14-02-2018, 11:50 PM
(14-02-2018, 11:01 PM)Милослав Самарџић Пише:(14-02-2018, 10:56 PM)Felix Пише: И теби Горане то, ако и није фалсификат, нешто битно доказује?То није спорно и о томе сам опширно писао у својим књигама. Као одличан пример, навео сам преговоре Нешка Недића и генерала Фелбера у Крушевцу. Цитирао сам опширно Фелберов извештај, као и Вајскову примедбу на тај извештај.
Ко не уважава контекст и околности не може ваљано да разуме историјска дешавања. Овде је контекст јасан: крај 1944, Швабе одлазе Бошевици долазе. Црну окупацију замењује црвени тоталитаризам. Растурене и издане националне снаге покушавају да спасу шта се спасити може јер после револуције мало шта остаје. Камо лепе среће да је национални покрет успео у својој намери. Можда би после рата неки од његових предводника одговарали за одређене не тако чисте контакте али би спашавањем земље од црвеног тоталитаризма задужили читаву нацију во вјек вјекова.
На крају крајева и ви заступници те црвене идеологије (ви комунисти и неокомунисти како год себе именовали) били сте спремни да заједно са Швабама тучете "краља и Енглезе". Ја то разумем и то следи из ваше идеологије, али немојте онда да пребацујете другима оно што сте сами у много већој мери и са горим последимацама радили или били спремни да радите.
Али, понављам, ово у Тополи просто се није десило.
Свакако, зна се да Ви као врстан историчар не бежите од чињеница попут квази-историчара комунистичких пропагандиста.
Међутим, моја је поента једноставна, чак и да то јесте тако то ништа не доказује а ови који се упиру да докажу да није у питању фалификат желе да покажу како се тиме нешто кључно доказује - а ништа се не доказује.
Иде Џиџа кроз планине
гони српске душманине,
издајице Русе, Немце,
крџалије љотићевце.

