Оцена Теме:
  • 14 Гласов(а) - 4.14 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нова ТВ серија - Равна Гора

Немојте да Милојко (ЛДП кадар) брани идеју Равне Горе и слободу говора. То је један излапели новинар склон претераном конзумирању алкохола и велики је проблем ако лист типа "Политика" дозвољава таквима медијски простор.
Одговори

Почиње снимање филма „За краља и отаџбину“

После десет епизода „Равне Горе“, која је по рејтинзима најгледанија серија у Србији у сезони 2013 - 2014, продуценти „Контраст студио“ и Радио-телевизија Србије започели су снимање сцена за играни филм „За краљa и отаџбину“, сценаристе и редитеља Радоша Бајића.

Поред више од педесет наших најпознатијих глумаца, уз Ненада Окановића и Небојшу Глоговца, главне улоге играју Неда Арнелић и доајен српске глумачке сцене Марко Николић. Филм је посвећен патриотама које су, због идеолошких разлога више од пола века били прогнани у САД, Аустралију и широм света.
Надахнута прича прати повратак старог ратника (Марко Николић) из емиграције у Србију и његова емотивна сећања на априлски рат и драматичне догађаје у пролеће 1941. године.
„Филм За краља и отаџбину је нека врста мог ламента над епохом Другог светског рата и моја одјава од теме којом сам се бавио последњих пет година“, истиче аутор Радош Бајић.
Остварење реализује продуцентско - ауторска екипа коју чине: Предраг Јочић, директор фотографије, Стеван Марић, монтажер, Весна Теодосић, костим, Драган Мићановић, сценографија, Игор Перовић, дизајн и обрада тона, Недељко Бајић, диркетор пројекта, Јелена Бајић-Јочић, продуцент.
Поред Београда, у наредним данима екипа ће боравити и у Крагујевацу, који је подржао овај пројекат, а након снимања на Гледићким планинама, завршне секвенце ће бити реализоване у меморијалном комплексу на Равној Гори.
Премијера филма је заказана за крај новембра ове године. После биоскопске дистрибуције филм ће бити емитован на програмима РТС-а.
http://www.rts.rs/page/magazine/ci/story...80%9C.html
Одговори

(11-08-2014, 11:00 AM)Вукашин Петковић Пише:  Надахнута прича прати повратак старог ратника (Марко Николић) из емиграције у Србију и његова емотивна сећања на априлски рат и драматичне догађаје у пролеће 1941. године.

Значи опет ће да гледамо исто Кез

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

Несме се ићи даље од Априла 1941.То је директива!Смарање бре
Одговори

(11-08-2014, 11:06 AM)Громовник Пише:  
(11-08-2014, 11:00 AM)Вукашин Петковић Пише:  Надахнута прича прати повратак старог ратника (Марко Николић) из емиграције у Србију и његова емотивна сећања на априлски рат и драматичне догађаје у пролеће 1941. године.

Значи опет ће да гледамо исто Кез
Један од разлога је што је део материјала већ снимљен, за планирани наставак.
А од априла је ваљда остало вишка. Како год, најважнија је прича. Надајмо се да неће бити иста као у серији, постоји негде 0,000000001% шансе да не буде. Smile
Одговори

Можда сад ми бомбардујемо Берлин...
Одговори

Само још да схвати који смо то МИ ! Smile
Одговори

Радош Бајић заспао на снимању свог новог филма

Познати српски редитељ и глумац Радош Бајић заспао је овог викенда током снимања свог новог филма “За краља и отаџбину”.
Како сазнаје Њуз, нови Бајићев филм прати повратак српског исељеника из Сједињених Америчких Држава у земљу након 65 година, а чувени редитељ је одлучио да његов пут, због што веће уверљивости, снима у реалном времену.
- Бајић је одлучио да током првих 40 минута филма прикаже пут свог главног јунака из Рокфорда у држави Илиноис до Београда. У питању је веома комплексно путовање, јер је српски емигрант прво ишао од куће аутобусом до железничке станице, да би потом возом путовао до Чикага. Од железничке станице у Чикагу узео је такси који га је одвезао до аеродрома, где се чекирао на лет за Минхен. На минхенском аеродрому је провео више од пет сати до укрцавања на лет за Београд – открива Бајићев асистент режије Павле Лазаревић и додаје да је јунак новог Бајићевог филма на овом путовању имао низ невероватних догађаја.
-Таксиста који га је возио до аеродрома у Чикагу није имао да му врати ситно 10 центи, на шта је наш јунак рекао “ок”, што ће гледаоци моћи да виде у седмом минуту филма. Не бих желео да откријем превише и гледаоцима убијем неизвесност, али могу још да кажем да је он током лета изнад океана, након што је већ попио две кафе одлучио да и трећи пут узме овај напитак, а да је у Минхену на тренутак помислио да су му изгубили пртљаг, али га је ипак убрзо затим нашао – каже Бајићев асистент и открива да је наш редитељ заспао када су седми пут понављали сцену у којој јунак филма шета 200 метара од кафића на чикашком аеродрому до терминала на који треба да се укрца.
Како Њуз сазнаје, ово није први пут да Бајић заспи на снимању. Бајић је, наиме, током снимања Равне Горе, заспао пред крај снимања прве епизоде и пробудио се на половини четврте.
КидањеКидањеКидање
http://www.njuz.net/rados-bajic-zaspao-n...z3AlAG0sea
Одговори

Од среде у 20:15 на РТРС реприза серије "Равна гора"
Одговори

Радош Бајић
Победе и порази

Београд је прославио дан свог ослобођења мултимедијалним хепенингом под насловом „Прича о чвргама и небу”, у ауторској фасцинацији мојих колега Бјелогрлића, Кецмановића и другова, спектаклом на којем нису виђени председник Николић и премијер Вучић. Премијер је у изасланство послао целу владу, која срећом није киснула као на војној паради, а председник само госпођу Јасмину Митровић Марић. Гледано са стране и крајње добронамерно, лако је закључити да је те вечери, премијерно и без могуће репризе, изведен сценско-филмски, музичко-играчки перформас на коме се није жалило (по сценографији, броју учесника, по специјалним ефектима и свему осталом). Учињен је преседан и анулирана је пракса да се за све пројекте у домену културе и стваралаштва стеже каиш и једва саставља крај са крајем. Очигледно је да су овде град Београд и држава Србија удружено одврнули славине. Дакле, кад треба и када се донесе политичка одлука – пара има колико треба.

Било би малициозно затражити и илузорно очекивати да ће неко икада објавити – колико је овај пројекат коштао српске пореске обвезнике. Што се мене тиче, срећан сам да су колеге имале све потребне и нормалне услове да реализују пројекат како су га замислили. Све је добро прошло – и сви су добро прошли.

Дакле, о самој представи, у сталешком, занатском и професионалном смислу – све најбоље. Проблем станује на другој адреси. Питања која следе последица су глобалног утиска који се намеће након порука које нам је држава Србија на челу са СНС-ом послала ових дана током прославе 70 година победе над фашизмом. Јер, недвосмислено се може закључити да је генерални утисак обојен црвеном бојом. Да је дизајниран експлицитним комунизмом, да је на уштрб слободарског патриотизма, родољубља и слободољубља народа Србије учињен римејк, планска ревизија и накнадна декорекција комунизма, као једине идеологије и снаге која је на огњу руских каћуша донела слободу српском народу, која у периоду од 1941. до 1945. године није извела револуцију како би дошла на власт – већ да би нас ослободила од фашизма. Са другом Титом на челу, који је славодобитно у маршалској униформи јахао на белом коњу на џиновским лед-екранима у експозицији програма војне параде српске војске 2014. године, а која је иначе била примерена, тачна, достојанствена и куражна. На моменте чак и потресна, са дугом на небу изнад Београда и таласима хладних монсунских пљускова којима смо изложили високог и изванредног госта председника Руске Федерације господина Путина, кога смо дочекали како доликује и на најбољи могући начин.

Но, испаде, да није ни било родољуба ни патриота, већ само комуниста и партизана! Као да је неко желео да искористи друштвени тренутак, климу и одсуство историјских факата, па да тешку партију шаха за правду и пуну истину о томе шта се заправо догађало ратних година од 1941–1945. врати много потеза уназад. Да прецрта и поништи мукотрпне напретке учињене последњих деценија, и да уз акламације и дословну рехабилитацију антидатира анитифашистичку борбу српског народа ексклузивно у корист комуниста. Огроман упитник над овом тезом заслужује најмање округли сто. Скорашњи догађаји завређују да се научници, историчари, аналитичари, експерти прошлости, али и садашњости из свих мултидисциплинарних области изјасне ко лаже? Коза или рог? Хладне главе, без идеолошког анатемисања и разбуђивања мржње, која је, нажалост, обавезна пратиља увек чим се отвори ова болна и трагична прича српских подела. Ако ће мени засигурно бити оспорена компетентност и меродавност да уопште говорим о овој теми било би веома занимљиво сазнати шта о овој ствари мисле најугледније личности и институције у српском друштву? Српска академија наука – на пример? Ако смо против ревизије историје, што као папагаји понављају неки српски политичари, да ли смо за ревизију комунизма, или за његову вампирску реинкарнацију?

Можда у неком од ових питања лежи одговор – о одсуствовању председника Николића са перформанса у „Сава центру”? Коме субноровски душебрижници већ замерају да у свом иначе веома добром говору на војној паради ниједном није поменуо Југославију. Ни Јосипа Броза Тита. Или је у питању – поново Бајчетина? Промућуран је наш председник. Да је поменуо Тита – можда би му се омакло да помене и Дражу Михаиловића. Коме, бојим се, још веома дуго, а можда и никада, неће бити спаса, одагнане неправде рехабилитације и повраћене части? Чије име је било забрањено поменути у склопу обележавања победе над фашизмом. Без обзира што су законским актима државе Србије борци партизанског и равногорског покрета изједначени као носиоци антифашистичке борбе. Коме је прекраћен и забрањен даљи живот и на националној телевизији – у ТВ серији чији сам жалосни аутор. С образложењем које ми је саопштено у кабинету в. д. генералног директора РТС-а, 29. фебруара ове године у 15.20, да се „серија не може наставити, јер нема могућности за њено даље финансирање”. Тачка.

И док велики руски и светски редитељ Никита Михалков у свом новом филму „Сунчаница” одаје закаснелу пошту и прави апотеозу милионским жртвама бољшевика и комунизма, снажно подржан од своје моћне државе, ових дана ће у Дому синдиката премијерно бити приказан документарни филм „У име народа”, у режији Милутина Петровића и према сценарију историчара Срђана Цветковића. У сучељеној историјској компарацији – филм је потресно сведочанство о страшним злочинима комунистичког режима над сопственим народом, у периоду од 1944. до 1953. године. Да погађамо – да ли ће на поменутој премијери бити виђен неко од званичника српске политичке елите?
http://www.politika.rs/rubrike/ostali-ko...zi.sr.html
Одговори

Ја би ве замолијо за канту пепела за нашег Секулу.
Ако сам добро разумео, њему нису дали довољно пара, па је зато морао да лаже, брља, развлачи и гњави у "Равној Гори".
Одговори

Ма изгледа да је почео да чита наш сајт и да ревидира ставове. Smile
Одговори

А тек коментари читалаца:

Posto niste naveli cetnicke bitke, ofanzivei pobede, kao ni broj cetnickih zrtava, koliko je nemackh vojnika stradalo od cetnickog oruzja, ni koliko ih je izbaceno iz vojnickog stroja nema razloga za polemiku. Pozivanje na misljenje naucnih autoriteta, bez stvarnih dokaza ne spada u domen nauke.
Cudno da ne znate da je Ustavni sud Srbije stavio van snage veci deo uredbe vlade Srbije, kojom se clanovi ravnogorskog pokreta smatraju ucesnicima narodno oslobodilackog rata. Smatra se da se cetnici nisu borili za slobodu.
Одговори

За шта су се друго могли борити него за слободу, па нису се ваљда борили да окупрају Југославију, па били су у њој, њена војска. Нису се борили ни да дођу на власт, они су бранили власт југославије, то им је била обавеза . Они су власт бранили легалну власт, а од окупатора и револуционара (комуниста који су хтјели и на крају нелегално, нелегитимно дошли на власт)
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним