Оцена Теме:
  • 1 Гласов(а) - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ЗАТИРАЊЕ СРПСКЕ ЋИРИЛИЦЕ- ПЛАН ИЛИ СЛУЧАЈ

Одговори

Даклем познато је да је у остатку од последњих остатака Србског Народа, већ поодавно одомаћен назив

U S T A Š I C A

кад се говори о крвавом писму такозваних "хрвата" са све кукама и кукурачама, које на овом форуму користи наш дискут Киза.

Међутим!

Сазнајемо да је исто писмо пре појаве усташа, својевремено било познато под именом

С К Ј А В Е Т О,

то јест

ГАДНИ СКЈАВЕТО,

што опет, по Павлу Соларићу, значи

ГАДНО ПИСМО РОБОВА!

Погледајмо дакле, овај видео прилог ђе наш Србин Радован Дамљановић говори о томе у последњој трећини, па каже:

ЗАКЉУЧАК:

Даклем наш диску Киза употребљава

ГАДНО ПИСМО РОБОВА

кад 'оће нешта ође да изјави!

Шта'ш....

Тагата је наша поголема....

Сирома'

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори

Nijesi još otišao na Karibe, smrznućeš se u toj brvnari na obodu Toronta...

Nego,

Da ponovimo.

U Srbiji je 70% zastupljena latinica a 30% ćirilica.

Otiđite od Kalemegdana duž cele Knez Mihajove nemate 30% lokala na ćirilici.

Uđite u delfi ili laguninu knjižaru sve knjige na latinici.

Uđite na beogradski univerzitet (izuzev bogoslovskog) 70% literature se štampa na latinici..

Gledamo medije, pink, b92, prva, studio b, itd svi kanali na latinici...

itd...

MI TVRDIMO DA JE PRAVO SVAKOG GRAĐANINA DA PIŠE KAKO I ČITA (prim.reformator Vuk K.)

Prema tome mi ođe nemamo nikakav negativan stav ko piše ćirilicom, latinicom ili bejzik ingliš...

Bitno da čitamo kako je napisano, i da se razumemo..

ček ako je USTAŠICA kako da je srbin Vuk Karadžić amenovao.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

(28-09-2016, 07:46 PM)Mekenzi Пише:  Nijesi još otišao na Karibe, smrznućeš se u toj brvnari na obodu Toronta...

Полако, има ође Индијанско лето, што'но кажу Михољско, по дану још може и да се сунча!

(28-09-2016, 07:46 PM)Mekenzi Пише:  U Srbiji je 70% zastupljena latinica a 30% ćirilica.

Otiđite od Kalemegdana duž cele Knez Mihajove nemate 30% lokala na ćirilici.

Uđite u delfi ili laguninu knjižaru sve knjige na latinici.

Uđite na beogradski univerzitet (izuzev bogoslovskog) 70% literature se štampa na latinici..

Gledamo medije, pink, b92, prva, studio b, itd svi kanali na latinici...

Па у томе и јесте трагедија Новосрбијице, колоније Трулежног Запада!

О томе лепо говори Драгослав Бокан,

ПОЛИТИЧАР СА

К Р С Т О М !

Па каже:

БОКАН:

Ми данас имамо ЈЕДНУ СРБСКУ ДРЖАВУ, а то је Република Србска, док је с'ове стране још увек нека JUGOSLAVIJA, која се само по некој инерцији зове Србија!

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
Одговори

ДЕТЕ КОЈЕ СЕ РОДИЛО У ВРЕМЕ КАД ЈЕ ВЕЛИКИ ВОЈВОД ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ ИШАО ДА УДАРИ ГЛОГОВ КОЛАЦ У КУЋУ ЦВЕЋА САД ЈЕ МОМАК ЗА ЖЕНИДБУ!

КАД СЕ МАЛА СРБИЈА ОСЛОБАЂАЛА ОД ТУРАКА НИЦАЛЕ СУ НОВЕ ВАРОШИ У, НАЖАЛОСТ, ЗАПАДНОМ РУХУ И СТИЛУ ПРЕКО НОЋИ!

ЏАМИЈЕ СУ НЕСТАЈАЛЕ, ОДЕЋА И ОБИЧАЈИ СУ СЕ МЕЊАЛИ ВРТОГЛАВОМ БРЗИНОМ...А САД?!

ЧЕТВРТ ВЕКА ЈЕ ПРОШЛО А МИ ЈОШ УВЕК НЕ МОЖЕМО ДА НАУЧИМО БАР ТУ ВУКОВУ ЋИРИЛИЦУ КОЈА ЈЕ у ствари ПОЛУ-USTAŠICA!

ЉУДИ ЗА ПАР ГОДИНА НАУЧЕ КИНЕСКИ И ПИШУ ХИЈЕРОГЛИФЕ А МИ?!

МА НИЈЕ ТУНА САМО ЋИРИЛИЦА У ПИТАЊУ, КОД СРБО-МУТАНАТА ИЛИТИ НЕДОВРШЕНИХ хрвата РАДИ СЕ О ЈЕДНОЈ МАСОВНОЈ МАЗОХИСТИЧКОЈ ЖУДЊИ ЗА ПРИХВАТАЊЕМ У ПОТПУНОСТИ И БЕЗ ОСТАТКА ЕУРО-ЗАПАДНОГ ЗЛА, РАДИ СЕ О ЖУДЊИ ДА ОД НЕДОВРШЕНИХ хрвата ПОСТАНЕМО ДОВРШЕНИ, ПРАВИ И АУТЕНТИЧНИ!

ЗАТО МИ ОД ДАНАС, ПРОГЛАШАВАМО СВЕ СРБО-МУТАНТЕ, НЕДОВРШЕНЕ хрвате, УНИЈАТЕ, ШУГОСЛОВЕНЕ, ШУГО-ЛАТИНИЧАРЕ, БЕЕЕЕОГРАЏАНЕ И ОСТАЛИ НЕКРСТ, НЕСОЈ И НЕРАСТ, ЗА ОПАСНЕ НЕПРИЈАТЕЉЕ И ДУШМАНЕ РОДА СРБСКОГА И ВЕРЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЈЕР ИСТИ ЗАЈЕДНО СА ПОШОКАЧЕНИМ СРБИМА, ТАКОЗВАНИМ "хрватима", ПОТУРЧЕЊАЦИМА, БРОЗОГОРЦИМА, МАЌЕДОНСТВУЈУШЧИМА, АРНАУТИМА И МАЏАРИМА, РАДЕ НА УНИШТЕЊУ И ИСКОРЕЊИВАЊУ СРБСТВА И ИМЕНА СРБСКОГ СВУДА И НА СВАКОМ МЕСТУ!

УЗ ТО ДОДАЈЕМО ДА СУ РЕЧЕНИ НЕДОВРШЕНИ хрвати НАЈОПАСНИЈИ ДУШМАНИ СРБСКИ ЈЕР ЖИВЕ, РАДЕ И ДЕЛУЈУ МЕЂУ ПОСЛЕДЊИМ ОСТАЦИМА ОСТАТАКА РОДА СРБСКОГА, СА ЊИМ ДЕЛЕ И КРОВ НАД ГЛАВОМ И ПОСТЕЉУ И ХРАНУ И ВОЗДУХ И ВОДУ ПА ПОЧЕСТО И У ЦРКВИ ЈЕДНИ ПОРЕД ДРУГИХ СТОЈЕ И БОГУ СЕ МОЛЕ!

НЕДОВРШЕНИ хрвати ИЗИЂИТЕ!

НЕДОВРШЕНИ хрвати ИЗИЂИТЕ!

НИКО ОД НЕДОВРШЕНИХ хрвата ДА НЕ ОСТАНЕ!

А ВИ КОЈИ СТЕ ВЕРНИ, ОПЕТ И ОПЕТ У МИРУ ГОСПОДУ СЕ ПОМОЛИМО!

ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
Одговори

[Слика: Cirbasters2-Infografik-web.png]

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

ЉУДИ ЗА ПАР ГОДИНА НАУЧЕ КИНЕСКИ И ПИШУ ХИЈЕРОГЛИФЕ А МИ?!

2,200 часне сатове......

Па Кинези имају 800 Карактера у Свој језик.....

Ова изјава ћу повезати, са слабо разумевање Кинезског Језика!
Одговори

https://www.youtube.com/watch?v=1hKY9zT1RfE

ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
Одговори

Were you born in Canada or the USA?
Одговори

(29-01-2017, 10:13 PM)Прст_у_ока_латиници Пише:  Were you born in Canada or the USA?

Не, хвала Богу!

Ако се добро сећамо, беше давно....

ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
Одговори

[Слика: IMG_0664.jpg]

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

.
Данас је српски језик нападнут са свих страна, али највише од нас самих. Ако је српски језик нападнут, онда издаја долази и од нас Срба. На делу је потпуна латинизација српског писма, али како је до тога дошло. Величана је у време комунизма једна језичка догма, а која је као ишла на руку српској ћирилици, да је нешто савршено постигнуто у реформи српског језика, да је нађен један знак за један глас.

Онда су комунисти, ми Срби, славили, погордили се како смо ми једини на свету који имамо тридесет знакова за тридесет слова. Нико се није тада упитао шта ми то уствари радимо, шта ми то славимо. Откуд одједанпут ми Срби најпаметнији, Србија изнад Исток и Запада? Како то баш у комунизму, који је радио зна се за кога, и за шта; пре свега на разрођавању, разрођавању завичаја, породице, саборности, заједнице, српског православља; како да баш тада та догма почиње да цвета и да расте у идеал? Одакле само тридесет гласова у српском језику? Како то да тридесет гласова покрива све дијалекте и све говоре српског језика?

Тада почињемо да се гордимо што у језику имамо само тридесет гласова. И шта нам се догодило због наше гордости? Чега смо се заправо одрекли?

Одрекли смо се управо могућности да у једном писму имамо слова за све српске дијалекте и говоре, одрекли смо се писма које је било шире, а сада редуковано, и сведено на меру да се може лако латинизирати. Редукована ћирилица се дала лако латинизирати, јер је остала без акцената, без нагласака, без мелодије језика, и без слова која су означавала укупност српског језика. Јер је та догма у нашим школама била на таквој снази да је елиминисале целу акцентологију из српског језика, целу српску дијалектологију, сво богатство језика. Зато се данас српски језик распада, а то је Вуков допринос.

Владимир Меденица

Д М
Одговори

Српски трговци форсирају латиницу јер страни туристи наводно боље разумеју српски писан латиницом него ћирилицом.
Друго, ако нека радња има натпис на ћирилици, српски народ одмах помисли "ово је неки наш домаћи преварант" а да му нису ушли у радњу.
Одговори

[Слика: IMG_3100.jpg]

Баја

Д М
Одговори

Скочи на Форум:

Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним