Оцена Теме:
  • 7 Гласов(а) - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Војска Краљевине Југославије - фотографије

Пилоти Шестог ловачког пука испред домаћег ловца ИК-3 на аеродрому у Земуну 1940. године.
Стоје с лијева на десно: Александар Станојевић, Антон Ерцигој, Милош Бајагић, Илија Зеленика, Тодор Гогић, Стеван Иванић, М.Благојевић, Сава Пољанец, Душан Борчић, непознати потпоручник нелетач;
Чуче с лијева на десно: Едуард Банфић, Василије Врачаревић и Пантелија Грандић.

[Слика: vkj.jpg]

Ако идем напријед, пратите ме...ако се повучем, убијте ме...ако умрем, осветите ме.
-Анри де ла Рошжаклен
Одговори

[Слика: 107747p1010020.jpg]

Ако идем напријед, пратите ме...ако се повучем, убијте ме...ако умрем, осветите ме.
-Анри де ла Рошжаклен
Одговори

Има тога још доста...Smile
[Слика: 104462p1010008.jpg]

Ако идем напријед, пратите ме...ако се повучем, убијте ме...ако умрем, осветите ме.
-Анри де ла Рошжаклен
Одговори

Шта је у ствари ово што је обмотано око ноге? Који је то материјал?
Војници су у суштини носили плитку ципелу и онда обмотавали ово око ноге, или се варам?

Добре слике.
Одговори

То су тозлуци. Ставе се преко ципела, као на слици, да не уђе снег. Требало је да их добијемо приликом зимске обуке на Копаонику 1983, али смо уместо тога горњи пар чарапа спуштали преко врха чизама, тј. планинских/скијашких ципела.
Одговори

Тенк Рено Р35.

[Слика: 524204441130835927473123.jpg]

Ако идем напријед, пратите ме...ако се повучем, убијте ме...ако умрем, осветите ме.
-Анри де ла Рошжаклен
Одговори

Жандармерија:
[Слика: Untitled.jpg]

Жандармерија:
[Слика: andarmerija.jpg]
Одговори

(04-11-2014, 11:03 PM)Мањача Пише:  Пилоти Шестог ловачког пука испред домаћег ловца ИК-3 на аеродрому у Земуну 1940. године.
Стоје с лијева на десно: Александар Станојевић, Антон Ерцигој, Милош Бајагић, Илија Зеленика, Тодор Гогић, Стеван Иванић, М.Благојевић, Сава Пољанец, Душан Борчић, непознати потпоручник нелетач;
Чуче с лијева на десно: Едуард Банфић, Василије Врачаревић и Пантелија Грандић.

[Слика: vkj.jpg]
Мајор Тодор Гогић је после био командант четничке Великоморавске групе корпуса.
Одговори

(10-11-2014, 07:34 PM)Мањача Пише:  Тенк Рено Р35.

Канта Smile

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

(14-11-2014, 08:09 PM)Громовник Пише:  
(10-11-2014, 07:34 PM)Мањача Пише:  Тенк Рено Р35.

Канта Smile

Јбг, тада нису знали за израз "...кад то Шваба направи..." Smile
Одговори

Имали су Французи и бољих машина, само нису хтели да их продају, па им скоро све Немци запленише Smile

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

(14-11-2014, 08:09 PM)Громовник Пише:  
(10-11-2014, 07:34 PM)Мањача Пише:  Тенк Рено Р35.

Канта Smile

Па сад баш да је канта . . . Smile
Не би их Французи у саставу имали скоро хиљаду да је толики крш био . . .

Сад друга је ствар што смо ми кренули кашиком на багер са 50-так комада(који нису ни учествовали у рату) и још 50-так оних конзерви FT17 из првог светског рата . . . Smile

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори

Све зараћене стране су имали у свом наоружању гомилу застарелих кршева Smile на пример Руси су имали преко 10 000 Т-26 иако је тај тенк одавно застарео кад је рат већ почео. Немци такође, моделе ПЗ I и II који су им касније служили једино за обуку и патролне задатке.

Што се тиче Р-35, био је преспор за своју класу лаког тенка, и наоружање му се показало бескорисним за борбу против других тенкова, иако је имао исти калибар као рецимо ПЗ III. Пољаци зато и поред опсежног тестирања нису желели да га купе, већ су тражили Сомуа тенкове, које Французи нису хтели да им продају, све док није било прекасно. Ни један заплењени Р-35 Немци нису користили у борбама, већ искључиво као тенк за обуку и помоћне задатке.

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

(16-11-2014, 06:34 PM)Громовник Пише:  Све зараћене стране су имали у свом наоружању гомилу застарелих кршева Smile на пример Руси су имали преко 10 000 Т-26 иако је тај тенк одавно застарео кад је рат већ почео. Немци такође, моделе ПЗ I и II који су им касније служили једино за обуку и патролне задатке.

Хебига,онда им је гро лаких тенкова било састављено од кршева пошто нису стигли ни да замене све FT17 до почетка рата . . .

А што се тиче Немаца,ПЗ I и II су им били сасвим довољни за нас . . .

(16-11-2014, 06:34 PM)Громовник Пише:  Што се тиче Р-35, био је преспор за своју класу лаког тенка, и наоружање му се показало бескорисним за борбу против других тенкова, иако је имао исти калибар као рецимо ПЗ III. Пољаци зато и поред опсежног тестирања нису желели да га купе, већ су тражили Сомуа тенкове, које Французи нису хтели да им продају, све док није било прекасно. Ни један заплењени Р-35 Немци нису користили у борбама, већ искључиво као тенк за обуку и помоћне задтке.

То да је био преспор,био је . . . Али са којим перипетијама смо и то купили,био је одличан . . . Smile

Па што би им(Пољцима) Французи продавали тенк којим нису скроз ни попунили своје редове,а није ни чудо што су га Пољаци тражили кад је био ем дупло бржи ем боље наоружан од Р35 . . .

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 7 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним