Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Дража на Солунском фронту-колор фотографија.
[Слика: 2mcnz7.jpg]

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Чини ми се да ови бркови нису у реду.
Одговори

Непознати гардиста
[Слика: Bttsv9W.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Narednik Predrag Bogdanovic Brka stoji levo,pratilac pukovnika Keserovica.
Izvor:Aleksandar Dincic


Приложених Датотека Изведена сличица(e)
   
Одговори

(24-07-2017, 09:16 AM)Pravda Пише:  Narednik Predrag Bogdanovic Brka stoji levo,pratilac pukovnika Keserovica.
Izvor:Aleksandar Dincic

Лепа фотографија Smile Ево je у колору
[Слика: 22222.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Колико ти треба времена за једну слику?

П.С.
Бркиног сина су убили око 1960-те године, имао је петнаестак година.
Одговори

Како видиш, нема ту многих црних Шајкаћа, нити Црних комбинезон!
Одговори

(24-07-2017, 04:14 PM)Милослав Самарџић Пише:  Колико ти треба времена за једну слику?

Све зависи.Ако је у питању нпр. неки портрет,од пола сата до сат времена.Што се тиче оваквих фотографија,где су двојица војника око сат времена два.Док на неким групним сликама треба мало више времена,некад чак и дан или два! Smile

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Свака част!
Одговори

Koji je ovo pistolj,kod Bogdanovica?
Одговори

(24-07-2017, 09:52 PM)Pravda Пише:  Koji je ovo pistolj,kod Bogdanovica?

Пиштољ Рот Штајер М1907

[Слика: Untitled.jpg]

Цитат:Ово је први полуаутоматски пиштољ аустроугарске војске а био је намењен за употребу у коњици. Био је чудо технике за своје доба а дршка, облога затварача и рам израђени су од једног комада челика методом прецизног глодања и бушења.

Запињање врши се повлачењењм цилиндричног завршетка затварача уназад а део ударне игле остаје напоље што указује и упозорава да је метак у лежишту а оружје спремно за паљбу.

Са леве стране рама налазе сва дугмета, доње полукружно служило је за склањање првог метка из магацина и тако је спречено да га затварач убаци у лежиште и дође до нежељеног опаљења. Горње четвртасто дугме зауставља затварач у задњем положају ради безбедног пуњења оружја. Магацин се налази у дршци а пунио одозго оквиром а примао је десет метака. Користио је муницију у калибру 8х18,5” Штајер. Метак у овом калибру после Првог светског рата више се није производио па је због тога употреба овог оружја у јединицама ЈВуО била ограничена и занемарљива. Тежина пиштоља је 1,02 кг а дужина 233 мм.

Извор: Бане Јевтић - Наоружање ЈВуО

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ko je desno od Bogdanovica?
Одговори

Gospodine Samardzicu,kada cete postaviti neku sliku na ovoj temi?
Ja sam se istrosio sa slikama,jedino da vi meni posaljete neke slike,pa da ih ja postavljam ovde.Smile
Одговори

Sumadija
   
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 14 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним