Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Крадем знање са нета:

Зграда Народног музеја налази се у центру Београда, на главном градском тргу, Тргу Републике. Подигнута је 1903. године за Управу фондова, по пројекту архитеката Андре Стевановића и Николе Несторовића.

http://www.narodnimuzej.rs/o-muzeju/pros...na-zgrada/
Одговори

(14-05-2018, 02:51 PM)Mitic Пише:  Крадем знање са нета:

Зграда Народног музеја налази се у центру Београда, на главном градском тргу, Тргу Републике. Подигнута је 1903. године за Управу фондова, по пројекту архитеката Андре Стевановића и Николе Несторовића.

http://www.narodnimuzej.rs/o-muzeju/pros...na-zgrada/

Настави са питањем Rolleyes
Одговори

Како се звао први познати и квалификовани грађевинар у обновљеној Србији за време кнеза Милоша?
Одговори

Атанасије Николић.
Одговори

Није он. За овог неимара, о коме је реч, везују се пројекти Конака кнегиње Љубице и Конака кнеза Милоша у Топчидеру.
Одговори

Хаџи Никола Живковић.
Одговори

Јесте, одговор је тачан. Неки кажу да је био и први "званични" архитекта, да се тако изразим.

Бенито, може даље
Одговори

Ево, подсети ме човек малопре:
За време једног српског ослободилачког рата издаване је у једној великој сили часопис који је добрим делом био посвећен Србима и био је најчитанији часопис тог доба у тој држави.
О ком часопису и држави се ради?
Одговори

Највероватније је Француска, а то је можда било за време Првог балканског или Првог светског рата.
Не бих знао име часописа, али али ајде да одвалим, можда се звао "Ле Серби" Smile
Одговори

Није тачан одговор, али браво за покушај.Smile
Одговори

(14-05-2018, 10:19 PM)Бенито Пише:  Ево, подсети ме човек малопре:
За време једног српског ослободилачког рата издаване је у једној великој сили часопис који је добрим делом био посвећен Србима и био је најчитанији часопис тог доба у тој држави.
О ком часопису и држави се ради?

Дела де одговори ово пошто,очигледно, нико не зна одговор.

Ево једно за тебе и Самарџића а, наравно, могу и остали да покушају.

Одакле потиче једна од ,,најхрабријих” реченица из времена комунистичке владавине:

,,Није шала пос*ати маршала...” ?

Ако неко зна нека опише у кратким цртама пошто се спрема један детаљнији текст о томе.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(14-05-2018, 10:19 PM)Бенито Пише:  Ево, подсети ме човек малопре:
За време једног српског ослободилачког рата издаване је у једној великој сили часопис који је добрим делом био посвећен Србима и био је најчитанији часопис тог доба у тој држави.
О ком часопису и држави се ради?

Часопис " Пишчев дневник" или само " Дневник", излазио је између 1876 и 1878. године. Издавач и уредник био је Фјодор Михајлович Достојевски, кореспондирао је са Српско- турским ратом и Источно питање је била главна тема часописа. У то време је то био најтиражнији часопис у целој Руској Империји.
Одговори

(15-05-2018, 08:56 PM)Бенито Пише:  
(14-05-2018, 10:19 PM)Бенито Пише:  Ево, подсети ме човек малопре:
За време једног српског ослободилачког рата издаване је у једној великој сили часопис који је добрим делом био посвећен Србима и био је најчитанији часопис тог доба у тој држави.
О ком часопису и држави се ради?

Часопис " Пишчев дневник" или само " Дневник", излазио је између 1876 и 1878. године. Издавач и уредник био је Фјодор Михајлович Достојевски, кореспондирао је са Српско- турским ратом и Источно питање је била главна тема часописа. У то време је то био најтиражнији часопис у целој Руској Империји.
Који велики руски писац је био против ма какве руске помоћи Србима?
Одговори

Можда Солжењицин? Мислим да је раније говорио како није требало да Русија уђе у Први св. рат због Србије
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: Милослав Самарџић, 10 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним