Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Током/уочи битке на Копаонику, што да не?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Зато што ми се чини да је он рањен тада, али нисам сигуран. Зато ми је ова фотографија јако занимљива.
Одговори

(14-02-2020, 09:09 PM)Александар Динчић Пише:  Један део тзв. групе "Вајел" (Рачић - прим.) је одвојен за ту форму легализације. Миле Козодер је са Раковићеве територије. Могао је да доспе само по два основа: 1) као легализовани припадник четничке милиције и 2) као рањеник који се лечио у Крушевцу.
Је ли августа 1944. било Немаца у Крушевцу?
Одговори

Колико је мени познато било их је, мада не у великом броју. Уствари, више је било Белогардејаца.
Одговори

(14-02-2020, 09:53 PM)Бенито Пише:  Зато што ми се чини да је он рањен тада, али нисам сигуран. Зато ми је ова фотографија јако занимљива.

Јесте, занимљива је и непозната фотографија.
Одговори

(14-02-2020, 09:53 PM)Бенито Пише:  Зато што ми се чини да је он рањен тада, али нисам сигуран. Зато ми је ова фотографија јако занимљива.

Раковићева јединица се са Гардом жестоко тукла и јула месеца на Гајтану. Одатле су рањеници транспортовани за Ниш и Крушевац. Лесковац је одређен за Гвоздени пук. Мислим да је он доспео после једне такве борбе у Крушевац.
Одговори

Cetnici i Muslimani!Mozda je Svadba?Musliman sto sedi drugi sleva,nekako se snuzdio...
Izvor>Gajic Ljubisa
[Слика: 86185517-10218859171503873-5374189103132704768-o.jpg]
Одговори

(15-02-2020, 01:24 AM)Александар Динчић Пише:  
(14-02-2020, 09:53 PM)Бенито Пише:  Зато што ми се чини да је он рањен тада, али нисам сигуран. Зато ми је ова фотографија јако занимљива.

Раковићева јединица се са Гардом жестоко тукла и јула месеца на Гајтану. Одатле су рањеници транспортовани за Ниш и Крушевац. Лесковац је одређен за Гвоздени пук. Мислим да је он доспео после једне такве борбе у Крушевац.
Зато сам и написао. Пре ће бити да је на овој фотографији он снимљен када је изашао из болнице, а не никаква "легализација".
Одговори

Идеалан је за предводника четничке милиције.
Одговори

(17-02-2020, 10:58 AM)Милош Шарац Пише:  Cetnici i Muslimani!Mozda je Svadba?Musliman sto sedi drugi sleva,nekako se snuzdio...
Izvor>Gajic Ljubisa
[Слика: 86185517-10218859171503873-5374189103132704768-o.jpg]

Свадба је у реду.Окићени су неки.Како знаш да је муслиман?Не зна никога са слике.Где је сликано,одакле су.Има ли било каква иформација?Например одакле му оригинална слика?
Одговори

Vidis da ima Calmu na glavi?Mozda je cak i mladozenja.Prvi koji stoji sdesna ima fes na glavi.Nije mi obaveza da znam cija je originalna fotografija.
Одговори

Капетан Радомир Петровић Кент. Извор:Фејсбук страница ЈВуО

[Слика: FB-IMG-1581979176711.jpg]
Одговори

(18-02-2020, 11:05 AM)Милош Шарац Пише:  Vidis da ima Calmu na glavi?Mozda je cak i mladozenja.Prvi koji stoji sdesna ima fes na glavi.Nije mi obaveza da znam cija je originalna fotografija.

Мислио сам на то,одакле му фотографија да пробамо да откријемо који су на слици и где.Први с десна на глави има црну шајкачу али се због црно-беле слике мало теже види.Можда је младожења а можда и чауш.Заинтересовала ме слика,зато питам.
Одговори

(18-02-2020, 07:57 PM)ХраброСрце Пише:  Капетан Радомир Петровић Кент. Извор:Фејсбук страница ЈВуО

[Слика: FB-IMG-1581979176711.jpg]

Ovo sliku sam dobio od Aleksandra Dincica jos pre deset godina i prvi je objavio na Legendarnoj fejsbuk stranici koje vise nema,Ja sam iz cetnicke familije!Eto sada ispada da se navodi neki sasvim deseti izvor za ovu sliku!Smile
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: ватхра, 16 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним