Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

То је ладно исти лик као на овој слици, где су многи грешили у потпису. Чак је у првом тому Албума потписан као Милутин Јанковић:

[Слика: 6080d3dbabb65b8cc9ec611e44c9276a.jpg]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Јесте исти. А како знамо да је Милановић и зна ли се нешто ближе?
Одговори

Обе слике су скениране у Институту Хувер у Америци.Мени их је послао Бане Гајић.Пише испод ове сликеЈокlatoon Leader ( Milanovich).
[Слика: 2013-08-09_23.39.26.jpg]
Одговори

"Командир вода Милановић".

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

А како знамо да је ДЧД?
Одговори

(16-09-2018, 06:09 PM)Милослав Самарџић Пише:  А како знамо да је ДЧД?

Е то сам ја произвољно додао.Smile
Одговори

Тешко, знало би се име да је из ДЧД.
Звонко Вучковић ми је рекао да је Милутин Јанковић, зато сам тако написао у Албуму 1. Додуше рекао је да није сигуран. Тада нисмо имали Милутинове слике.
Одговори

Види се позади оне нове слике коју сам поставио да је кршевит терен,значи може бити или Далмација или Херцеговина.Искрено мени личи на ДЧД,тако је и потписиван до сад,само није се знало презиме,сада се зна.Може се проверити лако преко наших из Чикага ,вероватно имају списак свих припадника ДЧД.Их Милановића да нема!Smile Па оно је слика једна од најјачих које сам до сада видео.Можда му фали само Парабелум.Двоглед му ни није требао јер је имао око Соколово.То је слика за насловну страну књиге,толико је добра.
Одговори

Капетан Сава Илић са Мајком и Братом.
Извор:Жељко Мирић
[Слика: Sava_Ilic_sa_majkom_i_bratom.jpg]
Одговори

Бољанић 28. децембар 1944. године,слика за успомену,пред полетање последњих Авиона за Италију,чиме је завршена Операција спашавања Америчких пилота.
[Слика: 12-28-1944_Last_day_in_Yugo1.jpg]
Одговори

Митаљезци 3. Жичке Летеће Бригаде,Другог Равногорског Корпуса.
Извор:Милослав Самарџић
[Слика: 0356-mitraljesci-trece-zicke-letece-brig...rskog-.jpg]
Одговори

Дража у затворској ћелији.
[Слика: slide26-n-kopija.jpg]
Одговори

[Слика: Di_Uoa5_MX0_AE_X7.jpg]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Четници из околине Ниша.
Извор:Бартез Боки
[Слика: 46833_619159201486028_1912573590_n.jpg]
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 33 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним