Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Сад не капирам како је Син Војводе Петра Бојовића осуђен под именом Гвозден Ивановић?Или сам ја побркао? ТужанЈе ли он стварно син славнога Војводе?
Одговори

(30-06-2023, 11:18 AM)Горски штаб 52 Пише:  
(30-06-2023, 10:30 AM)Мића Адмирал Пише:  Овај Гвозден Ивановић, тзв. ревидирац, на робији брука и срамота.
Мислим да је ово својевремено поставио Митић !?

Тако је, помиње га, чини ми се, о. Сава Банковић у својој књизи ''У предворју пакла'', и то као Удбиног цинкароша у Сремској Митровици.
Био је и судија у Ивањици, ако се добро сећам.

Њега,и председника општине Крушевац,многи помињу у негативном смислу.

Како иде процедура за Забелин архив?Да ли су картони лица осуђених после 1945 досупни?
Одговори

(30-06-2023, 11:40 AM)Бесеровић Пише:  Сад не капирам како је Син Војводе Петра Бојовића осуђен под именом Гвозден Ивановић?Или сам ја побркао? ТужанЈе ли он стварно син славнога Војводе?
На предавању осуђеног Ивановића, Бојовић није устао.
Одговори

Прослава Видовдана 1943. Пусто поље на Повлену!
На слици је потпоручник Милован Рајевац "Еркан",Ордонанс Николе Калабића команданта Горске Краљеве Гарде.

[Слика: Screenshot-2-4.png]
Одговори

(25-06-2023, 09:33 AM)Бесеровић Пише:  Војвода Опленачки Никола Калабић приликом прославе Видовдана на Повлену 1943. године!
Извор:Шарац
[Слика: 1.png]

Господине Самарџићу,приметио сам одавно да се овај догађај код вас води да је  из 1943. Ако знамо да је Калабић почео да носи ову црну униформу тек у јесен 1943. године ондда долазимо до закључка да је сликано 1944.
Одговори

(30-06-2023, 08:19 PM)Бесеровић Пише:  Прослава Видовдана 1943. Пусто поље на Повлену!
На слици је потпоручник Милован Рајевац "Еркан",Ордонанс Николе Калабића команданта Горске Краљеве Гарде.

[Слика: Screenshot-2-4.png]
Упоредио сам оне групне слике на којима је Рајевац са осталим официрима Гарде марта 1944. године,исто је обучен!Има Немачку маскирну блузу и шубару и на слици са Повлена!
[Слика: S5-5.png]
Одговори

(30-06-2023, 08:28 PM)Бесеровић Пише:  Господине Самарџићу,приметио сам одавно да се овај догађај код вас води да је  из 1943. Ако знамо да је Калабић почео да носи ову црну униформу тек у јесен 1943. године ондда долазимо до закључка да је сликано 1944.
Сигурно је 1943.
Одговори

(30-06-2023, 09:41 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(30-06-2023, 08:28 PM)Бесеровић Пише:  Господине Самарџићу,приметио сам одавно да се овај догађај код вас води да је  из 1943. Ако знамо да је Калабић почео да носи ову црну униформу тек у јесен 1943. године ондда долазимо до закључка да је сликано 1944.
Сигурно је 1943.
Не могу да верујјем да су Гардисти овако изгледали  и на Видовдан 1943. Smile
Када је ова слика настала?Рајевац је исто обучен?Тешко да је могао бити исто обучен за Видовдан 1943. и у марту 1944.
[Слика: scan0041-2.jpg]
Одговори

Шарац, пусти више те четнике на миру, види шта се све дешава по свету...  Баја

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Него, Шарац имаш ли неку слику Поп Селимира Поповића са официрима и војницима?

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(01-07-2023, 10:55 AM)Шумадинац Пише:  Него, Шарац имаш ли неку слику Поп Селимира Поповића са официрима и војницима?

Нажалост немам! Smile
Одговори

Прочитај Шумадинац како Бошњаци пишу о њему на Друштвеним мрежама!Научна фантастика или има истине???Ко хоће да се јави ево и линк! Баја
[Слика: Screenshot-2.png]
[https://www.facebook.com/esad.rahic.39/p...sDRmZShNul?
[Слика: 297858207-5232611060193261-7705401222598048643-n.jpg]
Одговори

Лупетања.Прикључио се Ђуришићу и страдао у Словенији.
Учествовао у оном нападу на Немце после ког је Штаваљ спаљен.
Истина је да је имао контакте са муслиманима,и нека је,паметно је то радио,у тешким условима.
Мислим да није завршио теологију,по сећању био је послом негде код Обреновца.
Одговори

(01-07-2023, 11:23 AM)РежисерСтари Пише:  Лупетања.Прикључио се Ђуришићу и страдао у Словенији.
Учествовао у оном нападу на Немце после ког је Штаваљ спаљен.
Истина је да је имао контакте са муслиманима,и нека је,паметно је то радио,у тешким условима.
Мислим да није завршио теологију,по сећању био је послом негде код Обреновца.

Грешиш синовац! Нестао је у Босанској Голготи. Ако се прикључио Ђуришићу онда нема шансе да је страдао у Словенији. Што се тиче муслимана, имао их је доста у својим редовима.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 3 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним