Оцена Теме:
  • 9 Гласов(а) - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ЧЕТНИЧКИ СПОМЕНИЦИ

Споменик Парцанској бици:
http://www.pogledi.rs/%D1%81%D0%BF%D0%BE...%86%D0%B8/
Одговори

Мени никако није јасно зашто нема споменика, рецимо ченик са митраљезом у једној и бомбом у другој руци, у жару борбе.
Не би да су четници били нека хуманитарна организација и ишли уоколо и дијелили цвијеће.

Када виђех витешку невољу
забоље ме срце, проговорих:
"Што, погани, од људи чините?
"Што јуначки људе не смакнете?
"Што им такве муке ударате?"
Одговори

(05-09-2016, 06:32 PM)мунгос Пише:  Мени никако није јасно зашто нема споменика, рецимо ченик са митраљезом у једној и бомбом у другој руци, у жару борбе.
Не би да су четници били нека хуманитарна организација и ишли уоколо и дијелили цвијеће.

Сагласан!
Одговори

Може бит' да је та тема у вајарству превише експлоатисана од стране комуњара, па сада није интересантна
Одговори

(05-09-2016, 09:44 PM)luka.luke Пише:  Може бит' да је та тема у вајарству превише експлоатисана од стране комуњара, па сада није интересантна
А и ''није тренутак'' сада...
Одговори

Што би рек'о онај мој поп
Одговори

Служена литургија и помен у Бранковићима на св. Јована 11. септембра

[Слика: Screenshot_2016_09_24_14_46_00_982.png]
Одговори

Одговори

Битка између ''домаћих и страних окупатора'' и Кесеровића. Добра фора. Smile
Одговори

Ваљда им се смучио назив сарадник окупатора Smile
Одговори

Унук јако личи на деду!

Иде Џиџа кроз планине
гони српске душманине,
издајице Русе, Немце,
крџалије љотићевце.
Одговори

[Слика: attachment.php?attachmentid=408330&d=1477032959]

Крајњи југ Лике; Село Зрмања-Кланац, (дио звани Беговац) рушевина српског православног храма Сошествија Св. Духа.Ова Црква ја спаљена у Другом свјетском рату, а обновљена 1973. године, да би 1995. године опет била запаљена. Покрај цркве уз сами зид (мјештани у селу и избјеглиштву још увијек знају тачно мјесто) налази се гроб легендарног вође Четника на Тромеђи, војводе Мирка Марића, човјека који је трагично изгубио живот 1942. и који је међу првима уз Тодора Станисављевића Цицвару, Маринка Лукића и Живка Брковића повео устанак против усташа и талијана и каснији отпор комунистима. Тужна је истина да нити један од набројаних није доживио 1943.годину.
Након његовог страдања на чело устаника долази свештеник и резервни официр Момчило Ђујић.
Одговори

Споменик Урошу Дреновићу на Мањачи.
[Слика: files.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

[Слика: image.jpg]
Одговори

Скочи на Форум:

Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним