Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Више пута сам рекао да сам тотални антиталенат за препознавање ликова са фотки. Само извлачим закључке, као помоћно средство.
Перун је поставио слику Мешковићеву из њег.војног картона ( имам га ). Слика је из јуна 1940.
Али када би поставио неко слику Палошевићеву из војног картона ( имам ) нисам баш сигуран да би га тек тако идентификовали на слици.
Иначе колико је стигло јуриш.официра са Дражом на Равну Гору 1941 ?

Више пута сам рекао да сам тотални антиталенат за препознавање ликова са фотки. Само извлачим закључке, као помоћно средство.
Перун је поставио слику Мешковићеву из њег.војног картона ( имам га ). Слика је из јуна 1940.
Али када би поставио неко слику Палошевићеву из војног картона ( имам ) нисам баш сигуран да би га тек тако идентификовали на слици.
Иначе колико је стигло јуриш.официра са Дражом на Равну Гору 1941 ?
Одговори

Палош, Илић, Мешковић.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Дража посматра заплењени топ негде у Северној Босни у јесен 1944. године
[Слика: originalslika-Cetnici-191358581.jpg]
Одговори

(10-04-2019, 06:23 PM)Перун Пише:  Палош, Илић, Мешковић.
Капетан Миленко Рељић
Одговори

Неко је негде написао да Рељић клечи први с десна. Е сад да ли је то стварно он, не знам.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Из новог броја ''Српских новина'', војвода Павле Ђуришић са сином Илијом:
[Слика: Vojvoda-Pavle-i-Ilija.jpg]
Одговори

(10-04-2019, 08:01 PM)Вукашин Петковић Пише:  
(10-04-2019, 06:23 PM)Перун Пише:  Палош, Илић, Мешковић.
Капетан Миленко Рељић

Је си ли сигуран у то или претпостављаш ?
Одговори

Књига о Дражи
[Слика: 29-fbbb8301b8.jpg]
Одговори

(10-04-2019, 08:29 PM)Вукашин Петковић Пише:  Књига о Дражи
[Слика: 29-fbbb8301b8.jpg]

Не, нисмо се разумели. Реч је била ко су јуришни официри, односно они који су били у јуришним ( четничким ) батаљонима. То су сигурно Палошевић, Илић и Мешковић.
По овој слици и униформама делује као да их је четворо, а ако је Мешковић сликао онда и петоро !?
Одговори

Видети под 28. април, били су четири официра четничког батаљона: Палошевић, Рељић, Илић, Мешковић и наредник Ајваз.
[Слика: 28-83cf7083d2.jpg]
Одговори

Нигде то не пише, већ ти изводиш закључак јер су били са Палошем.
Одговори

У праву си, то ми је било логично па сам тако и закључио. Smile
У сваком случају на слици имамо петорицу са четничким калпаком, а њих су носили официри и подофицири четничких батаљона. Ако смо сигурни да су на слици: Палошевић и Илић, ко су остала тројица?
Одговори

(10-04-2019, 06:33 PM)Милош Шарац Пише:  Дража посматра заплењени топ негде у Северној Босни у јесен 1944. године
[Слика: originalslika-Cetnici-191358581.jpg]

Овај десно, што му само глава вири иза топа? Личи ми на усташу.
Одговори

То је амерички капетан Мајкл Рајачић.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: Chetniks, 28 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним