Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

На слици са спашеним Америчким пилотима,стрелицом је означен капетан Мика Златановић из Горње Студене на Сувој планини,која се налази 25.км од Ниша.Златановић је био командант 2.батаљона Нишавске бригаде - Чегарског корпуса.
Извор: фејсбук профил-Branislav Vakic-Atila
[Слика: 18301947_1896629250580374_2542643711634203278_n.jpg]
Одговори

Ма , тако је . Видиш и да је ставио Крсту Бабића, па Владана Ковачевића и тако даље. То је био вероватно неки извештај подружне озне, па удбе из Краљева кога су успели да ликвидирају, па је то некако доспело до војног архива.
Тај термин Ристановићева милиција су они користили, и користе и данас, као неки доказ сарадње четника и Немаца, а једино су црвени прогањани.
За тројке сам написао " црне" зато што се и овде то доста користи. Видео си да не користим тај термин из склопа реченице, али то није битно.
Одговори

Суштина приче је да је кољач постао наредник, ништа друго.
Никакво подударање, итд..

За наведену акцију се добија медаља или орден, никако чин!
И никако чин таквим проблематичним особама.

Унапређењем такве особе, организација неће никако постати боља.
Напротив.

А ко се прикрива овде, то се и ја питам годинама.

На крају све исплива.

Ја знам да је некима од вас овде глава у Лондону, а да је некима дупе у Москви..
Али не заборавите да су корбаџ и батина у мојим рукама!!!
Одговори

(18-05-2017, 11:20 PM)Нке Пише:  Суштина приче је да је кољач постао наредник, ништа друго.

Боље него маршал, зар не? Rolleyes

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

(18-05-2017, 11:26 PM)Громовник Пише:  
(18-05-2017, 11:20 PM)Нке Пише:  Суштина приче је да је кољач постао наредник, ништа друго.

Боље него маршал, зар не? Rolleyes

Био би генерал да је остао у партизанима и, неким случајем, преживео рат. Овако, у регуларној војсци, зна се докле ко напредује.

Поменуо је и судбину Раковићевог оца. Зна ли неко нешто више о томе? Раковићев брат тврди да комуњаре лажу, лажу...

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(18-05-2017, 11:26 PM)Громовник Пише:  
(18-05-2017, 11:20 PM)Нке Пише:  Суштина приче је да је кољач постао наредник, ништа друго.

Боље него маршал, зар не? Rolleyes

То нема везе са везом. Мешаш бабе и жабе.

Црвени су били паравојска и код њих је било све могуће.

Овде се ради о регуларној војсци.
Ваљда знаш то.

За регуларну војску је неопростиво унапређење кољача, као што је и данас неопростиво одобравање његових злочина, по сваку цену.
Чињенице и докази постоје.
Овде се набрајају четници и други које је Миле побио.
Цивиле нико не помиње.

Ја знам да је некима од вас овде глава у Лондону, а да је некима дупе у Москви..
Али не заборавите да су корбаџ и батина у мојим рукама!!!
Одговори

(18-05-2017, 06:57 PM)Перун Пише:  Не знам на основу чега си закључио да се исмевам жртвама. Осуђујем сваки злочин, како четнички, тако и осталих фирмација током свих ратова.

Немој да те чује мунгос, испашћеш издајник.

(18-05-2017, 11:20 PM)Нке Пише:  Суштина приче је да је кољач постао наредник, ништа друго.
Никакво подударање, итд..

За наведену акцију се добија медаља или орден, никако чин!
И никако чин таквим проблематичним особама.

Унапређењем такве особе, организација неће никако постати боља.
Напротив.

А ко се прикрива овде, то се и ја питам годинама.

На крају све исплива.

А јел имаш неки извор, тј. одакле ти то? (Извињавам се ако си већ негдје написао, баш се развукла расправа па не могу да похватам све)
Одговори

(18-05-2017, 11:37 PM)Нке Пише:  
(18-05-2017, 11:26 PM)Громовник Пише:  
(18-05-2017, 11:20 PM)Нке Пише:  Суштина приче је да је кољач постао наредник, ништа друго.

Боље него маршал, зар не? Rolleyes

Овде се ради о регуларној војсци.

За регуларну војску је неопростиво унапређење кољача, као што је и данас неопростиво одобравање његових злочина, по сваку цену.

Написаше ти људи горе да је човек деловао по наређењима и пресудама војног суда.

Не видим у чему је проблем, сем ако ти знаш нешто што ми не знамо.

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

(18-05-2017, 10:57 PM)Pravda Пише:  На слици са спашеним Америчким пилотима,стрелицом је означен капетан Мика Златановић из Горње Студене на Сувој планини,која се налази 25.км од Ниша.Златановић је био командант 2.батаљона Нишавске бригаде - Делиградског корпуса.
Извор: фејсбук профил-Branislav Vakic-Atila
[Слика: 18301947_1896629250580374_2542643711634203278_n.jpg]
Нишавска бригада није била у саставу Делиградског корпуса, већ у Нишавском, тј. Пиротском или Чегарском корпусу( немогу тачно да напишем, јер нисам у КГ).
Иначе ова слика је била објављена у листу Погледи, негде почетком 90 тих, са потписом Мика Златановић, команд. батаљона у Златиборском корпусу.

(18-05-2017, 11:00 PM)Бенито Пише:  Ма , тако је . Видиш и да је ставио Крсту Бабића, па Владана Ковачевића и тако даље. То је био вероватно неки извештај подружне озне, па удбе из Краљева кога су успели да ликвидирају, па је то некако доспело до војног архива.
Тај термин Ристановићева милиција су они користили, и користе и данас, као неки доказ сарадње четника и Немаца, а једино су црвени прогањани.
За тројке сам написао " црне" зато што се и овде то доста користи. Видео си да не користим тај термин из склопа реченице, али то није битно.
Ово за "црну тројку" је пецкање, шала с тобом. Ко ми је крив када не користим смајлиће.
Одговори

Хвала за исправку!Чегарски(Нишки корпус)- Горски штаб 64.Збунила ме ова расправа.Ево и теби један смајлић!Smile
Одговори

(18-05-2017, 11:58 PM)Громовник Пише:  
(18-05-2017, 11:37 PM)Нке Пише:  
(18-05-2017, 11:26 PM)Громовник Пише:  
(18-05-2017, 11:20 PM)Нке Пише:  Суштина приче је да је кољач постао наредник, ништа друго.

Боље него маршал, зар не? Rolleyes

Овде се ради о регуларној војсци.

За регуларну војску је неопростиво унапређење кољача, као што је и данас неопростиво одобравање његових злочина, по сваку цену.

Написаше ти људи горе да је човек деловао по наређењима и пресудама војног суда.

Не видим у чему је проблем, сем ако ти знаш нешто што ми не знамо.

Ти си адвокат тих људи?

То што су они написали не морам да прихватим здраво за готово.

Да ли ти имаш неки аргумент, осим ситних упадица и руралних провокација'?

Ако је за тебе Козодер човек, за мене није, тако да ја немам проблем.
А ти види шта ћеш.

Ја знам да је некима од вас овде глава у Лондону, а да је некима дупе у Москви..
Али не заборавите да су корбаџ и батина у мојим рукама!!!
Одговори

[Слика: IMG_2652.jpg]

Детаљ са заклетве у Вујетинцима. Први с лева је велики РОДОЉУБ и НАРЕДНИК МИЛАН КОЗОДЕРА. Први у другом реду је наредник Александар Вујичић (емигрирао, умро у Француској 1996)

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

[Слика: vucko.nikola.jpg]

Вучко Игњатовић и Никола Бојовић, предратна фотографија.
Одговори

(18-05-2017, 11:20 PM)Нке Пише:  Суштина приче је да је кољач постао наредник, ништа друго.
Никакво подударање, итд..

Суштина приче је да си ти поистовјетио све кољаче.
Ти изгледа имаш исти однос према свим кољачима, па клали они живину, свиње, стоку, људе-издајнике, људе-цивиле, људе-жене-дјецу-старце, људе-усташе, људе-комунисте, људе-недужне, људе-осуђене на смрт (е требало је још у рату да их можда суде на смрт вјешањем или ел. столицом или стрељањем или да их хватају са соли на репу)
За тебе је сваки кољач пребиловачки кољач, ти нећеш да потражиш разлику. Типично неокомунистичко размишљање.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: Бесеровић, 14 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним