Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

(01-10-2018, 10:20 AM)kvdragan Пише:  Који митраљез користи Крцо Милошевић ?
Зорка, ZB Vz. 26
Одговори

(01-10-2018, 07:19 PM)EXREZISER Пише:  
(26-09-2018, 03:46 PM)Николај Пише:  У средини Богдан Шпирић из Дривуше код Зенице, интендант Зеничког корпуса, преживео рат.

[Слика: image.jpg]

Posle rata otisli za Sarajevo.Mislim da je politicar Nikola Spiric od njih.

Зар Никола Шпирић није из ТИТОВОГ ДРВАРА?
Одговори

Mislim da je tamo rodjen,a da je posle. Fakulteta ostao u Sarajevu kod familije koja je vec tamo zivela.Spirici koje ja znam su ta linija ali su ziveli do rata u Sarajevu.Sad kako ko i kako gde.
Одговори

Dragoslav Račić predratna slika
Da li je ovo slika iz perioda kada je bio na vojnoj akademiji? Pitam zbog ove bele uniforme, a i čini mi se da je u pitanju čin poručnika ili potporučnika za koji mislim da se dobijao na vojnoj akademiji?


Приложених Датотека Изведена сличица(e)
   
Одговори

(01-10-2018, 11:36 PM)laza magistrala Пише:  Dragoslav Račić predratna slika
Da li je ovo slika iz perioda kada je bio na vojnoj akademiji? Pitam zbog ove bele uniforme, a i čini mi se da je u pitanju čin poručnika ili potporučnika za koji mislim da se dobijao na vojnoj akademiji?

Како може поручник да буде на Војној Академији?Са Војне Академије се излази у чину потпоручника.Smile
Одговори

Ово је кад је служио у Алексинцу, око 1935.
Одговори

Начелник интендантуре Горске краљеве гарде-потпоручник Буца Константиновић.Северна Босна,децембар 1944. године
[Слика: 244073_1772145389582_1417691360_31453853_2051836o.jpg]
Одговори

Четници из села Бувца код Лебана,под командом капетана Илије Николића Бувског.
Извор:Равногорски покрет Лебане
[Слика: th_001.jpg]
[Слика: th_002.jpg]
Одговори

Војвода Коста Пећанац
[Слика: image.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Први с лева Јанко Туфегџић (шеф пропаганде Церско-мајевичке групе корпуса), до њега Рашо Протић са Врхпоља. У Горњим Кошљама на Бобији.

[Слика: image.jpg]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(03-10-2018, 03:54 PM)Mario Пише:  Војвода Коста Пећанац

Можеш ли да очистиш ову слику од текста:

[Слика: image.jpg]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Срето Секулић.
Извор:Праунук Данило Чоловић
[Слика: 10391699_1293012650201_5319201_n.jpg]
Одговори

(04-10-2018, 09:29 PM)Николај Пише:  
(03-10-2018, 03:54 PM)Mario Пише:  Војвода Коста Пећанац

Можеш ли да очистиш ову слику од текста:

[Слика: image.jpg]

Ко је на слици?
Одговори

Не знам.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: Mario, 23 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним