у јесен 1944.?
Одговори

Зато што је предаја Совјетима подразумевала необележену и масовну гробницу.
Одговори

Нити је понуђена предаја Англоамериканцима, нити је предаја Совјетима значила масовну гробницу.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 26 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним