Оцена Теме:
  • 1 Гласов(а) - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Руски Центар
#15

(29-06-2017, 08:51 AM)ЈВуО-КГ Пише:  
(29-06-2017, 07:15 AM)Жаре Пише:  Национални ској, нова папазјанија из удбине кухиње

Онај који је ово урадио имао је намеру да изнервира цео српски род . Ишврљати споменик највећем , а можда и једином правом, пријатељу Срба из редова руског народа је стравично.

Знам да звучи сулудо и спада у домен теорије завере али све се више прича о томе да Николај није убијен него да је пребачен овде и да је живео и у Краљевини Југославији и СФРЈ , где је и умро и сахрањен у Србији. Такође знам да неко може ово да повеже са оном матрицом како је Дража после ДСР живео у Москви само за разлику од те "теорије" ова око Цара Николаја има логике.

Тај национални ској би могао да направи неко братско удружење са рватинама из Вуковара што ломатају ћириличне табле.

Већ виђено 30-тих и касније у рату Smile Стара љубав заборава нема
Одговори
#16

(30-06-2017, 08:14 AM)Жаре Пише:  Већ виђено 30-тих и касније у рату Smile Стара љубав заборава нема

Нема Жаре Smile до данашњих дана памте те сремске ноћи у којима се побратимише. Smile
Одговори
#17

Чанак тражи укидање Руско-српског хуманитарног центра у Нишу. Љутко

https://www.dnevnik.rs/index.php/politik...17-06-2017
Одговори
#18

"Представници амбасаде САД у посети" Руском хуманитарном центру у Нишу. Амбасадор САД у Београду Скот тражи укидање Центра јер база ФСБ-а.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/...-nisu.html
Одговори
#19

[b]Како амбасада САД каже[/b] :

Америчка амбасада: Нема потребе за дипломатским статусом Руско-српског центра

у Политика 14. јула 2017. 3 Коментара

Београд – Амбасада Сједињених Америчких Држава у Београду истиче да представници Амбасаде током посете Руско-српском хуманитарном центру у Нишу нису видели ништа што би указивало на потребу да Центар добије дипломатски статус.

Агенцији Танјуг је у Амбасади потврђено да су њени представници посетили Центар у Нишу на позив његовог руководства уз напомену да саопштење које је Центар издао након посете није усаглашено са Амбасадом САД и не одражава ставове САД.

«Представници Амбасаде САД су током посете били информисани о садашњим активностима Центра, и у тим активностима представници Амбасаде САД нису видели ништа што би указивало на потребу да Центар добије дипломатски статус», наводи се у саопштењу.

Како се додаје, «упорни захтеви за статус неповредивости особља и просторија Центра само изазивају сумњу у дугорочне намере везане за тај објекат».

Центар је пре два дана саопштио да је представник САД током посете добио исцрпне одговоре на сва питања која је имао, укључујући и она у вези с нацртом руско-српског међувладиног споразума о условима боравка, привилегијама и имунитету особља Центра.

Гости су имали могућност да се непосредно упознају са материјално-техничким ресурсима Центра, а посебно интересовање изазвао је центар који управља у кризним ситуацијама (ЦУКС).

Посета представника Амбасаде САД је још једна потврда апсолутне транспарентности рада Центра, чији је циљ искључиво решавање задатака у области реаговања на ванредне ситуације и пружање хуманитарне помоћи у Србији и другим балканским државама.

Посета представника Амбасаде САД је још једна потврда апсолутне транспарентности рада Центра, чији је циљ искључиво решавање задатака у области реаговања на ванредне ситуације и пружање хуманитарне помоћи у Србији и другим балканским државама, оцењено је у саопштењу Центра.

Амерички гости нису изнели никакве примедбе у том погледу, а информисани су још да ће ускоро јединица СРХЦ-а задужена за хуманитарно разминирање почети с чишћењем територије Србије, док ће из Русије стићи први део опреме и технике намењене попуњавању резерви Центра и наставно-тренажној обуци.

Танјуг
Одговори
#20

Монтгомери: Импликације одлуке о руском центру важне за Србију © AP Photo/ Darko Vojinovic
ПОЛИТИКА

Бивши амерички амбасадор у Србији Вилијем Монтгомери сматра да је питање статуса Српско-руског хуманитарног центра важно питање за Србију, и да су импликације одлуке о том питању изузетно важне за српски народ.

У сусрет посети председника Србије Александра Вучића Вашингтону, Монтгомери каже да не очекује да ће Српско-руски хуманитарни центар и статус његовог особља бити битна тачка на дневном реду састанака у Вашингтону.

Капитол у Вашингтону
PIXABAY
Вашингтон тражи извештаје о војној сарадњи Србије и Русије
„Жао ми је што то морам да кажем, али у општој слици, за САД заправо и није битно да ли ће Србија одлучити да се приближи Русији дајући на пример ’дипломатски статус‘ ономе што би требало да буде ’хуманитарни центар‘. Дани Хладног рата када су те ствари биле важне за САД одавно су прошли“, рекао је Монтгомери за Танјуг.

Он, заправо, указује да је то „много важније питање за народ Србије и то како он види своју будућност“.

„Јер импликације те одлуке сносиће народ Србије а не САД“, истиче Монтгомери.

„Премда мислим да велики мајстор неутралности током Хладног рата, маршал Тито, никад не би пристао да има руску базу на српској територији названу другим именом, његово време је давно прошло“, додаје он.

Уз ограду да САД нису чланица ЕУ, а да се и ЕУ суочавају са бројним изазовима, амерички дипломата каже да разуме Вучићев захтев за убрзан приступ Србије ЕУ.

Амбасадор САД у Србији Кајл Скот и Александар Вучић.
© TANJUG/ ЗОРАН ЖЕСТИЋ
Шта ће Бела кућа рећи Вучићу — флерт са Русијом или ЕУ
Чланице ЕУ изгледа нису у стању да схвате да неизвесност, дуга одлагања и препреке у процесу приступања имају кумулативан негативан утицај на Србију и да подршка уласку у ЕУ опада, указује он.

„Председник покушава да скрене пажњу на то. Он жели, а и људи у Србији заслужују, јаснију идеју о томе шта их чека и у ком временском периоду“, рекао је Монтгомери.

Он додаје и да „колко год то било нефер“ и суседи као што је Хрватска могу отежати тај пут како би забележили поене на политичком плану.

„А неке у ЕУ ће стварно бринути и односи Србије и Русије, или ће их користити као изговор да још више успоре процес приступања. То су све препреке које не зависе од Србије.“

Он очекује да ће међу најважнијим темама током предстојећих сусрета председника Вучића у Вашингтону бити и стабилност и претње које доноси тероризам, а да ће Вучић искористити посету да ојача економску сарадњу и привуче нова америчка улагања.

Желим да питам
Колико поплави је Србије имала у последни 5 година, и то према последни 100 година?
Колико Шуме су били запаљени у последни 5 година, и то према последни 100 година?

Зашто је народ толико пасиван?
И зашто једино страни преставници и дипломати имају праву да ставе притисак на домаћи политичари?
Зашто нема покрет ко жели да Хуманитарни Центар ту стоји?
Одговори
#21

Класична окупација. И бивши амбасадор САД Монтгомери и садашњи амбасадор САД Скот управљају Србијом.
Одговори
#22

Отворена америчка претња, отворена да ће српска деца у наредних хиљаду година сносити последице!Са руском базом добијамо све, повратак Космета у састав Србије могућ је само ако Русима дамо базу у Нишу.Да ли смо као народ спремни да се боримо ? Какви год да смо мислим да је српски војник у стању да порази хрватске, муслиманске, бугарске, арнаутске дивизије! Може све Србин, газићемо их, српско оружје и слава засијаће са руским оружјем! Не могу нам ништа! НАТО тигар од ПАПИРА! Није ово 1999 година!Жуља САД систем С 300 је покрива Космет!Ја сам се борио са НАТО ако треба опет ћу ако Отаџбина позове! Нема већих кукавица од НАТО пакта!!!Путин је рекао све што Србија тражи добиће!Русији не треба база у Србији да нам помогне, њихове ракете и домети све покривају!РЕЦИТЕ НЕ САД, ШИПТАРИМА, УСТАШАМА, БАЛИЈАМА, АРНАУТИМА!Живело Српство!
Одговори
#23

Руси траже од Вучића дипломатски статус за запослене у Центру у Нишу

12. октобра 2017. 2 Коментара

Београд – У руско-српском хуманитарном центру у Нишу су на обуци учествовали и представници држава које су чланице НАТО.

То се догодило после бројних сумњи, које су пре свих долазиле из Америке, да тај центар има сасвим другу намену и да представља руску базу у Србији.

Из Центра за Прву телевизију кажу да сматрају да су својим делима у Србији заслужили дипломатски статус.

Тренинг мађарских спасилаца почетком лета у Српско-руском хуманитарном центру. Њихове колеге из Хрватске овде су тренирале прошлог викенда. На питање откуд спасиоци из земаља ЕУ, чланица НАТО, у Центру док трају дипломатске размирице Запада и Русије о његовој стварној намени, нови кодиректор Виктор Гуљевич каже да није важно ко одакле долази, то није питање политике, важна је сарадња у пружању помоћи у ванредним ситуацијама и да никоме не жели да доказује да ово није руска војна база.

„Унедоглед можемо да доказујемо да Центар није војна база, у медијима ће увек несто бити извучено из контекста и почеће прича да овде раде шпијуни и слично. Немамо намеру да нон-стоп доказујемо да ли јесмо или нисмо, Центар је отворен за све, и свако из медија може да дође овде да се увери да то није истина. Да је Русија хтела да отвори војну базу, не би послали мене који сам стручњак за лавине и бавим се спасавањем људи, него војно лице које је учествовало у ратовима и прошло бројне војне обуке“, навео је Виктор Гуљевич, кодиректор Српско-руског хуманитарног центра.

Гуљевич додаје и да је питање добијања дипломатског статуса политичко, они се не баве политиком, већ спасавањем, али не разуме зашто српска влада то одлаже.

„Као грађанину Русије чудно ми је да Русија, која је толико помагала Србији, не само у хуманитарној помоћи, већ и у другим сферама, и пријатељ је Србије, није добила статус, док су многе друге организације из других земаља добиле, питам се зашто је то тако“, рекао је он..

„Није решено због тога што се врше велики притисци, што се то питање политизује и што ми не желимо да то питање постане предмет политичких спорова. То треба да се реши на начин како је то уобичајено у складу са Бечком конвенцијом. Надам се да ће то брзо да се деси“, казао је шеф српске дипломатије Ивица Дачић.

А то би им, кажу у Центру, олакшало рад, као и планове да ово постане и главни балкански центар за обуку по међународним стандардима.

За пет и по година постојања, руски спасиоци пружали су хуманитану помоћ у Србији и региону, помагали у поплављеним подручјима, гасили пожаре, радили на деминирању терена.

Прва / Б92
Одговори
#24

BRISEL OTKRIO ISTINU I RAZOTKRIO SRPSKU VLAST: Evo šta su nam obećali u vezi RUSKOG CENTRA U NIŠU!

Brisel ponavlja da je neophodno osigurati da Srpsko-ruski humanitrani centar u Nišu bude u potpunosti u skladu sa članstvom Srbije u EU Mehanizmu civilne zaštite, ali i u skladu sa „obavezama u duhu pristupnih procesa Uniji“.
Povodom izjava pojedinih srpskih zvaničnika koji ponovo zagovaraju rešavanje statusa osoblja Srpsko-ruskog humanitarnog centra, u Evropskoj uniji za Tanjug kažu da je njihov stav po tom pitanju nepromenjen.

„Važno je da se osigura da Srpsko-ruski humanitarni centar u Nišu bude u potpunom skladu sa učešećem Srbije u EU Mehanizmu civilne zaštite, gde je Srbija član, ali i u skladu sa njenim širim obavezama koje proističu iz duha pristupnih pregovora sa EU“, rečeno je Tanjugu u Briselu.


Zvaničnik EU u izjavi za Tanjug napominje da EU ima uveravanja dobijena od srpskih vlasti da Centru u Nišu neće biti dodeljena vojna funkcija niti će biti korišćen kao sredstvo za regionalnu koordinaciju, što bi, stav je EU, bilo u suprotnosti sa EU Mehanizmom civilne zaštite.

U Briselu podsećaju da je Srbija član EU Mehnaizma civilne zaštite koji služi za saradnju i koordnaciju nacionalnih predstavnika civilne zaštite u slučajevima prirodnih i drugih katastrofa u Evropi i šire. Mehanizam obuhvata 28 zemlja članica EU, uključujući Island, Norvešku, Crnu Goru, Srbiju, Makedoniju i Tursku.

Vlada Srbije bi prema nekim najavama trebalo da do juna donese odluku o statusu Srpsko-ruskog humanitarnog centra u Nišu, a srpska premijerka Ana Brnabić rekla je da će ta odluka biti u skladu sa interesima Srbije, podsetivši da je centar veoma važan za Srbiju, koja mu duguje zahvalnost za dosadašnju pomoć u poplavama i gašenju požara.
Одговори
#25

ДАНАС“: Руско-српски хуманитарни центар у Нишу неће добити дипломатски статус

Србија неће доделити дипломатски статус Руско-српском хуманитарном центру у Нишу, пише лист Данас позивајући се на изворе у врху власти.

Према наводима тог листа, на снази остаје одлука од 2014. године којом центар у Нишу није добио дипломатски статус.

Лист наводи и да у врху власти нису могли да добију потврду информација да је председник Србије Александар Вучић са председником Русије Владимиром Путином расправљао о томе да се нађе компромисно решење које би подразумевало специјални статус за особље, али не и за транзит робе.

јели овсте има СРБА твз ”НОВИНАРИ" ко више пишу своје чланке.

Питање је саде ко баш има ДИПЛОМАТСКИ СТАТУС У СРБИЈИ?

Ако нема за Руски центар онда НЕЋЕ имати било ко других?
Одговори
#26

VEST KOJA JE ODJEKNULA – Vučić saopštio Putinu odluku!? RUSIJA RAZOČARANA


Srbija neće dodeliti diplomatski status Rusko-srpskom humanitarnom centru u Nišu, kažu u vrhu vlasti, tvrdeći da ne znaju odgovor na pitanje da li je Aleksandar Vučić takav stav saopštio Vladimiru Putinu prilikom nedavne posete Moskvi i susreta sa predsednikom Rusije.

Takođe, sagovornici ne znaju da li će i kada takav stav biti saopšten i široj javnosti, osim da se odluka o tome da se Centru u Nišu ne dodeljuje specijalni status nije promenila još od 2014. godine, kada je, nakon što je NATO počeo da uživa diplomatski status, isto to kategorički zatražila i Rusija za svoj humanitarni centar.

U vrhu vlasti novinari nisu uspeli da provere informacije iz diplomatskih izvora o tome da je predsednik Srbije tokom susreta sa predsednikom Rusije raspravljao o tome da se nađe kompromisno rešenje koje bi podrazumevalo specijalni status za osoblje, ali ne i za tranzit robe, što je, prema saznanjima, zapravo i jedini problematični aspekt ovog pitanja za EU i SAD.

Činjenica je, razume se, da važnost statusa za tranzit robe, koja bi, u slučaju dodeljivanja specijalnog karaktera, mogla da slobodno i bez ikakve provere ulazi i prolazi kroz Srbiju, jeste presudno i za rusku stranu, pa je teško pretpostaviti da bi takvo rešenje bilo prihvatljivo.


Na zahtevu za neometani tranzit robe zasnivaju se pretpostavke o tome da je cilj Centra da preraste u „špijunski“, ili pak da se dalje u tom smeru razvija, o čemu uveliko govore i NATO zvaničnici.

Arne Sanes Bjornstad, norveški ambasador u Beogradu, otvorio je u nedavnom razgovoru upravo taj problematičan aspekt ove teme, ukazujući na to šta bi sve diplomatski status za Rusko-srpski centar u Nišu omogućio Rusiji.

„Koliko ja mogu da razumem, ključna prednost posedovanja punog diplomatskog statusa je u tome da možete uvoziti robu u Srbiju ili tranzitirati kroz nju bez prava srpskih vlasti da robu i kontrolišu. Može se reći da se deo sumnjičavosti uperene protiv Centra može objasniti zahtevom da bude izuzet od nadzora od strane srpskih vlasti, koje verovatno nikada ne bi odbile uvoz ili tranzit robe za humanitarne potrebe“, rekao je norveški ambasador za naš list, ukazujući na to da niko ne bi znao koja sve vrsta opreme i robe bi mogla da se nađe u Centru u Nišu.


Bjornstad je dodao i da je na Srbiji, kao na suverenoj zemlji, da odluči da li želi ili ne da se povinuje ruskim zahtevima, ali će, kako je istakao, verovatno mnoga pitanja biti postavljena u drugim evropskim metropolama, ukoliko bi Srbija dodelila Rusiji, kroz ovaj centar, pravo da uvozi robu u Srbiju ili tranzitira kroz nju bez nadzora koji se vrši nad drugim humanitarnim organizacijama kao što je na primer Međunarodna organizacija za migracije.

Potpredsednica Vlade Zorana Mihajlović nedavno je izjavila da odluka o dodeljivanju diplomatskog centra zavisi od procene premijerke Ane Brnabić, kao i da ona očekuje da to bude za šest meseci.

Sama premijerka je, pre dva dana, izjavila da će Vlada doneti odluku „u skladu sa najboljim interesima zemlje“, napominjući da je srpska spoljna politika transparentna. Premijerka je kazala i da se strateško opredeljenje Srbije ka Evropskoj uniji ne dovodi u pitanje, te da je jasno da će politika Vlade u svakom slučaju voditi ka tom cilju.

Св овај фијаско око Руски центар.......оно је требало да добије у том тренутак кад сте потписали других споразум са НАТО. Али то није требало нека реклама, нити медије.

Е питање је саде ко је био иницијатор у влади и у УДБИ/ВОЈЦИ ко је покренуо Хуманитарни центар у медије и тако правио мову медведу?

Имаш безглавних јуриш за ЕУ, и дачићев иујаве око ново поглаве је био довољан.
Одговори
#27

Kuku šta kaže ovo car Hrišćanstvo i komunizam to jedno te isto...Auuuu...

http://informer.rs/vesti/svet/365234/vid...osti-sveca

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори
#28

Београд -- Срби подржавају Русију не толико због искрене љубави према њој или заинтересованости за руско друштво, културу и институције, већ зато што су кивни на Запад.

То је оценио Димитар Бечев, истраживач на Универзитету Северна Каролина и аутор недавно објављене књиге „Ривалска сила: Руски утицај у југоисточној Европи“ (Rival Power: Russia’s Influence in Southeast Europe).

Бечев је за Радио Слободна Европа (РСЕ) рекао да је Русија далеко иза Запада у економском и војном присуству на Балкану, али има утицај на обликовање наратива, пре свега у Србији, што не кошта много.

„Дакле, са ограниченим материјалним ресурсима може се максимализовати учинак, односно да се добро одигра са слабом картом. Ако погледамо Србију, као најближу руску савезницу на Балкану, каква ће она бити чланица ЕУ? Да ли ће бити антируски, хладноратовски, борбено настројена попут Естоније и Пољске? Или ће бити много ближа земљама чланицама као што су Грчка, Кипар, Бугарска и друге савезнице Русије?“, казао је Бечев.

На питање шта Русија жели да постигне на Балкану и у којој мери је стању да оствари своје циљеве Бечев је рекао да је Русија спешна у остваривању ограничених циљева.

„Она не жели да у потпуности замени Запад у региону, јер нема финансијска средства нити политичку вољу да то уради. Но, она ствара проблеме и дестабилизује регион чиме отежава настојања Запада да га стабилизује и интегрише“, додао је.

Бечев је оценио и да садашња реторика Кремља против ЕУ није нужно његова дугорочна политика.

„На крају крајева, Русија мало шта може да учини да би спречила проширење Европске уније на Балкан. Стога ће и она можда настојати да, заправо, од тога профитира. Као чланица европског блока, Србија ће бити као Грчка, Мађарска или Кипар – пријатељски настројена према Москви“, додао је.

Он је рекао да Београд покушава да седи на две столице јер сарађује са НАТО, али о томе ћути док је у домаћим медијима много више сторија о сарадњи са Русијом него са Северноатлантском алијансом.

„Москва служи као покриће и за друга питања, као што су европске интеграције, разговори о нормализацији односа са Косовом. Претерујући у медијима о везама са Русијом, власти настоје да ојачају своју патриотску позицију. Стога се разликују медијска реалност и она – стварна. Наиме, везе Србије са Западом су веома јаке, чак и у безбедности, а нарочито у економији“, додао је.

Српске власти, према речима Бечева, користе Русију као „адут којим се, истовремено, скреће пажња са важних домаћих питања као што су функционисање демократских институција, владавина права“ а „везе које Србија има са Русијом дају јој известан маневарски простор у Бриселу, али и другим великим европским престолницама“, казао је.

Бечев је изразио уверење да ће Србија колико год је могуће одуговлачити са одлуком о статусу ; Руског центра у Нишу јер је јасно да је тешко задовољити обе стране, и Запад и Москву али да му се чини да ће „барем што се тиче Вучића, на крају одбити захтев Русије“.

„Но, питање је како ће онда то искористити у трговини са Бриселом. Да ли ће то бити директна трговина по систему – услуга за услугу“, рекао је додајући да не верује да ће Москва ићи тако далеко да због тога повуче подршку Србији у Савету безбедности УН ; око Косова.

Бечев је рекао да не верује да је ЕУ изгубила полуге утицаја на Балкану јер се процес проширења наставља и нема промене у циљевима земаља региона да се прикључе европском блоку.

„Некако се подразумева да Европска унија треба да нам донесе економски просперитет и владавину права и стога су захтеви према њој веома високи. Истовремено, много су мања очекивања од Русије, која је углавном присутна у медијима, у срцима и мислима људи – и то се рачуна као утицај“, рекао је.

Бечев је казао и да су САД постале присутније у региону последње време, да су одиграле значајну улогу у формирању Владе Македоније након вишемесечне кризе као и да је јасан сигнал послат и посетом потпредседника САД Пенса Црној Гори али да ће и даље Европска унија имати главну реч у региону.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним