Поруке: 1,187
Теме: 8
Придружен: Feb 2019
Углед:
254
И Рамски и Жабарски срез су припадали Дунавској бановини.
Поруке: 248
Теме: 2
Придружен: Dec 2020
Углед:
16
Када је настала четничка химна која помиње Дражу?
Поруке: 43
Теме: 0
Придружен: Feb 2017
Углед:
7
Ко је потпуковник Ђурић који је заједно са Војом Триброђанином побегао из воза у Загребу октобра 1942. године?
Да ли је то био ппук. Живојин Ђурић?
Радослав Ђурић је био мајор.
Живојин Ђурић је био као официр СДС управник логора на Црвеном крсту у Нишу. У августу 1942. је поднео оставку на место команданта СДС београдске области, а средином 1943. је био окружни начелник у Лесковцу. Да ли је у међувремену хапшен?
Ако није Живојин Ђурић, да ли био још неки ппуковник Ђурић који је могуће био хапшен од стране Немаца?
Поруке: 14,702
Теме: 308
Придружен: Aug 2013
Углед:
3,196
Милославе, када нађеш времена, окачи неки пасус или наслов неког од текстова који је својевремено Биљана Србљановић написала за Погледе. Како су кренули у "чишћење" биографија, сад ће да испадне да никада није ни писала за Погледе.
Поруке: 14,644
Теме: 346
Придружен: Feb 2015
Углед:
897
(04-12-2020, 07:23 PM)Милослав Самарџић Пише: Ново на Јутјуб каналу ''Погледи'':
КО СУ БИЛИ НЕДИЋЕВЦИ?
Самарџићу, радиш ли и наставак? Тј. КО СУ БИЛИ ЉОТИЋЕВЦИ?
Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.
Д М