Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Није ми познато, сигурно знају у Војном музеју.
Одговори

Милославе виде ли ово? Smile
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/462687/...ihailovica
Одговори

(05-05-2014, 03:43 PM)Вукашин Петковић Пише:  Милославе виде ли ово? Smile
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/462687/...ihailovica
Чуј, видео... Smile Учествовао. Колико видим, засад је ово мој део, ово болдирано:

Afera sa ženom najboljeg prijatelja Aleksandrom Mišićem, istina ili podmetačina Ljotićevaca

Дао сам опширну изјаву, покушавајући да се ствар представи што објективније. Видећемо.
Одговори

(05-05-2014, 05:11 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(05-05-2014, 03:43 PM)Вукашин Петковић Пише:  Милославе виде ли ово? Smile
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/462687/...ihailovica
Чуј, видео... Smile Учествовао. Колико видим, засад је ово мој део, ово болдирано:

Afera sa ženom najboljeg prijatelja Aleksandrom Mišićem, istina ili podmetačina Ljotićevaca

Дао сам опширну изјаву, покушавајући да се ствар представи што објективније. Видећемо.

А јел постоје ова писма или било какви докази о свим овим тезама? Откуд уопште се покрену ова тема?
Одговори

Милославе, можете ли ми објаснити ако знате, каква је била разлика између полицајца и жандарма у краљевини Југославији или је то било једно те исто?
Одговори

(05-05-2014, 09:47 PM)Романија1 Пише:  
(05-05-2014, 05:11 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(05-05-2014, 03:43 PM)Вукашин Петковић Пише:  Милославе виде ли ово? Smile
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/462687/...ihailovica
Чуј, видео... Smile Учествовао. Колико видим, засад је ово мој део, ово болдирано:

Afera sa ženom najboljeg prijatelja Aleksandrom Mišićem, istina ili podmetačina Ljotićevaca

Дао сам опширну изјаву, покушавајући да се ствар представи што објективније. Видећемо.

А јел постоје ова писма или било какви докази о свим овим тезама? Откуд уопште се покрену ова тема?
Постоје писма, али то је све пре рата.
Због тиража.
Одговори

(05-05-2014, 09:52 PM)Вук92 Пише:  Милославе, можете ли ми објаснити ако знате, каква је била разлика између полицајца и жандарма у краљевини Југославији или је то било једно те исто?
То је отприлике као и сада, полиција и жандармерија. С тим што колико знам онда жандармерија није била на границама, а сада јесте. И што је онда жандармерија патролирала и по насељима, а сада то чини полиција.
Одговори

(05-05-2014, 10:09 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(05-05-2014, 09:47 PM)Романија1 Пише:  
(05-05-2014, 05:11 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(05-05-2014, 03:43 PM)Вукашин Петковић Пише:  Милославе виде ли ово? Smile
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/462687/...ihailovica
Чуј, видео... Smile Учествовао. Колико видим, засад је ово мој део, ово болдирано:

Afera sa ženom najboljeg prijatelja Aleksandrom Mišićem, istina ili podmetačina Ljotićevaca

Дао сам опширну изјаву, покушавајући да се ствар представи што објективније. Видећемо.

А јел постоје ова писма или било какви докази о свим овим тезама? Откуд уопште се покрену ова тема?
Постоје писма, али то је све пре рата.
Због тиража.

Перо Симић је објавио у својој књизи "Дража Михаиловић на крсту судбине", делове неких писама и пар фотографија. Извор Војни архив ЧА 243 - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7.
Одговори

(05-05-2014, 10:11 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(05-05-2014, 09:52 PM)Вук92 Пише:  Милославе, можете ли ми објаснити ако знате, каква је била разлика између полицајца и жандарма у краљевини Југославији или је то било једно те исто?
То је отприлике као и сада, полиција и жандармерија. С тим што колико знам онда жандармерија није била на границама, а сада јесте. И што је онда жандармерија патролирала и по насељима, а сада то чини полиција.

Хвала! Smile
Одговори

Господине Милославе, да ли можете нешто да напишете о Живојину Жики Марковићу, комаданту другог косовског корпуса.
Одговори

Видећу сутра.
Одговори

Која фора: "1,876 people like Погледи" на фејсбуку, а међу њима и "Ској Ниш". Smile
Одговори

(10-05-2014, 05:49 PM)Николај Пише:  Која фора: "1,876 people like Погледи" на фејсбуку, а међу њима и "Ској Ниш". Smile
Smile
Одговори

(07-05-2014, 11:17 PM)КиМ1389 Пише:  Господине Милославе, да ли можете нешто да напишете о Живојину Жики Марковићу, комаданту другог косовског корпуса.

Марковић Живојин, мајор, командант 2. косовског корпуса и Косовског јуришног корпуса Југословенске војске – четници (Приштина, 16. јун 1911- Звечан, 28. јун 1945).
Породица пореклом из Грачанице. Завршио 57. класу Ниже школе Војне академије. Лета 1941, у области Грачанице, један од оснивача Равногорског косовско-метохијског комитета. Комитет закључује да би постојање одреда на Косову и Метохији довело до спаљивања неспаљених српских села. Марковића потом заробљавају Италијани. Крајем 1942. бежи из заробљеништва, оснива Косовски одред, а 1. марта 1943. године 2. косовски корпус. Штаб поставља на обронцима Копаоника, у близини села Копориће у Митровачком срезу.
Имао је шест бригада са око 1.500 људи. Захваљујући британским авио-испорукама, спадао је у ред најбоље наоружаних и одевених четничких јединица (имао је и три топа, два велика и три мала минобацача). Британски официри за везу нуде Марковићу да пређе у партизане, а касније добија и писмени позив лидера комуниста Петра Стамболића. Он је 14. децембра 1943. писао генералу Михаиловићу. ''Сматрам и тврдим да су једино Енглези криви за грађански рат у нашој земљи... Само нас шпијунирају и ми данас имамо легалне агенте енглеске у нашим редовима''...
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 16 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним