Поруке: 7,047
Теме: 39
Придружен: Aug 2013
Углед:
167
(18-01-2020, 04:46 AM)Димитрије Пише:
Бра'о мајсоре!
ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Поруке: 9,122
Теме: 234
Придружен: Jul 2013
Углед:
373
Јебо те, колики текст о пропалом алкосу Ловрековићу...
Роман си о њему написао...
Како те није мрзело...
Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Поруке: 7,047
Теме: 39
Придружен: Aug 2013
Углед:
167
.
Бивши секретар државног Савета за Србе у региону Млађан Ђорђевић у новом тексту за руску државну новинску агенцију Регнум поновио је став да политика председника Александра Вучића према Космету води ка његовом коначном признању и издаји.
Ђорђевић је истакао и да Русија у Савету безбедности може да спречи овакав сценарио тако што ће стати у одбрану Резолуције 1244, па ка'е:
Цитат:У интервјуу србској телевизији „Прва“ у недељу председник Србије Александар Вучић је изјавио следеће:
„Србија ће ускоро од међународне заједнице добити предлог који ће тешко моћи да одбије, али неће смети да прихвати. Рећи ће нам: добићете гаранције за ЕУ, али морате да признате Косово и добићете за Србе специјални статус ту и ту.“
Према његовим речима, будући да је „народ пре три године одбио његов план за решење питања Космета“, сада ћемо добити много горе решење, на које он неће моћи да пристане, па ће о тој понуди морати да се пита народ.
Иако Вучић никада није изнео никакав план о Космету пред народ или Скупштину Србије, а за који сада лаже да је био одбијен, најавом могућности организовања референдума Вучић жели да пребаци одговорност за крах своје издајничке политике на народ.
Индикативно је да ова изјава долази непосредно пред пут Вучића у САД и најављене сусрете на највишем нивоу, поготову уколико се има у виду да су Сједињене Државе најважнији спонзори косовске независности.
Штавише, већ недељама се у Србији спекулише о томе да председник Трамп жели да што пре, а свакако док траје предизборна кампања у Америци, реши питање Косова и то представи као још један свој спољнополитички успех.
Јасно је, дакле, да ћемо ове године морати да се суочимо са истином да је Александар Вучић приликом доласка на власт обећао западним менторима да ће учинити све да Косово постане независна држава и чланица УН.
Како смо дошли довде?
Агресија НАТО на Југославију 1999. године завршена је 9. јуна потписивањем Кумановског споразума и доношењем Резолуције 1244 СБ УН дан касније.
Кумановским споразумом прекинути су напади НАТО на нашу земљу, али је исти обавезао Југославију да повуче војску и полицију са Космета, а Албанце да демилитаризују терористичку ОВК.
Ипак, далеко важнији документ је Резолуција 1244, у којој се на пет места изричито наводи да је Косово неодвојиви део Југославије, чији је Србија правни наследник, и да су чланице СБ УН привржене суверенитету и територијалном интегритету СРЈ.
Исту правну логику прати и текст Устава Србије из 2006. године у чијој се преамбули изричито наглашава да је Косово саставни део Србије. Управо због овакве одредбе у Уставу било какав референдум о статусу Космета у Србији који Вучић најавлјује био би
незаконит
а сам чин његовог расписивања представлјао би кршење највишег правног акта Србије.
Две године након доношења Устава, те пропасти бечких преговора одбијањем плана Мартија Ахтисарија у Уједињеним нацијама 2007. године, Косово је прогласило независност 17. фебруара 2008. године, коју до данас велики број земаља, уклјучујући и Русију, оспорава.
Од тог тренутка до данас трају преговори Београда и Приштине уз посредовање УН и ЕУ.
До промене власти у Србији 2012. године водио их је Борко Стефановић као специјални изасланик србског Министарства спољних послова. Током тих преговора потписано је седам споразума техничког карактера који се ни у једном сегменту нису бавили питањем статуса Космета у оквиру Србије.
Још важније, последњим споразумом „О регионалном представљању“ потврђено је важење Резолуција 1244, на чији се текст овај Споразум и изричито позива.
Све то време, у северном делу Космета, већински насељеном Србима, држава Србија је присутна са свим атрибутима.
Од 2012. године и доласка на власт Српске напредне странке, предвођене бившим председником Србије Томиславом Николићем и актуелним Александром Вучићем, ствари се значајно мењају.
Иако су на власт дошли као тврди националисти речима да ће поништити све раније потписане споразуме, истина је да од тог тренутка до данас траје активна кампања ниподаштавања Резолуције 1244 и нестручно вођење преговора са Приштином.
Најпре је ниво преговора са специјалних представника подигнут на председнике и премијере, а већ 2013. године нова власт је потписала Бриселски споразум којим се Србија у потпуности повукла са севера Космета.
На све државне институције је окачена застава тзв. Косова (ИСТОВРЕМЕНО СУ И СЕВЕРНИ ШИФТАРИ, ВОЈВОЂАНЕРИ-НЕДОВРШЕНИ ХРВАТИ, ПОЧЕЛИ ДА КАЧЕ СВОЈУ НЕКУ ЗАСТАВУ КОЈА СЕ ОД ЗАСТАВЕ ЈУЖНИХ ШИФТАРА РАЗЛИКУЈЕ САМО ПО БРОЈУ ЖУТИХ САТАНИСТИЧКИХ ПЕНТАГРАМА! Прим. ПРОСВЕТАР) и расформиране су србске безбедносне снаге и цивилна заштита.
Од потписивања овог споразума до данас локални избори се спроводе у складу са косовским законодавством, а судије полажу заклетву на Уставу тзв. Косова.
По речима србског професора права Дејана Мировића, „Бриселским споразумом је суспендовано или прекршено око 60 чланова Устава Републике Србије (најмање)“.
Применом овог споразума, наводи Мировић, „дошло је до де факто признања независности Косова“.
Иако је Србија, према речима и самог Вучића, испунила све своје обавезе из Бриселског споразума, жртвујући и свој Устав, друга страна, Албанци на Космету, нису испунили своју једину – формирање Заједнице србских општина.
Ова чињеница је, по мишљењу бившег судије Уставног суда Србије Зорана Ивошевића, довољан основ да се пред међународним судовима затражи раскид Бриселског споразума и враћање Космета у стање пре његовог закључења.
Вучић то наравно неће урадити јер то није у складу са обавезама које је преузео зарад очувања своје власти.
У том погледу, последња Вучићева изјава, поменута на почетку текста, представља финалну фазу у припремама јавног мњења у Србији за промену Резолуције 1244, пристајање на чланство Косова у УН и, коначно, де јуре признање његове независности.
Да би се то догодило, неопходно је да на промену Резолуције 1244 у Савету безбедности пристану Русија и Кина.
Овакав потез био би у супротности са вољом србског народа: према последњем истраживању из октобра 2019. године, чак 75.4% људи у Србији би признање Косова видело као издају.
Због тога је важно да, уколико већ председник Вучић не поштује вољу србског народа, то макар чини Русија.
Став Вучића о потреби промене Резолуције 1244 не сме бити обавезујући ни по кога, јер он не представља став већине србског народа.
Стога ни потези које он у том правцу предузима не треба да буду подржани од наших најважнијих међународних партнера.
Управо због тога, бранећи Резолуцију 1244, чак и од србског председника, Русија брани не само своје геостратешке интересе на Балкану и постојећи међународноправни поредак, већ и своје пријатељство са Србијом и србским народом.
ЗАКЉУЧАК:
СРБИЈА СЕ НЕЗАДРЖИВО КРЕЋЕ КА ВОЈНОМ УДАРУ ЕДА БИ СЕ ИЗБЕГАО КРВАВ ГРАЂАНСКИ РАТ!
Паметном доста!
ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!