Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Бог свети зна.
Одговори

Мени делује да је ово неко у скорије време прекуцао у Word-у, стил Times New Roman.Smile. Могуће да постоји овакав документ али ово сигурно није оригинал.
О стилу писања и ономе што се пише да не говоримо. Да је стварно Дража ово издао комунисти би 70 година причали о томе. Други и најјачи доказ је изглед папира и слова. Види се да су модерни, као да су писани пре 5 а не 70 год.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Мени је најјачи доказ да није оригинал,тај да је Дража у опште издао такво наређење.Шалио сам се ја мало,немојте увек озбиљно да ме схватите .SmileМада такви фалсификати могу а и нанели су баш много штете истини.Па и ови модерни фалсификатори лако преваре широке масе.
Одговори

Самарџићу, да ли имаш неку информацију колико је четника послије рата доспјело у француску Легију?
Одговори

(10-12-2016, 12:11 AM)Вук92 Пише:  Самарџићу, да ли имаш неку информацију колико је четника послије рата доспјело у француску Легију?
Немам. Знам да је био Жарко Тодоровић ''Валтер'', поручник Новица Лукић из 1. шумадијског, Сава Степановић из Гарде...
Одговори

(10-12-2016, 01:39 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(10-12-2016, 12:11 AM)Вук92 Пише:  Самарџићу, да ли имаш неку информацију колико је четника послије рата доспјело у француску Легију?
Немам. Знам да је био Жарко Тодоровић ''Валтер'', поручник Новица Лукић из 1. шумадијског, Сава Степановић из Гарде...
Један из Вучедолске...било их је сигурно и доста више.
Одговори

На старом форуму је била фотографија потпуковника Љубе Јовановића? Има ли нека његова фотографија?
Одговори

Има, а има њега и на филму из 1944. Зашто питаш?
Одговори

Видео сам неку слику, мало је мутна и из даљине, па нисам сигуран да је он. Нисам у могућности да је пребацим овде.
Одговори

Јел било неких битки са домобранима?
Одговори

(12-12-2016, 09:52 PM)Никола02 Пише:  Јел било неких битки са домобранима?
Да, било је доста, нпр. у оним операцијама од Вишеграда према Сарајеву. Ту су у ствари најбројнији били домобрани. Од њих је заплењено доста топова.
Одговори

Два питања.На нету сам видео фотографију на којој је наводно Лубурић са главом Павла Ђуришића. Да ли је то фалсификат као што делује да јесте?
Да ли имате неку фотографију Аце Мишића? Уколико имате замолио бих да окачите на најлепше четничке слике. Могу и предратне. Хвала.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(13-12-2016, 11:20 PM)Живојин Мишић Пише:  Два питања.На нету сам видео фотографију на којој је наводно Лубурић са главом Павла Ђуришића. Да ли је то фалсификат као што делује да јесте?
Да ли имате неку фотографију Аце Мишића? Уколико имате замолио бих да окачите на најлепше четничке слике. Могу и предратне. Хвала.

Вероватно је фалсификат јер глава изгледа као да је нацртана.
Одговори

Фотографија није фалсификат, али то није глава Павла Ђуришића, већ неког другог четника.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 23 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним