25-06-2017, 09:40 PM
(24-06-2017, 10:45 PM)Andrejevic Пише:(24-06-2017, 10:36 PM)ЈВуО-КГ Пише:Чуо сма ја још пре да се нешто шушка око манастира Ковиљ,али нисма знада је овако велика ствар у питању.Да ми форумаши организујемо екпедицију до Ковиља и тог бунара и нађемо Ковчег.(24-06-2017, 10:29 PM)Andrejevic Пише: Манастир Ковиљ и Заветни Ковчег ?
Тако је господине Андрејевићу.
А прича је дуга. Могли би целу ноћ о томе.
Бојан Тимотијевић је у књизи "Витезови Темплари" написао једно поглавље о овом случају.
Индијана Џонс ће нам завидети на овом
Е сада питање из авијазије:
Немачки Ју 87 Штука је бомбардовао своје циљеве тако што се са висине обарао и залетао у свој циљ,одна би се малко исправио,бацио бомбу па би се окренуо скроз горе и отичао.
Питање је:
Који је наш домаћи лаки јурични бомбардер по замишљеном плану имао овај начин бомбардовања ?
Помоћ:Овај јурични бомбардер је био двомоторац(Југославија је била једна од првих држава које су почеле да праве двомоторне бомбардере,а то је врло компликовано,тако да смо били у светксој елити),имао 4 бомбе(штука јенду,а некад још две на крилима) али због АР серија која је требала да буде направљена је прекинута,тако да је остао само прототип.
Одмах сам дао помоћ јер нећу бити ту током ноћи па да не чекате дуго за помоћ у случају да је питање течко.
Можда је Рогожарски Р-313, то је протопи који је страдао.
Ко сме тај може, ко незна за страх тај иде напред!



