Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Нађох само ово
– Колубарска бригада (ком. поручник Нешко Недић, потом капетан Реља Додер, капетан Милош Радосављевић, поручник Марко Котарац и п. пор. Живорад Бранковић)

Помоћник команданта: поручник Илић Боривоје
Шеф пропагандног одсека: монах Живковић Иларион
– 1. батаљон: командант п. поручник Бошковић
– 2. батаљон: командант капетан Јелисавчић Петар-Гараган
– 3. батаљон: командант наредник Ајваз Гојко
– 4. батаљон: командант наредник Ребић

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Убили га комунисти!
Одговори

Непотврђено - ухваћен са Дражином сестром Јелицом Вречко арх.у селу Ба.
Саслушавани у Ваљеву 29.септ.- 4.окт.1944. и потом стрељани окт.1944.
Одговори

Ево га и овде лево иза Драже:

[Слика: 001-Draza-maj-41-Reljic-prvi-s-leva-iza-...-desna.jpg]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Ко је четник, који чучи испред Драже?
Одговори

Божа Перивић.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Перовић треба да је други с лева што клечи (први је Благоје Ковач), а овај испред Драже је непознат. Други с десна што клечи је Владимир Ленац (Хрват), после је отишао код Љотића. Изнад Ленца је Палошевић, између Палошевића и Драже је Узелац Тарас, а десно од Палошевића ваљда мајор Мирко Станковић, што је прешао код Недића.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(09-04-2019, 08:57 PM)Николај Пише:  Перовић треба да је други с лева што клечи (први је Благоје Ковач), а овај испред Драже је непознат. Други с десна што клечи је Владимир Ленац (Хрват), после је отишао код Љотића. Изнад Ленца је Палошевић, између Палошевића и Драже је Узелац Тарас, а десно од Палошевића ваљда мајор Мирко Станковић, што је прешао код Недића.

Нисам лепо видео фотографију са телефона. Поред Перовића је Бора Илић.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Знам да је тако било потписано негде на сајту, да је тај доле Илић, али нема шансе да је то он. Овај има много ширу и крупнију главу од њега.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Ако овај доле није Бора Илић, а видимо да је јуришлија, онда је Павле Мешковић, који је био јуриш.официр.
У сваком случају један од ових јуришлија јесте Павле Мешковић.
Одговори

Велика је штета што ниси класичан историчар. Имаш тај ген да повезујеш примарне са секундарним , и изворе првог и другог реда.
Јесте, то је Павле Мешковић. Чекао сам да Милослав то напише. Али, на жалост, он нема тај ген. Smile
Одговори

Ја сам негде прочитао, да је серију ових фотографија, до доласка на Равну гору, направио Мешковић. Можда је овде дао неком другом да фотографише. Smile
Одговори

Не бих се сложио са вама. Ево фотографије Павла Мешковића.

[Слика: 8-F399106-E505-4-DAC-86-F6-00996408-A277.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(10-04-2019, 12:31 PM)Бенито Пише:  Велика је штета што ниси класичан историчар. Имаш тај ген да повезујеш примарне са секундарним , и изворе првог и другог реда.
Јесте, то је Павле Мешковић. Чекао сам да Милослав то напише. Али, на жалост, он нема тај ген. Smile

Хвала поручниче, али нема теорије да је ово Мешковић.Ваистину!
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 32 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним