Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Знамо доста о активностима амбасаде КЈ у Вашингтону, као и ванредном и изузетном амбасадору Константину Фотићу.
Да ли је за време рата радио конзулат КЈ у Чикагу? Какве су биле њихове активности и да ли је Растко Петровић у то време био конзул?
Одговори

Ако неко од форумаша игра шах и ако је заинтересован за партију преко нета нека се јави у ПП.Извините што скрећем са тема.Поздрав.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Милославе, комунисти у јесен 44. године, између осталих, јуре и потпуковника или пуковника Алексу Јовановића, " који је једно време био представник босанских четника у Београду, а дуго је веза између Драже и Немаца, са станом у Топличкој 31". Знаш ли шта о судбини овог официра?
Такође , јуре и професора Страњаковић, " који је веза између Драже и Недића"?
Одговори

Да ли је ово Дража на слици?(скроз десно)
[Слика: 942389_499119850136854_1306799705_n.jpg]
Одговори

(18-11-2016, 03:09 PM)Бенито Пише:  Знамо доста о активностима амбасаде КЈ у Вашингтону, као и ванредном и изузетном амбасадору Константину Фотићу.
Да ли је за време рата радио конзулат КЈ у Чикагу? Какве су биле њихове активности и да ли је Растко Петровић у то време био конзул?
Да, био је конзул. У основи радио је исто што и Константин Фотић. Помињу га браћа Кнежевићи у својим књигама.
Одговори

(19-11-2016, 02:35 PM)Бенито Пише:  Милославе, комунисти у јесен 44. године, између осталих, јуре и потпуковника или пуковника Алексу Јовановића, " који је једно време био представник босанских четника у Београду, а дуго је веза између Драже и Немаца, са станом у Топличкој 31". Знаш ли шта о судбини овог официра?
Такође , јуре и професора Страњаковић, " који је веза између Драже и Недића"?
Не знам.
Одговори

(19-11-2016, 03:24 PM)Никола02 Пише:  Да ли је ово Дража на слици?(скроз десно)
[Слика: 942389_499119850136854_1306799705_n.jpg]
Јесте. То је на Ади Циганлији. Имао је чамац, а тада је становао преко пута, на Сењаку (пре него што је купио кућу у Брегалничкој).
Одговори

(19-11-2016, 07:05 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(18-11-2016, 03:09 PM)Бенито Пише:  Знамо доста о активностима амбасаде КЈ у Вашингтону, као и ванредном и изузетном амбасадору Константину Фотићу.
Да ли је за време рата радио конзулат КЈ у Чикагу? Какве су биле њихове активности и да ли је Растко Петровић у то време био конзул?
Да, био је конзул. У основи радио је исто што и Константин Фотић. Помињу га браћа Кнежевићи у својим књигама.
Растко Петровић, за оне који не знају, био је син Димитрија Мите Петровића и брат Надежде Петровић.

(19-11-2016, 07:06 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(19-11-2016, 02:35 PM)Бенито Пише:  Милославе, комунисти у јесен 44. године, између осталих, јуре и потпуковника или пуковника Алексу Јовановића, " који је једно време био представник босанских четника у Београду, а дуго је веза између Драже и Немаца, са станом у Топличкој 31". Знаш ли шта о судбини овог официра?
Такође , јуре и професора Страњаковић, " који је веза између Драже и Недића"?
Не знам.
Делови који су под наводницима су оригиналне опсервације које је Марко Ристић дао ознашима кад су ушли у Београд. Они су то прихватали здраво за готово и по томе поступали.
Мислио сам, Милославе, да те цитате прокоментаришеш и покажеш колико су погрешне такве опаске које су људе одводиле у рупу. Ристић је дао доста сличних достава озни за низ личности.
Одговори

Растко је и ао још једну сестру, Милицу, која је била песникиња. А Марко Ристић му је био пријатељ 1920-тих, када су били зачетници надреализма. Растко је посла рата остао у Вашингтону, разболео се, а тај Ристић није хтео да му помогне. Има и нека преписка између њих. Јер Ристић се тим цинкарењем изборио за позицију у врху културне ''елите'' у комунизму. Пошто је њима мањкало писмених. Уосталом и сам Тито се цинкарењем изборио за челну позицију у КПЈ. Такав је био њихов покрет: што већи бедник, то већи положај. Тако да, што си тиче Ристићевих коментара у вези са том двојицом, он се просто уклапао у систем. Тај систем тражи такве.
Одговори

Милославе, да ли је Војвода Ђујић легално и легитимно прогласио Шешеља за четничког војводу?

И још једно питање, како се може изгубити звање четничког војводе, да ли указом или само смрћу?

[Слика: 6LzSCUJ.gif]
MAKE SERBIA GREAT AGAIN!!! НАПРАВИМО СРБИЈУ ВЕЛИКОМ ОПЕТ!!! С' ВЕРОМ У БОГА ЗА КРАЉА И ОТАЏБИНУ-СЛОБОДА ИЛИ СМРТ ✞✞✞
Одговори

(21-11-2016, 07:41 AM)Ројалист Пише:  Милославе, да ли је Војвода Ђујић легално и легитимно прогласио Шешеља за четничког војводу?

И још једно питање, како се може изгубити звање четничког војводе, да ли указом или само смрћу?
Мислим легално, пошто је био најстарији војвода, а не знам за ово друго.
Одговори

Која је крајња линија до које су дошли Совјети у Југославији 1944?
Одговори

(21-11-2016, 05:18 PM)Романија Пише:  Која је крајња линија до које су дошли Совјети у Југославији 1944?
Сремски фронт, касније Барања после Битке код Батине, и на крају Вировитички мостобран где су имали мање снаге и који су краће држали.
На југу мислим да нису прешли Ибарску магистралу.
Одговори

(21-11-2016, 05:57 PM)ватхра Пише:  На југу мислим да нису прешли Ибарску магистралу.
Јесу мало код Чачка и Горњег Милановца.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 5 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним