Оцена Теме:
  • 1 Гласов(а) - 1 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ДОЧЕК ПОБЕДНИКА СА ОЛИМПИЈАДЕ

(26-08-2016, 05:00 AM)ПРОСВЕТАР Пише:  Ако је тачно ово што Киза вели онда нами није јасно зашто се "наша" дипломатија уопште буни што усташе разбијају ћириличне табле у Вуковару кад су Новосрби већ све изразбијали у самој Новосрбијици поодавно!

Ваистину!

(26-08-2016, 05:00 AM)ПРОСВЕТАР Пише:  Зашто смо ми понајвећи угузљуби Трулог Запада на планети па пишемо писмом наших крвника?!

Зашто?

Зашто је наш народ једини од свих народа (не рачунајући шиптаре) под Османлијама прихватио ислам?

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

Није само српски народ прихватио ислам. Постојали су и муслимани Мађари, Бугари, Грци. У вријеме устанка против Турака у Грчкој већина становника су били муслимани.
Одговори

То није тачно.

Разменом становника између Грчке и Турске 1923. Грчка је разменила око 365 000 муслимана са своје територије за милион и по Грка који су живели у Турској... да би данас на својој територији имали око 150 000 муслимана, рачунајући ту и етничке Турке који су остали на Грчким територијама.

Бугарска, такође према попису из 2001. има близу 150 000 муслимана.

Са друге стране, ми само у Санџаку имамо преко 250 000 муслимана, не рачунајући 2-2.5 милиона босанских муслимана, за које знамо да су већином Српског порекла.

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

(26-08-2016, 03:51 PM)Громовник Пише:  То није тачно.

Разменом становника између Грчке и Турске 1923. Грчка је разменила око 365 000 муслимана са своје територије за милион и по Грка који су живели у Турској... да би данас на својој територији имали око 150 000 муслимана, рачунајући ту и етничке Турке који су остали на Грчким територијама.

Бугарска, такође према попису из 2001. има близу 150 000 муслимана.

Са друге стране, ми само у Санџаку имамо преко 250 000 муслимана, не рачунајући 2-2.5 милиона босанских муслимана, за које знамо да су већином Српског порекла.

Док су Грци и блгари гледали да се курталишу својих перигуза ми смо певали "Остајте овдје"!

Пилот

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори

Податак да је у данашњој Грчкој било више муслимана односи се на вријеме грчког устанка. И у Грчкој живе Помаци, словенски муслимани који говоре бугарски. Изјашњавају се као Турци да би очували свој идентитет.

Свуд по територији Турске је било локалниог исламизованог становништва. У прво вријеме су они протјеривани како се која балканска држава формирала. На територијама које су касније отете од Турске локално муслиманско становништво је толерисано и остало је. Кад Просветар помену Остајте овдје нисам нашао податке са турских пописа у БиХ. Не знам да ли су муслимани у БиХ чинили већину прије АУ окупације. Да су због исељавања муслимана најбројнији постали Срби или су то били и у турско вријеме.
Одговори

Bio pre mesec dana nekim poslom u Raški, Novom Pazaru, Sjenici, Tutinu, novoj Varoši itd.

Sandzak živi, razvija se, gradi se, gradovi puni mladih, trgovina cveta.

Ođe u Vojvodini od Vršca do Pančeva i od Vršca do Zrenjanina, pa nadalje gore do Kikinde, ostali smao penzioneri da zive. Velika većina stanovništva 50+ godina.

Sela u okolini Vršca sva na granici izumiranja kao i svuda širom Srbije...

U velikom smo minusu što se nataliteta tiče.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

(26-08-2016, 11:05 PM)Mekenzi Пише:  U velikom smo minusu što se nataliteta tiče.

Себи убраду:

Да је само наталитет нипо јада....

Шок

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
Одговори

(27-08-2016, 01:41 PM)ПРОСВЕТАР Пише:  
(26-08-2016, 11:05 PM)Mekenzi Пише:  U velikom smo minusu što se nataliteta tiče.

Себи убраду:

Да је само наталитет нипо јада....

Шок

Uvešćemo jedno dva-dva ipo meleona azilanata taman da popune deficit.

Međutim!

Jačina režima Aleksandra Vučića se nalazi unutar sns-a. Mašinerija koja melje u vidu sns internet tima, sns botova, i fašističke discipline, gde vođa mora da se pošuje i uzdiže njegov lik i delo je zasata neuništiva.

Dok to neko ne skapira da se mašinerija mora iznutra razvaljivati, dotle će biti ovako, a to je:

Svi psuju Vučića a niko nema m*da da mu se suporstavi niti danas iko zna kako da se suporstavi mašineriji zvanoj sns...Jel ođe ovakva diktatorska-bolesna praksa do sada nije viđena.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

(27-08-2016, 06:07 PM)Mekenzi Пише:  Jačina režima Aleksandra Vučića se nalazi unutar sns-a. Mašinerija koja melje u vidu sns internet tima, sns botova, i fašističke discipline, gde vođa mora da se pošuje i uzdiže njegov lik i delo je zasata neuništiva.

Dok to neko ne skapira da se mašinerija mora iznutra razvaljivati, dotle će biti ovako, a to je:

Svi psuju Vučića a niko nema m*da da mu se suporstavi niti danas iko zna kako da se suporstavi mašineriji zvanoj sns...Jel ođe ovakva diktatorska-bolesna praksa do sada nije viđena.

То и остале бољке са којима се суочавају како оних 4,5% Срба тако и маса Новосрба и НЕДОВРШЕНИХ ХРВАТА у Новосрбијици, веома упечатљиво рашчлањује и објашњава Драгослав Бокан ође, па каже:

https://www.youtube.com/watch?v=vI0mLHKMiGs&t=2264s

Међутим!

Како то Новосрби, као "запуштена деца" неке Вечне Србије, по дијагнози Бокановој, могу све то уопште да схвате кад велика већина њихова нема чак ни елементарну моћ концентрације да ово важно предавање одслуша до краја!

Новосрбин и НЕДОВРШЕНИ ХРВАТ данашње Новосрбијице је сав у брзим брзинама трке пацова ка броду који тоне!

Шта'ш....

Тагата је наша поголема!

ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
Одговори

Koja je razlika izmedju novosrbina i nedovršenog hrvata?

ПРОСВЕТАР.
Одговори

(27-08-2016, 07:07 PM)Mekenzi Пише:  Koja je razlika izmedju novosrbina i nedovršenog hrvata?

Пааа...да'иш разлике су веома танке, такорећи суптилне, зависно од случаја до случаја!

Рецимо ти си НЕДОВРШЕНИ ХРВАТ јер осим чињенице да се служих хрватским писмом

U S T A Š I C O M,

ти користиш и израз "zatečen" кад хоћеш да кажеш "изненађен", и поред тога што добро зна кад се који израз употребљава у србском језику, рецимо:

Јанко је био изненађен (и уврегјен), кад је сазнао да је Јован затечен у крађи!

Један корак даље у правцу твог статуса НЕДОВРШЕНОГ ХРВАТА, био би сигурно и изговор слова "ч" у речи "затечен", јербо га такозвани "хрвати" изговарају као нешто између "ч" и "ћ" али ближе "ћ"!

Међутим!

Овај "бранитељ" Вуковара је тотални НЕДОВРШЕНИ ХРВАТ кога само инсистирање на свом србском имену разликује од потпуног довршења, а такве такозвани "хрвати" посебно гаје к'о икебану.

Погледајмо:

Што се тиче Новосрба то ти је целокупно становништво данашње Новосрбијице са изузетком оних чувених 4,5% преосталих Срба, шаке сиромаха!

Тагата је наша поголема!

ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
Одговори

(27-08-2016, 08:22 PM)ПРОСВЕТАР Пише:  
(27-08-2016, 07:07 PM)Mekenzi Пише:  Koja je razlika izmedju novosrbina i nedovršenog hrvata?

Пааа...да'иш разлике су веома танке, такорећи суптилне, зависно од случаја до случаја!

Рецимо ти си НЕДОВРШЕНИ ХРВАТ јер осим чињенице да се служих хрватским писмом

U S T A Š I C O M,

ти користиш и израз "zatečen" кад хоћеш да кажеш "изненађен", и поред тога што добро зна кад се који израз употребљава у србском језику, рецимо:

Đe ja nedovršen hrvat. Auuuu......

Prvo, latinica je ođe

L E G I T I M N A,

Ja ne pišem kineskim, već pismom koje se danas u Srbiji koristi više od 80% građana.

Nijesam ja kriv što duž cele knez Mihajlove su imena lokala na latinici.

Drugo, ćirilicom, ne merem da pišem jer mi tri sata treba da ubodem slovo nj, lj, dž itd..

Treće, lingvistički možemo nešto izgovarati na mnogo načina, srpski jezik je bogat time. Nije ko engleski.

Srbija ima dva pisma. Prema tome nije neko nedovršen hrvat ako piše latinicom.
srpski spisatelji koji pisu tzv. best sellere sve pišu na latinici.
Laguna izdaje knjige na latinici..itd...

ПРОСВЕТАР.
Одговори

(27-08-2016, 09:21 PM)Mekenzi Пише:  Ja ne pišem kineskim, već pismom koje se danas u Srbiji koristi više od 80% građana....

...док Србско Писмо користи 4,5% Срба!

Остали су неписмени!

(27-08-2016, 09:21 PM)Mekenzi Пише:  Nijesam ja kriv što duž cele knez Mihajlove su imena lokala na latinici.

Јеси, крив си заједно са онијех 80% јер, као и сви они, користиш ХРВАТСКО ПИСМО!

Латиница са кукама, кукарачама и квргама није обична латиница него ХРВАТСКА ЛАТИНИЦА, у народу познатија као

U S T A Š I C A !!!

Како то да ни један једини Новосрб није дошао на идеју да бар користи некакву другу латиницу (а има их), него сте се одлучили баш за латиницу такозваних "хрвата", коју је СПЕЦИЈАЛНО ЗА ЊИХ скрпио похрваћени шваба Лудвиг Гај!

(27-08-2016, 09:21 PM)Mekenzi Пише:  Drugo, ćirilicom, ne merem da pišem jer mi tri sata treba da ubodem slovo nj, lj, dž itd..

А-хааа!

Значи ЛАКШЕ ТИ ЈЕ да пишеш хрватски!

Па у томе и јесте ствар!

ЧИМ ЈЕ ТЕБИ ЛАКШЕ ДА ПИШЕШ ХРВАТСКИ НЕГО СРБСКИ ТИ СИ ЈЕДНОСТАВНО ПОСТАО

Н Е Д О В Р Ш Е Н И

Х Р В А Т
...

Друго, не ради се туна о томе колико ти треба времена да "убодеш" понеко Србско Слово но се туна ради о ЛЕЊОСТИ ДУХА И ТЕЛА!

Себи убраду:

Нарочито Духа!

ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
Одговори

Interesantno da ti krstiš nas ođe kao nedovršene hrvate, novosrbe, latiničare, unijate itd...

A MI DO SADA NISMO VIDELI NITI JEDNOM, ALI NITI JEDNOM DA SI SE TI IZJAŠNIO KAO

С Р Б И Н

Niđe ne spominješ to. a držiš nam pridike iz pravopisa, lingvistike i naconalnosti.

Na primer NE kažeš:

Mi Srbi ćemo doći u Srbiju na vlas'.?

Nego, KAŽEŠ:

Mi (ko to mi ?) kad dođemo dolje ( šta je to dolje??) na vlas'?

Čim nemaš hrabrosti da se izasniš kao Srbin, dzaba tebi svi sveci, sve biblije.

Pametnom dosta.

ПРОСВЕТАР.
Одговори

Скочи на Форум:

Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним