Оцена Теме:
  • 1 Гласов(а) - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Руски Центар
#29

РУСОФОБИЈА је болес'против које није пелцован ни овај форум!

Себи убраду:

Са'ће се јаве!

Међутим!

Кад МИ дођемо навлас'....

ПЕЛЦОВАЋЕМО!


Постоји раскорак између Србског Народа који је апсолутно русофилски оријентисан, што показују сва релевантна истраживања, и наше "елите" која је константно последњих 140 година русофобична и то под утицајем Трулежног Запада, упозорава Проф. Др. Дејан Мировић, професор Универзитета у Косовској Митровици и аутор књиге „Русофобија код Срба 1878–2017“.


Мировић у емисији „Спутњик интервју“ подсећа да су о феномену рософобије писали многи истакнути аутори попут Ги Матана и Ђулијета Кјезе, који су констатовали да постоје четири врсте русофобије:

-француска,
-америчка или хладноратовска,
-њемачка расистичка и
-енглеска империјална.

Па каже Мировић:

Цитат:Управо та врста русофобије се пренела и на србске елите и то је константан сукоб између народа који осећа одакле прети опасност и елите која због каријеристичких и идеолошких разлога прихвата једну врсту пропаганде као што је русофобија.

Према његовим речима, почев од Краља Милана који из, како примећује, идеолошких и личних разлога прелази на страну Аустро-угарске и Њемачке и постаје острашћени русофоб, тај сукоб између русофилски оријентисаног народа и русофобичне елите у разним облицима траје и данас.

Од познатих русофоба Мировић издваја Милана Пироћанца, председника Владе у време Краља Милана.

Како додаје, јака конкуренција му је и Мил-ован Ђилас, који нам објашњава о митским силовањима које је наводно вршила Црвена армија 1944-е године без навођења икаквих података, а иако је сам из села крај Мојковца, прича нам да је Москва заостала селендра.

Међутим!

Руси јесу силовали али по Њемачкој кад су тамо уљегли ама због тога би Њемци требало да им подигну памјатник усред Берлина јер су им поправили расу!

Међутим!

Шта вреди кад су то племенито дело данас Турци, разни перигузи, цигојнери и чамуге из белог света урнисали па ми кад смо тамо пролазили и видели како Њемци у маси изгледају препадосмо се , човече!

И то није све!

Данас под бабом Меркл у Њемачкој се штампају упутства за мигранте како да што ефикасније ј... Њемице!

Страшно човече!

Даклем што се РУСОФОБИЈЕ у Срба тиче, Др. Мировић наводи да је туна главни Радомир Константиновић, отац друге Србије, који развија тезу да су малограђанске и провинцијалне појаве у србској провинцији узроковане "писањем Достојевског и Берђајева“!

А Суљо Величанствени, због коха се улице у Новосрбији празне кад наступа на Тевеју, јесте здрава појава!

Мировић даље оцењује да није случајно ни што су интелектуалци који су изразити русофоби често и антисрбски оријентисани, а слаже се да је добар пример за то француски илевенуалац Бернар Анри Леви, који у историјском ревизионизму иде дотле да објашњава да је Украјински фронт совјетске армије у ствари био састављен од такозваних "украјинаца", али је прећутао да се тај фронт звао Вороњешки и да је био састављен од свих народа, највише од Руса.

Мировић истиче и да русофобична елита у Србији и у другим источним Православним земљама презире свој народ и сматра да га треба преваспитати, па каже:

Цитат:Народ није схватио њихову генијалност — да Русија нама није потребна — само нам треба када нас ослобађа, а да је Трули Запад тај који нам помаже.

То имамо код Радомира Константиновића, али имамо и код извесних људи који су неспорно дали допринос србској култури као што је Јован Скерлић, који чак одлази у хрватофилију: дивио се Анти Старчевићу, србофобу и родоначелнику усташког покрета.

Притом, примећује Мировић, још је Авва Јустин Поповић предвидео да права опасност за ондашњу СФР Шугославију не долази са Истока, као што су нас сто и нешто година убеђивале србске елите, него са Трулежног Запада, што се на крају обистинило.

Др. Мировић даље каже, парафразирамо по сећању:

Цитат:Србска елита или југословенска елита, част изузецима, у суштини је незахвална према Русији: Руси су нам били потребни да нас ослобађају а онда се окрећемо ка Трулом Западу.

Достојевски предвиђа пророчки да ће та незахвалност србске елите трајати преко сто година. Мени се чини да траје још увек када погледате неке наше медије и наше интелектуалце.

Рецимо, може се чути теза да председник Владимир Путин користи Косово за своје интересе, а да је „Русија деспотија“.

Мит о деспотији је настао у Француској због сукоба између Волтера и Русоа.

Волтер је био пријатељ руске Царице Катарине Велике, а Русо је био његов опонент и онда је тај мит о руској деспотији ту формиран.

То имате данас код нас: да је Русија аутократска, мафијашка држава. Имате невероватне конструкције које се некритички преузимају од наших интелектуалаца: да је комунизам последица руске ауторитативне традиције.

Нико не помиње да је Кисел-Леви Мордекај син јеврејског рабаја (лажно име Карл Маркс) и марксистичка мисао, дошла са Трулежног Запада.

Друго, кад је реч о србско-руским односима, русофоби сматрају да су нас Руси само искоришћавали. А како ако је 1870-е погинуло 5.000 руских добровољаца.

По његовом мишљењу, руско-србске односе најбоље описује Милош Црњански који каже да су Руси и Срби два различита народа, један северни-други јужни, и да је присутна тромост у односима и непознавање код руске дипломатије, али то не значи да не постоји добронамерност и константна помоћ од стране руске дипломатије и руске Државе.

Кад је реч о савременим русофобима, Мировић подсећа да се у скорије време, рецимо од ГОСПОДИНА Дарка Тригуновића (кога воле ође на форуму), могла чути сулуда теза да је Русија „крива за Олују 1995-е јер је продавала противракетне авионске системе такозваној "хрватској", а испоставило се да је то била такозвана "украјина“.

Па даље каже Мировић:

Цитат:Те се тезе некритички прихватају и пуштају кроз наше атаре. Имате једну палету опозиционих политичара, па чак и оних у власти који једноставно сваку руску иницијативу, сваки руски поступак дочекују са критиком, а с друге стране потпуно некритички су окренути ка Западу.

С друге стране, аргументи који се износе су „на нивоу кафанске расправе“ а иза тога се крије себични начин размишљања: није важно шта је добро за нашу Државу, већ шта је добро за мене.

У исти ред се могу сврстати и приче о „малигном утицају“ Русије на Балкану, каже Мировић.

На питање како види чињеницу да се баш то наводи као разлог за улагање великог новца у медије који су експоненти западне политике каже да на то гледа као на урушавање слободе мишљења и слободе сучељавања аргумената, па каже:

Цитат:Ја ћу гледати РТ радије него Си-Ен-Ен, не зато што навијам за Русе или волим руску културу, једноставно је интересантније.

Имате сплет важних информација које не можете видети на водећим медијима на Западу. Уместо да се каже да је то богатство различитости, укрштање две модерне информације, јер мислим да су и РТ и Спутњик врло модерни, без острашћености, да чујемо нешто другачије, уместо да се каже да је то дивно, имате резолуцију Европског парламента која је на нивоу Мусолинијевог обрачуна са различитим мишљењима у Италији ’20-тих година, имајући у виду резолуцију којом је руски утицај сврстан у исти ред са Исламском државом.

Паметном доста!

ПС

ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори
#30

(27-01-2018, 09:53 PM)ПРОСВЕТАР Пише:  РУСОФОБИЈА је болес'против које није пелцован ни овај форум!
На Српском се то зове здрав разум.

(27-01-2018, 09:53 PM)ПРОСВЕТАР Пише:  Постоји раскорак између Србског Народа који је апсолутно русофилски оријентисан
Нажалост, јер не зна основне чињенице из наше историје у задња два вијека.

(27-01-2018, 09:53 PM)ПРОСВЕТАР Пише:  Проф. Др. Дејан Мировић аутор књиге „Русофобија код Срба 1878–2017“.
Иначе Шешељев радикал, и као такав у својој јаловости нема о чему писати него о дивљењу бољшевицима са надом о утапању сопственог народа у ту страну азијско-сјеверњачку мјешавину.

(27-01-2018, 09:53 PM)ПРОСВЕТАР Пише:  Па каже Мировић:
почев од Краља Милана који из, како примећује, идеолошких и личних разлога прелази на страну Аустро-угарске и Њемачке и постаје острашћени русофоб, тај сукоб између русофилски оријентисаног народа и русофобичне елите у разним облицима траје и данас.
Од познатих русофоба Мировић издваја Милана Пироћанца, председника Владе у време Краља Милана.
Што радикалско псето не рече да су у то вријеме "браћа" Руси правили Бугарску нацију, државу и цркву.

(27-01-2018, 09:53 PM)ПРОСВЕТАР Пише:  Мит о деспотији је настао у Француској због сукоба између Волтера и Русоа.
Све што си до сад од њега цитирао је лаж и будалаштина али ово предњачи. Као он је ушао у суштину њиховог сукоба и то повезује са "русофобијом" код Срба,јел се овај бивши народни посланик можда дрогира?

(27-01-2018, 09:53 PM)ПРОСВЕТАР Пише:  По његовом мишљењу Кад је реч о савременим русофобима, Мировић подсећа да се у скорије време, рецимо од ГОСПОДИНА Дарка Трифуновића (кога воле ође на форуму), могла чути теза да је Русија „крива за Олују 1995-е јер је продавала противракетне авионске системе такозваној "хрватској", а испоставило се да је то била такозвана "украјина“.
Трифуновићу је само плус ако га прозива оваква креатура и то на ову тему. Трифуновић оно што каже за Русију - не лаже! А за Р.Српску и Србију и Србе је свакако урадио више и конкретније него овај идиот и његов ментор Шешељ.

(27-01-2018, 09:53 PM)ПРОСВЕТАР Пише:  Те се тезе некритички прихватају и пуштају кроз наше атаре.
Још једна тешка будалаштина, па управо се истина о Русији, Русима и злоупотребама "наших" русофилских идиота и лопова је цензурисана, Русофилије никада више није било у медијима.

(27-01-2018, 09:53 PM)ПРОСВЕТАР Пише:  Ја ћу гледати РТ радије него Си-Ен-Ен, не зато што навијам за Русе или волим руску културу, једноставно је интересантније.
Да сад нам он објашњава да је он уствари личност са ставом и слободом избора, да му нико није дао паре за његов "научни" рад итд. . .

(27-01-2018, 09:53 PM)ПРОСВЕТАР Пише:  ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Ма 100%, ко и до сад. Нема нама среће без себе. Од странаца ништа дугорочно добро.
Одговори
#31

(29-01-2018, 12:33 AM)Брада Пише:  Нема нама среће без себе....

Ја.....самоооооооооо....

ЗНАМ ЈА НАС-'БО ТИ НАС!!!!

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори
#32

ДРУГИ ЧОВЕК НАТО: Није проблем да Руски хуманитарни центар има дипломатски статус

То што Србија повремено одржава војне вежбе са Русијом ми не видимо као проблем. Свака држава има право да одлучује са ким жели да сарађује.

Ми не посматрамо однос између НАТО, Русије и Србије као такмичење. Не надмећемо се за наклоност Србије, већ покушавамо да остваримо позитиван однос. У том смислу, ваше учешће у војним вежбама са Русијом, ми посматрамо као ваш напор да остварите добар однос са државом са којом вас везују традиционалне везе. За НАТО то не представља озбиљан узрок забринутости – каже у разговору за Данас генерал Петр Павел, председавајући Војног комитета НАТО.

Овај став „другог човека НАТО“, како медији колоквијално ословљавају генерала Павела, не одступа значајно од ставова који већ дуже време долазе из Брисела. Ипак, разумевање који НАТО званичници показују за однос Београда и Москве, делује контрадикторно када се упореди са изјавама истих људи када говоре само о Русији.

*Ви лично сте у ранијим интервјуима назвали Русију „извором забринутости“?

– То се не мења. Ми такође имамо однос са Русијом и трудимо се да он буде утемељен на узајамном поверењу, транспарентности и реципроцитету. Наша брига почиње када Русија пређе линије међународних закона. То је случај са анексијом Крима, доказаним уплитањем у изборне процесе других земљама или намерним ширењем лажних вести. Такође, забрињава нас и када чујемо руске лидере да говоре о новом наоружању. Такви поступци могу водити ескалацији тензија, а наша намера је управо супротна. Ми настојимо да смањимо тензије.

*А да ли би забринуло НАТО уколико би Србија доделила дипломатски статус особљу Руског хуманитарног центра у Нишу?

– Не могу да замислим како би то био извор забринутости. Поготово не у војном смислу. Не могу да говорим за политички део савета. У сваком случају, Србија је суверена земља и шта год да одлучите, то је ваша одлука. Када је реч о хуманитарним центрима, уколико они доприносе унапређењу хуманитарне помоћи људима који су погођени елементарним непогодама, онда они служе заједничкој сврси. Ја лично не видим никакав проблем са дипломатским статусом.

*Која је будућност мисије КФОР? Да ли бисмо могли да видимо НАТО трупе како напуштају Косово у догледној будућности?

– О томе ће одлучивати политичари. Могли смо да чујемо лидере који говоре о условима на терену. Једном када се процени да су безбедносни услови на Косову такви да може да се говори о редукцији мисије КФОР, такав предлог ће се наћи на столу. У овом тренутку, такав предлог није на столу. Не разматрамо смањење броја војника у скоријој будућности.

*Министар спољних послова Ивица Дачић недавно је изјавио да би „требало судити онима који су 1999. године наредили и извели бомбардовање Србије, јер су починили злочин над народом Србије“. Да ли такве изјаве утичу на однос између Србије и НАТО?

– Ја бих 1999. годину назвао неуралгичном тачком наших односа. За мене као војника, то је историјска чињеница коју могу да анализирају историчари и политичари. Као војник, настојим да гледам у прошлост да бих извукао поуке за будућност. У том смислу, моја посета и разговори о сарадњи служе успостављању међусобног разумевања и поверења између нас. Када говорим о лекцијама, за мене је најбоља лекција, не само из тог периода већ и из низа других конфликата, је да војно решење мора да се користи само као последња опција. Уколико се нађемо у ситуацији која налаже отварање тог периода верујем да ће бити процењиван на поштен начин. Такође, уколико постоје разлози да се било коме суди, верујем да ће се ти процеси темељити на законитим процедурама.


Отворена врата

*Како видите однос Србија и НАТО кроз десет година?

Немам кристалну куглу, али сам сигуран да ће се они темељити на интересима Србије. НАТО је отворен за проширење чланства у будућности. Стога, кад год државе у Европи испуне постављене критеријуме, покажу да деле заједничке вредности и искажу интересовање, наша врата су отворена. Све зависи од тога где би Србија желела да иде. Уколико ваша земља преферира однос партнерства, нама је то прихватљиво. Опет, ако Србија у једном тренутку одлучи да жели да постане члан, свакако ће наићи на добру вољу са наше стране.
Одговори
#33

(18-03-2018, 03:10 AM)Прст_у_ока_латиници Пише:  ДРУГИ ЧОВЕК НАТО: Није проблем да Руски хуманитарни центар има дипломатски статус

То што Србија повремено одржава војне вежбе са Русијом ми не видимо као проблем. Свака држава има право да одлучује са ким жели да сарађује.

Ми не посматрамо однос између НАТО, Русије и Србије као такмичење. Не надмећемо се за наклоност Србије, већ покушавамо да остваримо позитиван однос. У том смислу, ваше учешће у војним вежбама са Русијом, ми посматрамо као ваш напор да остварите добар однос са државом са којом вас везују традиционалне везе. За НАТО то не представља озбиљан узрок забринутости – каже у разговору за Данас генерал Петр Павел, председавајући Војног комитета НАТО.

Овај став „другог човека НАТО“, како медији колоквијално ословљавају генерала Павела, не одступа значајно од ставова који већ дуже време долазе из Брисела. Ипак, разумевање који НАТО званичници показују за однос Београда и Москве, делује контрадикторно када се упореди са изјавама истих људи када говоре само о Русији.

*Ви лично сте у ранијим интервјуима назвали Русију „извором забринутости“?

– То се не мења. Ми такође имамо однос са Русијом и трудимо се да он буде утемељен на узајамном поверењу, транспарентности и реципроцитету. Наша брига почиње када Русија пређе линије међународних закона. То је случај са анексијом Крима, доказаним уплитањем у изборне процесе других земљама или намерним ширењем лажних вести. Такође, забрињава нас и када чујемо руске лидере да говоре о новом наоружању. Такви поступци могу водити ескалацији тензија, а наша намера је управо супротна. Ми настојимо да смањимо тензије.

*А да ли би забринуло НАТО уколико би Србија доделила дипломатски статус особљу Руског хуманитарног центра у Нишу?

– Не могу да замислим како би то био извор забринутости. Поготово не у војном смислу. Не могу да говорим за политички део савета. У сваком случају, Србија је суверена земља и шта год да одлучите, то је ваша одлука. Када је реч о хуманитарним центрима, уколико они доприносе унапређењу хуманитарне помоћи људима који су погођени елементарним непогодама, онда они служе заједничкој сврси. Ја лично не видим никакав проблем са дипломатским статусом.

*Која је будућност мисије КФОР? Да ли бисмо могли да видимо НАТО трупе како напуштају Косово у догледној будућности?

– О томе ће одлучивати политичари. Могли смо да чујемо лидере који говоре о условима на терену. Једном када се процени да су безбедносни услови на Косову такви да може да се говори о редукцији мисије КФОР, такав предлог ће се наћи на столу. У овом тренутку, такав предлог није на столу. Не разматрамо смањење броја војника у скоријој будућности.

*Министар спољних послова Ивица Дачић недавно је изјавио да би „требало судити онима који су 1999. године наредили и извели бомбардовање Србије, јер су починили злочин над народом Србије“. Да ли такве изјаве утичу на однос између Србије и НАТО?

– Ја бих 1999. годину назвао неуралгичном тачком наших односа. За мене као војника, то је историјска чињеница коју могу да анализирају историчари и политичари. Као војник, настојим да гледам у прошлост да бих извукао поуке за будућност. У том смислу, моја посета и разговори о сарадњи служе успостављању међусобног разумевања и поверења између нас. Када говорим о лекцијама, за мене је најбоља лекција, не само из тог периода већ и из низа других конфликата, је да војно решење мора да се користи само као последња опција. Уколико се нађемо у ситуацији која налаже отварање тог периода верујем да ће бити процењиван на поштен начин. Такође, уколико постоје разлози да се било коме суди, верујем да ће се ти процеси темељити на законитим процедурама.


Отворена врата

*Како видите однос Србија и НАТО кроз десет година?

Немам кристалну куглу, али сам сигуран да ће се они темељити на интересима Србије. НАТО је отворен за проширење чланства у будућности. Стога, кад год државе у Европи испуне постављене критеријуме, покажу да деле заједничке вредности и искажу интересовање, наша врата су отворена. Све зависи од тога где би Србија желела да иде. Уколико ваша земља преферира однос партнерства, нама је то прихватљиво. Опет, ако Србија у једном тренутку одлучи да жели да постане члан, свакако ће наићи на добру вољу са наше стране.

НАТО: ма могу Руси да добију дипломатски статус али тек када Вучић потпише да Косово није део Србије.
Одговори
#34

Руска Хуманитарна Мисија, руске невладине и друштвене организације започињу кампању прикупљања, куповине и отпремања медикамената у средине на Косову и Метохији, у којиме је отежано или прекинуто снабдевање лековима и основним намирницама.

Из Мисије позивају све људе добре воље, организације и удружења да се прикључе кампањи, а власти у Приштини позивају да не прави сметње у достави помоћи угроженима и у њеној расподели.

Руској Хуманитарној Мисији, наиме, непрестано стижу молбе за помоћ становницима Косовске Митровице због тога што је онемогућено снабдевање чак и најосновнијим лековима и животним потрепштинама.

“Сматрамо да је ово несумњиво хуманитарно реаговање на кризну ситуацију и да ова акција пружања помоћи не сме бити искоришћена у политичке сврхе”, поручују из Мисије.

Уверена у хуманитарни значај једнаког доступа помоћи, а одбацујући религиозне, етничке и политичке разлоге и симпатије у хуманитарној сфери, Руска Хуманитарна Мисија делује у кризним регионима света и реализује конкретне пројекте на Балкану, у земљама Средње Азије и Блиског истока у областима образовања, медицине и инфраструктуре, сарађујући са међународним хуманитарним организацијама.

На конференцији за медије, на којој је саопштено да Мисија и њени истомишљеници и колеге крећу у акцију помоћи, прочитано је и писмо докторке Данице Грујичић, у којем је подсетила да је стање на КИМ, посебно у српским енклавана на југу веома тешко, а да се ту не ради о политици, већ о томе да је људима ускраћено правио да се лече.

“Стање је јако тешко, болнице, домови здравља и апотеке остају без лекова. Србима, нарочито онима који живе у енклавама, је тешко да болесни долазе у централну Србију како би узели терапију. Искористићу прилику да позовем све људе добре воље да помогну угроженим људима у јужној српској покрајини јер је стање алармантно”, поручила,је Грујичић, те додала да је од Русије, као доказанопг приојатеља Србије помоћ и очекивала.

На прес конференцији говорили су и демутати Думе Јевгеније Примаков, Павел Сергејевич Дорохин те Алексеј Михаилович Полковников, генерални директор Руске хуманитарне мисије и Михаил Александрович Бондар, директор Мисије за Балкан.

РТВ
Одговори
#35

https://srbin.info/2019/01/04/putin-na-p...ra-u-nisu/

Знаћи ништа од базе?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним