Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(28-01-2021, 06:54 PM)Српска четничка команда Пише:  Хвала. Колико ја знам, Бугарска није учествовала у Априлском рату. Када је њихова војска ушла у КЈ? Иначе, Бугари данас често говоре како 1941. у Повардарју наводно није ни било устанка против бугарске окупације.
Није. Ушли су после окупације. Одмах су се организовали четници, прво против албанских банди, онда и против Бугара.
Одговори

Хвала. Знам да су четници у данашњој СМ пружили највећи отпор и Немцима током Априлског рата, у Струмици. Предводио их је војвода Јосифовић.
Одговори

Која је највећа цифра војника под командом ђенерала Драже у току рата, на свим територијама заједно?
Одговори

(28-01-2021, 11:01 PM)Ficca76 Пише:  Која је највећа цифра војника под командом ђенерала Драже у току рата, на свим територијама заједно?

Око 140.000 под оружјем, а 560.000 на мобилизацијским списковима, за које није било оружја.
Одговори

(28-01-2021, 11:19 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(28-01-2021, 11:01 PM)Ficca76 Пише:  Која је највећа цифра војника под командом ђенерала Драже у току рата, на свим територијама заједно?

Око 140.000 под оружјем, а 560.000 на мобилизацијским списковима, за које није било оружја.

I nekoliko miliona simpatizera, saradnika,pomagaca...iz civilnog sektora.
Одговори

У ком периоду рата је било 140000 под командом?
Одговори

Поздрав. Интересује ме да ли је већинско становништво Рађевинске области (област западне Србије, Лозница, Крупањ) био за Југословенску Војску то јест за ЈВуО (Четнике) или за Партизане?
Одговори

(29-01-2021, 12:10 AM)Ficca76 Пише:  У ком периоду рата је било 140000 под командом?

Лето 1944.
Одговори

(29-01-2021, 07:54 PM)Аца Пише:  Поздрав. Интересује ме да ли је већинско становништво Рађевинске области (област западне Србије, Лозница, Крупањ) био за Југословенску Војску то јест за ЈВуО (Четнике) или за Партизане?

Ту током већег дела рата није било ни једног партизана. Дакле, било их је нешто мало на почетку, и онда од краја септембра 1944.
Одговори

Између ушћа Дрине у Саву и Љубовије, нешто мало их је било у мачванском срезу у лето '41 године (добар део њих прешао из Срема после окупације) и то око њих петнаестак чланова Партије. У поцерском срезу их је било тачно тројица, ако се не варам. И та тројица су били "партизани", да тако кажем, чланови Земљорадничке странке, не КПЈ.

Скоро сви су побијени од стране жандармерије до краја '41 године.
Одговори

Да ли су четници убили овог домобрана?
https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Franjo_%C5%A0imi%C4%87
Одговори

(30-01-2021, 01:13 AM)Српска четничка команда Пише:  Да ли су четници убили овог домобрана?
https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Franjo_%C5%A0imi%C4%87

Не знам.
Одговори

На овој страници Википедије пише :
"Poslije rata ustaški dužnosnik Ivo Rojnica za Šimićevo ubojstvo optužio je ustaškog pukovnika Rafaela Bobana." [1]
Одговори

(03-02-2018, 07:33 PM)Милослав Самарџић Пише:  Не знам, нисам знао ни да је име по селу Мало Поље.

Добио је име по селу Мало Поље у Хан Пијеску.

Команданти:

Командант: Војин Лучић.

Замјеник команданта: Рајко Радуловић.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 26 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним