Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Да ли неко зна где и када је настала оригинална фотографија?

Извор: фб страница Равногорска историја

[Слика: 20292734_1350430245005806_4883751732317239248_n.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Evo cela slika!Mislim da je slikano na Trebavi,oktobra 1944.Nisam siguran,slikao je clan Americke misije Arhtur Jibilian ,pa mora biti da je nastala negde u to vreme.
   
Одговори

Ево је у колору Smile
[Слика: What_s_this1.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Smotra prilikom proslave Kraljevog rodjendana 6. septembra 1944. u Pranjanima.Iza Draze je pukovnik Mekdauel
   
Одговори

Stevo Despotovic,komandir sela Tolisi kod Modrice stoji u sredini.
   
Одговори

[Слика: chetniks_yugoslavian_royal_army_by_david...8ox7s2.png]

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Петар Кривошић, борац ДЧД

[Слика: Krivosic.png]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

[Слика: draza_i_musulin.png]

Дража Михаиловић и Џорџ Мусулин
Одговори

Cetnik iz Podrinja.
   
Одговори

Kapetan Dusan Jeremic,komandant Cerske brigade
   
Одговори

Свим Србима који славе желим срећну славу Светог Илију.

[Слика: 678.jpg]

Борци Ваљевског корпуса.
Одговори

Дража и Драгиша Пеливановић на Чемерну, Васкрс 1942.

[Слика: Pelivanovic.png]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Како знаш да је Васкрс 1942?
Одговори

Рекао бих да је ово слика са истог догађаја па на основу ње сам закључио. Могуће и да грешим.

[Слика: IMG_3787.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 3 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним