Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(21-04-2019, 11:06 PM)ХраброСрце Пише:  
(21-04-2019, 07:51 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(21-04-2019, 06:20 PM)Николај Пише:  Шта су били по националности краљеви ађутанти у Лондону, мајори Рожђаловски и Вохоска?
Мислим да су били Срби. И онај капетан што је бежао из Логора са Бором Тодоровићем има неко страно презиме. Питао сам Борину жену које је он био националности, јер она га је познавала - каже да је био Србин. А шта су пореклом, можда Чеси, Пољаци, Руси...

Требало би да се презивао Пахани. Кад смо код Боре, он помиње породицу и жену у мемоарима, да је видио у Србији када је био у 43'. Г-ђа Љубица се појављује у филму "Херој и казна". Да ли се ради о истој жени?
Пахани, да.
Не, Љубица је Борина друга жена.
Одговори

(22-04-2019, 08:15 PM)Mekenzi Пише:  Самарџићу, како коментаришеш овај чланак о Блакоју Нешковићу

https://informer.rs/vesti/politika/43224...u-zdravicu

Пише да је Тито показао прве знаке антисрпства 1946. године... Шта има да се коментарише
Одговори

(22-04-2019, 08:18 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(21-04-2019, 11:06 PM)ХраброСрце Пише:  
(21-04-2019, 07:51 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(21-04-2019, 06:20 PM)Николај Пише:  Шта су били по националности краљеви ађутанти у Лондону, мајори Рожђаловски и Вохоска?
Мислим да су били Срби. И онај капетан што је бежао из Логора са Бором Тодоровићем има неко страно презиме. Питао сам Борину жену које је он био националности, јер она га је познавала - каже да је био Србин. А шта су пореклом, можда Чеси, Пољаци, Руси...

Требало би да се презивао Пахани. Кад смо код Боре, он помиње породицу и жену у мемоарима, да је видио у Србији када је био у 43'. Г-ђа Љубица се појављује у филму "Херој и казна". Да ли се ради о истој жени?
Пахани, да.
Не, Љубица је Борина друга жена.

Претпостављао сам да је тако, јер наводи да је радила у владином кабинету у Лондону. Зна ли се судбина прве жене и породице (ако је имао дјецу а мислим да јесте)?
Одговори

Да, питао сам Љубицу. Одселила се у Америку, Вашингтон, радила је у библиотеци. Била је и она жива када је Љубица долазила овде. За децу не сећам се, али свакако и она. У ствари једно дете, колико се сећам.
Одговори

(23-04-2019, 11:13 AM)Милослав Самарџић Пише:  Да, питао сам Љубицу. Одселила се у Америку, Вашингтон, радила је у библиотеци. Била је и она жива када је Љубица долазила овде. За децу не сећам се, али свакако и она. У ствари једно дете, колико се сећам.

Прва жена звала се Лепосава, а ћерка Дивна.
Одговори

Бојан Димитријевић је у свом тексту "Нисам комуниста" написао да је капетан Нешко Недић марта 1944. наводно написао "На жалост, још многи наши војници зову себе четницима", па ме занима да ли је то истина.
Одговори

Зашто је Дража толико негативно о Јевђевићу на суђењу? (а посебно јер је овај био жив тада). О осталим командантима ту и тамо, али на њега је баш бацао дрвље и камење, нпр. да је украо новац који је Дража слао да се купи храна за гладне цивиле.
Одговори

(25-04-2019, 03:02 PM)Српски Четник Пише:  Бојан Димитријевић је у свом тексту "Нисам комуниста" написао да је капетан Нешко Недић марта 1944. наводно написао "На жалост, још многи наши војници зову себе четницима", па ме занима да ли је то истина.

Не знам, нисам наишао на то. Занимљиво је да су се партизани у то време борили против термина партизани, хтели су да га искорене у корист термина војска. И против "партизанштине", под којом су подразумевали недисциплину и сл.
Одговори

(26-04-2019, 10:41 AM)Романија Пише:  Зашто је Дража толико негативно о Јевђевићу на суђењу? (а посебно јер је овај био жив тада). О осталим командантима ту и тамо, али на њега је баш бацао дрвље и камење, нпр. да је украо новац који је Дража слао да се купи храна за гладне цивиле.

Изјаве у комунистичкој истрази треба посматрати у контексту проучавања система мучења и комунизма уопште, а не жртава.
Записано у истрази је понављано на суду, то је био принцип. Дража је ипак одступио неколико пута.
Јевђевић је био важан комунистима баш зато што је био жив и активан.
Нема ратних докумената нити других доказа о проневери новца.
Одговори

(26-04-2019, 11:03 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(25-04-2019, 03:02 PM)Српски Четник Пише:  Бојан Димитријевић је у свом тексту "Нисам комуниста" написао да је капетан Нешко Недић марта 1944. наводно написао "На жалост, још многи наши војници зову себе четницима", па ме занима да ли је то истина.

Не знам, нисам наишао на то. Занимљиво је да су се партизани у то време борили против термина партизани, хтели су да га искорене у корист термина војска. И против "партизанштине", под којом су подразумевали недисциплину и сл.
Хвала!
Одговори

Помаже Бог браћо, да ли би неко знао написати биографију о овом човјеку поред Чича Драже?


Приложених Датотека Изведена сличица(e)
   
Одговори

Да ли се зна колика је отприлике била бројност Пећанчевих четника током ДСР?
Одговори

(27-04-2019, 02:45 PM)Српски Четник Пише:  Да ли се зна колика је отприлике била бројност Пећанчевих четника током ДСР?

Око 7000-8000 људи тј. око 30-40 одреда

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

(27-04-2019, 03:45 PM)Mario Пише:  
(27-04-2019, 02:45 PM)Српски Четник Пише:  Да ли се зна колика је отприлике била бројност Пећанчевих четника током ДСР?

Око 7000-8000 људи тј. око 30-40 одреда
Да ли се ту убрајају и легализовани Дражини одреди?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: Mitic, Monarhist, 24 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним