Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Добро видим да ниси га гледао....

Па онда почни од 50:20......

Знам није аргумент
Ја сам убацио део од Цара Ивана Васиљевића......да људи сагледају цео интервју!

Добро видим да ниси га гледао....

Па онда почни од 58:25......
Одговори

(11-07-2014, 07:35 PM)Романија1 Пише:  Да ли знате јесу ли партизани у Острошкој трагедији били Срби? Знам пар имена њихових команданата и они јесу, а да ли је читава јединица била српска?
Да, то је била 5. црногорска бригада.
Одговори

(11-07-2014, 07:48 PM)Захумље Пише:  Добро видим да ниси га гледао....

Па онда почни од 50:20......

Знам није аргумент
Ја сам убацио део од Цара Ивана Васиљевића......да људи сагледају цео интервју!

Добро видим да ниси га гледао....

Па онда почни од 58:25......
Захумље, немој да губиш време с тим...
Одговори

Захумље, немој да губиш време с тим...

Па ја не губим време.....ја сам погледео интервју кад је изашло.....остало ми у сећање Деретичевог прич да имао везу са Краља Петар II, и овај инцидент око авион.....

Једино како се та прич може преклапити је са документације губитак авион и пилот војске Краљевине у нашим војни двенике у средног истока.....или је неко од томе писао у некој књизи.....
Одговори

(11-07-2014, 02:02 AM)Милослав Самарџић Пише:  Можете ли наћи тај документ да су плаћени?
Мада је логично и без документа.
Нисам истраживао ову јединицу, само сам прочитао у неком од чланака. Сад сам пробао да изгуглам, па сам нашао да то наводи Подовац на Савременој историји (плаћено 5 испоручено 4 авион) ниам нашао који извор, а на другом сајту кажи да је то наведено у Коловој књизи коју немам.

(11-07-2014, 02:02 AM)Милослав Самарџић Пише:  Авиони су имали косовски крст са стране. То за погрешну идентификацију било је изговор, јер сличне авионе нико није имао.
Таковски крст, а не косовски.
Опасност је сигурно постојала. А друго треба видети каква су обележја имала друга "гостујућа" ваздухопловства. Рецимо Французи и Пољаци у РАФ-у су у почетку имали британске ронделе, са малим својим знаком - слично као и југословенски деташман. После су се ствари промениле, па су ескадриле НОВЈ имале велику петокраку. Али то је било после тога.

(11-07-2014, 02:02 AM)Милослав Самарџић Пише:  Како иде попис спашених пилота? Колико имена сада имате и хоће ли рад бити објављен?
Текст је предат у штампу, чека се објављивање.
Сад прикупљам материјал за партизанске евакуације.
Што се тиче пописа пилота, већ сам наводио неке бројеве овде:
- крајем маја из Прањана је кренуло 30 америчких авијатичара (Мусулин спомиње 40, али нисам нашао ниједан податак о томе - осим оних 10 који су код мора преузели партизани)
- за мисију Халјард сам дао податке, за то сам нашао нешто више од пола изјава које везују кад је који авијатичар евакуисан
- неких десетак авијатичара су прешли директним контактом са савезницима.

Око 110 авијатичара је после неког времена под различитим околностима прешло код партизана, и још једно 20 је пало код четника и одмах су их покупили партизани. Ту су дати описе за сваки случај посебно.

Око 20 авијатичара је заробљено од Немаца пошто су били код четника. Нажалост ове околности су најслабије разјашњене, јер нисам нашао, ако су уопште и рађене, изјаве авијатичара који су враћени из заробљеништва.

То је нешто преко 500 америчких имена. За око 2/3 имам појединачне изјаве. За доста авијатичара који су евакуисани из Прањана немам изјаве, али се број који сам нашао по другим изворима уклапа у извештај.
Могуће да је било још нешто авијатичара који су пребачени код партизана или заробљени од Немаца, али не верујем да је тај број већи.
Одговори

Јесу ли тих 20 заробљених, који су претходно били код четника, они из Словеније?
Надам се да ћете јавити овде за књигу?
Одговори

У Словенији је заробљено мислим 13 Американаца, и они се највероватније предати Немцима.
Остали су се вероватно загубили тражећи партизане. Имам један такав пример код Сарајева, на Златибору се не зна како су завршили код Немаца.

У вашој књизи се наводи да је у Херцеговини пар њих кренуло само, али да су их заробили. За то нисам нашао амерички извештај, па нисам навео. Зато и кажем да их можда има још.
Одговори

(11-07-2014, 08:51 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(11-07-2014, 07:48 PM)Захумље Пише:  Добро видим да ниси га гледао....

Па онда почни од 50:20......

Знам није аргумент
Ја сам убацио део од Цара Ивана Васиљевића......да људи сагледају цео интервју!

Добро видим да ниси га гледао....

Па онда почни од 58:25......
Захумље, немој да губиш време с тим...


Не верујете у Деретићеве наводе г.Самарџићу?
Одговори

Може ли ми неко помоћи око разумијевања ознака једног официрског чина. У питању је еполета која има на крају круг и у њему четири звијезде. Који је то чин био у краљевини Југославији?
Одговори

(12-07-2014, 12:43 PM)smederevo Пише:  
(11-07-2014, 08:51 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(11-07-2014, 07:48 PM)Захумље Пише:  Добро видим да ниси га гледао....

Па онда почни од 50:20......

Знам није аргумент
Ја сам убацио део од Цара Ивана Васиљевића......да људи сагледају цео интервју!

Добро видим да ниси га гледао....

Па онда почни од 58:25......
Захумље, немој да губиш време с тим...


Не верујете у Деретићеве наводе г.Самарџићу?
Не верујем.
У принципу не верујем кад нема материјалних доказа, сем наравно кад је реч о учесницима (очевидцима), где такође треба бити опрезан и поредити.
Одговори

(12-07-2014, 04:51 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(12-07-2014, 12:43 PM)smederevo Пише:  
(11-07-2014, 08:51 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(11-07-2014, 07:48 PM)Захумље Пише:  Добро видим да ниси га гледао....

Па онда почни од 50:20......

Знам није аргумент
Ја сам убацио део од Цара Ивана Васиљевића......да људи сагледају цео интервју!

Добро видим да ниси га гледао....

Па онда почни од 58:25......
Захумље, немој да губиш време с тим...


Не верујете у Деретићеве наводе г.Самарџићу?
Не верујем.
У принципу не верујем кад нема материјалних доказа, сем наравно кад је реч о учесницима (очевидцима), где такође треба бити опрезан и поредити.

Па ви се убисте и поред свих материјалних и физичких доказа да покажете истину Србском народу о Дражи и четницима,а замислите да морате да доказујете шта се збило пре 1000 и више година.
То да смо ми Срби дошли на Балкан у 7. или незнам ком веку не може ме убедити нико,тако да гледајући скривање наше историје у задњих 70 год. и поред веома опипљивих доказа,могу само да замислим какве су нам будалштине сервирали о некој даљој историји.
Одговори

Свакако.
Али опет, не желим да се определим док не видим материјалне доказе.
Одговори

(12-07-2014, 05:28 PM)Милослав Самарџић Пише:  Свакако.
Али опет, не желим да се определим док не видим материјалне доказе.

Пробајте са овим линком,јест да је на немачком,али кад имате времена преводите по мало.

www.nikolic-istoria.com
Одговори

http://www.papazjanija.com/jovan-deretic...am-budale/
КидањеКидањеКидање
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 24 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним