Оцена Теме:
  • 10 Гласов(а) - 4.1 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Украјина и Новорусија

Да каскају,каскају.Шта знам,народ је тамо како ствари стоје доста пасиван.Није могла једна војска од пар хиљада добровољаца да се фронтално супростави Украјинцима.Не можеш народ на силу гурати да ратује.Куповало се време са Славјанском да се колико толико нешто уради са Доњецком и Луганском.Батаљон Восток који је дошао из Русије је био на кључним местима код Доњецка,не би ли се спречио брзи упад Украјинаца у Доњецк.Срећа није до тога дошло.Касне мало Руси али ипак стигну.А сад је политика на потезу,а политика је знамо шта...
Одговори

Овде се треба тражити за више кофедерације Републике....као СФРЈ!

Тако надам се ћеш створити галиције.....го ће владати са својом региона....а не са преосталом Украјном....

А у истом временом створи ће се више Републике што ће сарадити са Русијом....осим једне ко у овом тренутак, због нека мањине ратује се против ње.....

Хоћели те Републике да Економично да преживе......незнам!
Одговори

https://www.youtube.com/watch?v=A7k6bHCoBcw

https://www.youtube.com/watch?v=86Jqvi5s7LE

https://vk.com/strelkov_info?w=wall-57424472_16232

https://www.youtube.com/watch?v=DhrE18Ajrbo

https://www.youtube.com/watch?v=DxvDmxJ9YUg
Одговори

(04-09-2014, 10:21 PM)чика Пера Пише:  Да каскају,каскају.Шта знам,народ је тамо како ствари стоје доста пасиван.Није могла једна војска од пар хиљада добровољаца да се фронтално супростави Украјинцима.Не можеш народ на силу гурати да ратује.Куповало се време са Славјанском да се колико толико нешто уради са Доњецком и Луганском.Батаљон Восток који је дошао из Русије је био на кључним местима код Доњецка,не би ли се спречио брзи упад Украјинаца у Доњецк.Срећа није до тога дошло.Касне мало Руси али ипак стигну.А сад је политика на потезу,а политика је знамо шта...

Пази када је Путин послао војску на манерве уз границу и имао реторику да ће се најебати матере ко науди Русу, то су на референдумима људи гласали 90 посто за одвајање!

Онда неста реторике, неста Путина, повуче војску са границе!

Не можеш никога кривити до власти Русије што је број бораца око 10 до 16 хиљада.

(04-09-2014, 10:42 PM)Захумље Пише:  Овде се треба тражити за више кофедерације Републике....као СФРЈ!

Тако надам се ћеш створити галиције.....го ће владати са својом региона....а не са преосталом Украјном....

А у истом временом створи ће се више Републике што ће сарадити са Русијом....осим једне ко у овом тренутак, због нека мањине ратује се против ње.....

Хоћели те Републике да Економично да преживе......незнам!

Мислим да наши могу добити само кроз пуч у Кијеву, а обзиром како олигарси и онај Јевреј воде Украјину и рат то је све извјесније.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

Почела акција!

Штурм Мариуполя

http://colonelcassad.livejournal.com/1767689.html

Наших!

Цитат:5 тыс. человек пехоты и около 70 единиц различной бронетехники + РСЗО и несколько батарей Д-30. У Армии Новороссии здесь подавляющее превосходство в тяжелом вооружении, особенно в танках. Преимущество в пехоте примерно в 2-2,5 раза.

Сретно јунаци!

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

Одговори

Мислим да наши могу добити само кроз пуч у Кијеву, а обзиром како олигарси и онај Јевреј воде Украјину и рат то је све извјесније.

Није само Валтзман него цела позадина....ја само покушавам да разумен где се преклапа интерест са нацисте.....осим неке државне плачке!

Ја се исто слажем са пучом....али ко ће да га изведе......бивши официра ко су били опуштене од ХУНТЕ.....једног купурираног олигарх као Јануковић?

Али нешто мора да пуца.....Од уговор јефтиног гаса и Руска позајмице.....имаш на хиладе умрлих најбољих синова.....рушена инфаструктура, привреда, и одбрана....у једном време прва линија против НАТО....саде међусобна уништавање........

Нешто мора та крене и то хиругично.....да се избегава још више жртве!
Одговори

+1!

Не још, не сада!

Хунтина војска је разбијена, да би се опоравила мора да спроведе 2 741 круг мобилизације, а људи више нису вољни да иду на Новорусију.

Не смије се допустити да хунта одмори и реформише разбијену и распаднуту армију.

Бар ми имамо то искуство са Американцима и Републиком Српском Крајином.

Одговори

http://cassad.net/?do=warmarker

Јели се ових повуклих према север?
Или су тамо неких напад очекивалих?
Али овде изгледа да су јужни исток су жртовали.....
И ова мапа ако је тачна покаже да је већи део југ не заштићен
Тако могу да створе везу са Крим...

Овд

Градоначелник Лавова позвао суграђане на војне курсеве и да се спреме за „ратне услове”
00:38 05.09.2014.3 коментараШтампај
ДА БИ ДЕЛОВАО УМИРУЈУЋЕ - АНДРЕЈ САДОВИЈ ОЦЕНИО ДА НЕМА МЕСТА ПАНИЦИ

ГРАДОНАЧЕЛНИК Лавова Андреј Садовиј позвао је његове становнике да се спремају за рат.

Лавов је главна тврђава украјинских унијата и ултранационалиста, а Садовиј је истовремено саопштио да градска власт ускоро отворити курсеве за војну обуку.

Открио је да је и све локалне самоуправе позвао да се позабаве „активном припремом становништва за функционисање у условима рата”.

Позвао је, упркос свему, суграђане да не подлежу паници.

Да би био убедљивији, а и да би деловао колико-толико умирујуће, објаснио је да све што чини координира са командама добровољачких багтаљона који ратују против Новоросије.

Градоначелник Херсона ударио на кијевску власт и Мајдан
00:30 05.09.2014.5 коментараШтампај
ЛИДЕР КОМУНИСТИЧКЕ ПАРТИЈЕ УКРАЈИНЕ ТВРДИ ДА ЈЕ ВЕЋ ПОГИНУЛО ДО 20.000 ЉУДИ

ЛИДЕР Украјинске комунистичке партије Петар Симоњенко изјавио је да је у рату на југоистоку досад погинуло до 20.000 људи.

Додао је да се око милион људи нашло у избеглиштву, па нагласио: „Грађански рат нам је већ донео велику несрећу. Анкете показују да мир прижељкује 80 одсто Украјине”.

Симоњенко и његова партија, која је до државног удара била на власти заједно са Партијом региона, не брину превише кијевску хунту која се спрема ка КПУ стави ван закона.

Много опасније по хунту је ово што се догодило у Херсону, важном граду на југу Украјине који се налази на територији велике историјске Новоросије.

Његов градоначелник, Владимир Миколаенко, сазвао је конференцију за медије и на њој прочитао овај демарш против власти у Кијеву:

„Грађани! У опасности је ваш живот и животи ваших најближих! Плаше на спољним непријатељем и тиме нам скрећу пажњу са суровог унутрашњег непријатеља. Владајућа коалиција и Мајдан присиљавају грађане Украјине да се боре против својих сународника.

Петар Симоњенко

Наше синове, мужеве и браћу воде у такозвану зону антитерористиче операције у сигурну смрт. А још је војска лишена снабдевања. О чудовишним људским губицима се ћути...

Народ сам треба да реши како жели да живи и у каквој земљи.

У Украјини су у току геноцид и грађански рат.

Верујем да је већини присутних јасно коме то иде на руку”.

Украјински положаји источно од Мариупоља под ватром вишецевних ракетних бацача
20:33 04.09.2014.5 коментараШтампај
СНАГЕ КИЈЕВСКЕ ХУНТЕ ПОТПИСНУТЕ ИЗ ДЕБАЉЦЕВА
И ГРАДИЋА У ЛНР - ЖОЛТОЈЕ И КРАСНИЈ ЈАР
„Град“

СНАГЕ Новоросије почеле су да вишецевним ракетним бацачима „Град“ туку положаје украјинцких батаљона који бране Мариупољ.

Под ракетном ватром су утврђени украјински положаји на источној периферији.

Војни штаб у Доњецку је саопштио да су се његови борци учврстили на линији Широкино-Коминтерново - 20 километара источно од Мариупоља.

Током дана су стизале вести и о „тенковској бици“ и одласку неких украјинских јединица са заузетих положаја, па и из града.

Украјинске снаге су током поподнева избачене из Дебаљцева, градића Жолтоје и насеља Красниј Јар у Луганској Републици.

Артиљерија ЛНР је код Старобељска уништила логор украјинског Сумског пука реактивне ариљерије. У том успешном нападу - Украјинци су имали до 18 погинулих.
Одговори

Бар ми имамо то искуство са Американцима и Републиком Српском Крајином.....

Абсолутно!....то је било у тренутак кад је Војска РСК заузела аеродром Земуник...куцала на капија Задара, Карловац, Оточац...била је напредна у Кордуну.....у западним деловима....

Е....онда је била те примире....где је омогучило дај западни 1% и та војни индустријални комплекс да се увлаћи у грађански рат!
Одговори

Херцег, доста нас читаву ову драму прати највише преко овог сајта. Па, пошто си ти очигледно најупућенији, а и блиско ми је твоје размишљање о Путиновој политици у Украјини, или Новорусији, молим те, објасни мало ближе овде око Стрелкова, пошто цела та ситуација није баш најбистрија.
Узгред, ако није дил великих, а мирише да јесте,онда је читав овај подухват без Одесе, бесмислен. У тим, овде омиљеним, геостратешким разлозима.
Одговори

Занимљиво да Десни Сектор поново демонстрира?

Напад је најбоље одбрана?
Одговори

Гадна ситуација.

Оплоченци ДНР док су били у Славјанску и борили се то у Доњецку је све болио ..., малте не, до послједњег тренутка је кијевска цивилна власт опстајала у градовима Донбаса.

Тада долази Стрелков, заводи ред. Забрањује алкохол, забрањује коцку, уводи пријеки суд за дилере и остале криминалце, прави армију.

Већ тада је кренула хајка јер је ударио у послове појединих олигарха који су спетљани као цријева па били они у Кијеву или Москви, њихова рачуница све своди не на патриотизам, него на долар.

Онда је најавио национализацију свега што је у рукама олигарха, а који подржавају хунту и плаћају најамничке батаљоне.

Стрелков је један царистички, дубоко моралан тип, који не пристаје на компромис.

“Ја нећу спустити поглед, нећу погнути главу, нећу стајати на коленима пред онима који убјају мој народ, ја ћу стајати до последњег“

„Ја никог не слушам, ја слушам своје срце, ја слушам свој народ, ја слушам народ Донбаса, који ми је поверио мисију да заштитим његов живот, његову слободу и независност”.

Онда креће хајка на њега! Да је предао Славјанск, да су се оплоченци повукли из Маурипоља без опаљеног метка, што реално нема везе са њим...

Истичу се поједини заговорници интереса капитала.

Да би на крају био повучен. Уцјењен помоћи Новорусији.

Дугин:

Мржња према Стрелкову – то је мржња нама непријатељске расе, мржња не у биолошком смислу него у духовном. То је раса инжењера, превараната, чиновника, манипуланата и трговаца.

Ми још нисмо до краја схватили шта за нас значи Стрелков. Али тај бес кога он изазива код безбожника, та завист коју према њему упућују ситне душе, та мржња коју изазива код Запада и хунте – то су знаци да он није било ко.

Иза уклањања Стрелкова стоји Владислав Сурков. Стрелков му је сметао у закулисним играма са Ахметовим и Порошенком. У том ланцу, како се испоставља, одређену улогу је одиграо такозвани „Амбасадор“ Руске Федерације у Кијеву, Зурабов, комерцијални компањон Порошенка и пријатељ Суркова.

Стрелков је симбол руског пролећа, а његов значај далеко надмашује његове војне функције. Стога они политичари ДНР, медији и експерти који сада умањују значај Стрелкова и који се праве се да се ништа није десило, припадају империји пасивности коју је Сурков почео да гради у политици, на друштвеним мрежама и код стручне јавности од тренутка од када се уверио у правац којим иде Новорусија. Макрои и остало смеће су ту само ради прикривања истине. У целој причи је само један центар – Сурков. А иза њега, наравно, шеста колона и олигарси.

У сваком случају, све ће се открити као и његово учешће у догађајима на Блатном тргу и промоција другог мандата Медведева уз подршку америчке мреже, као и саботирање патриотског покрета у Русији. Али сада је Сурков претерао и ушао на територију Одељења за унутрашњу политику Председника Русије, којим он више не руководи.

Али има ту још добрих команданата, правих царистичких типова као што је Мазгавој и остали.

Он је први рекао Путину да се јебе и да неће стати док не дође до Кијева. И то јавно преко Русија данас.

Како је до јуче армија Новорусије била разбијена на поједине одреде који су врло често имали проблем у комуникацији између себе, то је Мазгавој увијек излазио у сусрет и у помоћ Стрелковцима, а рецимо има проблем са Козацима Казицина који никога не признају.

Одговори

Ево колико су озбиљни по питању примирја!

Цитат:Приостановление огня – это не потеря независимости. Это ход, который необходим для передышки в том длительном противостоянии, которое, видимо, у нас будет с Путиным. Нам нужно сейчас время, чтобы вооружить большее количество отрядов, проспонсировать большее количество техники", - заявил советник министра

Читам на Новорусији да се у борбу убацује 1 500 добровољаца школско-тренажног центра, а да њих 3 000 чека да прође обуку.

Што рече човјек, то све више личи на праву армију која своје увјежба па баци у ватру, а све мање на ополченије!

Одговори

Ukoliko bude primirja, i jedno i drugi ce ispasti budale, za sta su ginuli za povoljne pozicije u pregovorima? Pa to je moglo i bez gubitaka ljudskih zivota da je imalo malo dobre volje.
Одговори

Скочи на Форум:

Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним