Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Емигрирао у Енглеску.
Одговори

(03-04-2023, 07:45 PM)Vladinica Пише:  
(03-04-2023, 07:29 PM)Александар Динчић Пише:  
(02-04-2023, 07:58 PM)Vladinica Пише:  
(02-04-2023, 07:50 PM)Перун Пише:  
(02-04-2023, 03:16 PM)Александар Динчић Пише:  Убијени су од убачених бомби у тој кући која је служила као Родин бункер. Он се тотално одвојио од свих и сазидао бункер-кућу баш зато што је знао да ће стићи наплата. Тако је настрадала и његова мајка Љубица, жена Златија и син, јер били су одмах до њега и у истој соби. Нема доказа да је нека глава осечена и да је однета као доказ учињеног дела. То су комунистички митови и легенде.

Књига послатих депеша капетана Душана Радовића Кондора од 9. марта 1943. године:

"Активни артиљеријски поднаредник Пешић Милун скинуо Роду. Молим да се за учињено јуначко дело награди."

hvala na pomoci i informacijama...da li je Roda imao brata koji je bio oficir u Nedicevoj Strazi ili je bio u zarobljenistvu...

Да, чувени "Кица Жупски", настрадао када је Кесеровић напао Александровац, фебруара 1942. Он и отац Драгија званог "Белотрепац" (овај други грешком, први пружао отпор). Драги је после пришао Кесеровићу.

Hvala puno Aleksandar Dincic...prosto ne znam kako da Vam zahvalim.Sta se desilo sa Dragim BeloTrepcom i da li je on u stvari "GaGa" kog se moj deda mnogo plasio...
da li imate fotografije.?
izvinite sto Vas puno zapitkujem...

ovo su za sada najblize cinjenice koje imam.imam i jednu fotografiju Rodinih cetnika ali ne znam kako da je postavim na forumu.jos uvek sam nov.. da li znate prezime Draga BeloTrepca i odakle je bio..
hvala na svakoj pomoci..
Одговори

Из Кожетина, у Жупи. Крштено име му је Драгомир Петровић, звани Драги "Белотрепац". Белотрепчеви су кожетинска фамилија.
Одговори

(03-04-2023, 07:45 PM)Vladinica Пише:  Hvala puno Aleksandar Dincic...prosto ne znam kako da Vam zahvalim.Sta se desilo sa Dragim BeloTrepcom i da li je on u stvari "GaGa" kog se moj deda mnogo plasio...
da li imate fotografije.?
izvinite sto Vas puno zapitkujem...

Овај "Га-Га" којег помињете стварно је био страшан. Али, то није Драги Белотрепац већ је то био надимак за Милоша Гагића, команданта Жупске четничке бригаде.
Одговори

(03-04-2023, 09:44 PM)Александар Динчић Пише:  Из Кожетина, у Жупи. Крштено име му је Драгомир Петровић, звани Драги "Белотрепац". Белотрепчеви су кожетинска фамилија.

da li imate fotografije...Kice i Draga Belotrepca...hvala na pomoci..i izvinite zbog stalnog postavljanja pitanja...
prema prici mog dede Roda je imao i nekog *GaGu koji je bio mutav..i njega je slao u likvidacije koji je ovaj izvrsavao štanglom tj.metalnom sipkom..
tako da nisam siguran da se radi o Dragu Belotrepcu ali po analogiji bi mozzda mogao biti ako je imao govorne mane ??
hvala jos jednom..i stojim Vam na raspolaganju kao pravnik po profesiji ako Vam nesto treba ...pozdrav
Одговори

(03-04-2023, 09:49 PM)Александар Динчић Пише:  
(03-04-2023, 07:45 PM)Vladinica Пише:  Hvala puno Aleksandar Dincic...prosto ne znam kako da Vam zahvalim.Sta se desilo sa Dragim BeloTrepcom i da li je on u stvari "GaGa" kog se moj deda mnogo plasio...
da li imate fotografije.?
izvinite sto Vas puno zapitkujem...

Овај "Га-Га" којег помињете стварно је био страшан. Али, то није Драги Белотрепац већ је то био надимак за Милоша Гагића, команданта Жупске четничке бригаде.

Страшан... ? Према непријатељима? У ком селу је погинуо војвода Рода?
Одговори

(03-04-2023, 10:09 PM)Gapon Пише:  
(03-04-2023, 09:49 PM)Александар Динчић Пише:  
(03-04-2023, 07:45 PM)Vladinica Пише:  Hvala puno Aleksandar Dincic...prosto ne znam kako da Vam zahvalim.Sta se desilo sa Dragim BeloTrepcom i da li je on u stvari "GaGa" kog se moj deda mnogo plasio...
da li imate fotografije.?
izvinite sto Vas puno zapitkujem...

Овај "Га-Га" којег помињете стварно је био страшан. Али, то није Драги Белотрепац већ је то био надимак за Милоша Гагића, команданта Жупске четничке бригаде.

Страшан... ? Према непријатељима? У ком селу је погинуо војвода Рода?

hvala na svakom obavestenju.. Roda je poginuo u svojoj kuci u selu Veluce opstina Trstenik kuca je bila blizu Manastira Veluce i jos blize sadasnjoj osnovnoj skoli u Velucu...
sto se tice GaGe ...ako je taj covek -Milos Gagic imao govorne mane ? onda se radi o coveku na koga mislim ali sumnjam da bi komandant imao govorne mane ? recite nesto vise...hvala
Одговори

(03-04-2023, 10:09 PM)Gapon Пише:  
(03-04-2023, 09:49 PM)Александар Динчић Пише:  
(03-04-2023, 07:45 PM)Vladinica Пише:  Hvala puno Aleksandar Dincic...prosto ne znam kako da Vam zahvalim.Sta se desilo sa Dragim BeloTrepcom i da li je on u stvari "GaGa" kog se moj deda mnogo plasio...
da li imate fotografije.?
izvinite sto Vas puno zapitkujem...

Овај "Га-Га" којег помињете стварно је био страшан. Али, то није Драги Белотрепац већ је то био надимак за Милоша Гагића, команданта Жупске четничке бригаде.

Страшан... ? Према непријатељима? У ком селу је погинуо војвода Рода?

inace pored Manastira Veluce tece mala recica koju mestani nazivaju Srebrenica ...uzvodno uz recicu nekih 1 kilometar bila je neka kuca u kojoj je bila smestena OZNA/UDBA ...sa jednim poznatim sluzbenikom koga su zvali *Projevic* pored te kucice je bila a i sada je *jaruga* u kojoj su navodno prema prici mestama tela nepoznatih ljudi...
mozda nesto vise o tome...moze da nam kaze Aleksandar Dincic ...
naravno ako ga ne zamaramo sa ovim informacija ...
pozdrav
Одговори

(03-04-2023, 10:09 PM)Gapon Пише:  
(03-04-2023, 09:49 PM)Александар Динчић Пише:  
(03-04-2023, 07:45 PM)Vladinica Пише:  Hvala puno Aleksandar Dincic...prosto ne znam kako da Vam zahvalim.Sta se desilo sa Dragim BeloTrepcom i da li je on u stvari "GaGa" kog se moj deda mnogo plasio...
da li imate fotografije.?
izvinite sto Vas puno zapitkujem...

Овај "Га-Га" којег помињете стварно је био страшан. Али, то није Драги Белотрепац већ је то био надимак за Милоша Гагића, команданта Жупске четничке бригаде.

Страшан... ? Према непријатељима? У ком селу је погинуо војвода Рода?

da li mozete da nam kazete nesto vise o Milošu Gagicu i o njegovoj sudbini ? hvala na odgovorima ?
Одговори

О Гагићу:
https://www.pogledi.rs/najsurovija-fotog...odina.html
Одговори

(04-04-2023, 05:21 PM)Милослав Самарџић Пише:  О Гагићу:
https://www.pogledi.rs/najsurovija-fotog...odina.html

hvala.da li je ovo ispred opstine u Trsteniku.?mnogo godina kasnije na istom mestu je bio izlozen i *Ciflinger* cetnik odmetnik poreklom iz Tulesa opstina Aleksandrovac...mislim 1954 god..---Milos Gagic je bio pozitivan covek...ja sam tragao za Rodinim cetnikom Gagom... hvala na pomoci...
Одговори

(04-04-2023, 05:21 PM)Милослав Самарџић Пише:  О Гагићу:
https://www.pogledi.rs/najsurovija-fotog...odina.html

ne izgleda kao zgrada opstine u Trsteniku...pokusavam da se setim kako izgleda zadnja strana zgrade opstine -da li ste sigurni da je ovo u Trsteniku ili mozda u Krusevcu ?
Одговори

(04-04-2023, 05:21 PM)Милослав Самарџић Пише:  О Гагићу:
https://www.pogledi.rs/najsurovija-fotog...odina.html

ako pazljivo gledam u fotografiju...tj.zgradu u pozadini vise je verovatno da je zgrada u pozadini osnovna skola u Stopanji...kasnije je na uglu tu dozidana i nova komunisticka i spojena...i danas se moze videti ovaj izrazeni deo na zidu..tu gde su vrata ...pokusavam da se setim ...
Одговори

(04-04-2023, 05:21 PM)Милослав Самарџић Пише:  О Гагићу:
https://www.pogledi.rs/najsurovija-fotog...odina.html

inace...nekad je u hodniku osnovne skole u Stopanji na spratu bio izlozen eksponat sa nemackim slemovima i obavestenja o borbi koja se tu vodila izmedju *partizana* i nemaca...kao i o formiranju celije KP u Stopanji...mislim da je to bilo u postavci do 2000 godine.A interesantna je tabla sa spiskom poginulih za oslobodjenje mesta...koja se nalazi na Domu Kulture u Stopanji...vecina je poginula na Sremskom frontu..mislim...pa ima i spomenik palim borcima ispred zdravstvene stanice u Stopanji...a o bici izmedju cetnika i kfislinga ja sam saznao od Vas...inace sam bivsi ucenik osnovne skole u Stopanji..
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: Патриот, 51 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним