13-03-2019, 09:23 PM
(13-03-2019, 03:14 PM)Mitic Пише:Јесте, 1942. године. То ће се кроз неколико година свугде понављати, као што се понавља немачка потерница за Дражом коју је први пут објављена у ''Погледима'' од 1. новембра 1989. или као што сваки час неко помиње Труманов орден Дражи, који је први пут објављен у ''Погледима'''од 1. марта 1990, итд.(13-03-2019, 12:18 PM)Милослав Самарџић Пише: Србија, Други светски рат. Које године су Немци стрељали највише Срба?
Можда 1942. године
Комунисти су то до тада крили и наравно крију и до сада све важне податке, али временом се све открива.
То да је 1942. у Србији стрељнао највише грађана у немачким одмаздама, то крију јер сви знају да 1942. у Србији није било иоле важних партизанских јединица. Дакле, када би овај податак ушао у уџбенике историје, ђаци и студенти би питали: Како је су онда крајем 1941. четници прекинули борбу против Немаца због немачких репресалија, док су партизани наставили борбу против Немаца без обзира на репресалије?
Истина је, дакле, да партизани нису ни почињали борбу против Немаца, нису против њих водили офанзивне операције, већ су прихватили борбу само када не би успевали да се склоне, а у офанзиви су увек били само против четника, док су четници сваке ратне године имали по једну велику операцију против Немаца.
Податак да су Немци највише Срба стрељали 1942. је једна од оних који кратко и ефектно руши комунистичку пропаганду.