Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Имате ли мишљење о Напредном клубу и да ли имате неки контакт са њима?
Одговори

(04-08-2016, 05:41 PM)Романија Пише:  Имате ли мишљење о Напредном клубу и да ли имате неки контакт са њима?
Не, сем што познајем Чеду Антића, видели смо се пар пута, чули па пута, поклонио сам му неке књиге.
Одговори

Који је ово документарац на ТВ Бн? Као да је коришћена твоја литература.
Одговори

Мислиш на овај филм:
https://www.youtube.com/watch?v=MYSaXDI7708
Одговори

Јесте. Касније сам се укључио, па нисам видео ко је радио. У основи је добар, мада има егзибиција типа" хрватски Срби" и слично. Јесу ли те консултовали?
Одговори

(05-08-2016, 12:26 AM)Бенито Пише:  Јесте. Касније сам се укључио, па нисам видео ко је радио. У основи је добар, мада има егзибиција типа" хрватски Срби" и слично. Јесу ли те консултовали?
Нису.
Одговори

(04-08-2016, 03:55 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(04-08-2016, 02:14 PM)ватхра Пише:  Самарџићу,
видим да сте за саботаже четника на пругама у неким случајевима користили и извештаје слате Недићу.
Да ли сте покушали да их упоредите са оним што су писали четници о истим диверзијама?
Веома мало сам користио недићевска документа за ово. У тим малобројним случајевима, поредио сам кад је било извора. Зашто, шта имате?

За саботаже имам скоро све извештаје, и у доста случајева имам одговарајући извештај четничкој акцији.
Међутим немам никакав извештај за ”невидљиве” саботаже, попут стављања куглица са песком у лежајеве, или експлозивног угља. За те акције је јако тешко наћи икакву потврду, камоли направити одговарајућу статистику.
Одговори

Да очекујемо неки рад о томе?
Одговори

(05-08-2016, 04:23 PM)Милослав Самарџић Пише:  Да очекујемо неки рад о томе?
Овим темпом, да га прво напишем + још која година док се објави.
Одговори

Да погађамо зашто користите недићевске извештаје за четничке диверзије? Smile
Одговори

(05-08-2016, 11:44 PM)Милослав Самарџић Пише:  Да погађамо зашто користите недићевске извештаје за четничке диверзије? Smile

Можда зато јер је уобичајено да историчар провери све изворе?
Одговори

(05-08-2016, 11:56 PM)ватхра Пише:  
(05-08-2016, 11:44 PM)Милослав Самарџић Пише:  Да погађамо зашто користите недићевске извештаје за четничке диверзије? Smile

Можда зато јер је уобичајено да историчар провери све изворе?
Не бих рекао. Ја сам тај проверио и одбацио...
Ево Манојло Кораћ ме подсети у својим мемоарима. Он је као Недићев окружни начелник увек за Дражине људе слао исти извештај: ''На територији округа нема илегалних ДМ четника''.
И сад, наравно, ако се то узме за неко закључивање...
Одговори

(06-08-2016, 12:02 AM)Милослав Самарџић Пише:  Не бих рекао. Ја сам тај проверио и одбацио...
Ево Манојло Кораћ ме подсети у својим мемоарима. Он је као Недићев окружни начелник увек за Дражине људе слао исти извештај: ''На територији округа нема илегалних ДМ четника''.
И сад, наравно, ако се то узме за неко закључивање...
Укуцао сам јутрос обимнији одговор али изгледа да није постављен.

Не знам шта сте одбацили, све Недићеве извештаје?
Том "методологијом" могу практично било чији извештаји да се дискредитују.
Не знам због чега не консултовати изворе са железнице кад се говори о саботажама на пругама. Ту су дате и додатне информације, попут штете и колико је трајала оправка.
Одговори

Да ли је било четника на Банији и Кордуну, односно да ли је тамо било њихових одреда, и колико су тамо цивила убили партизани, а колико усташе?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 31 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним