Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

[Слика: 1939568_858834404132065_1882804675_o.jpg]
Одговори

(14-03-2014, 07:04 PM)Вукашин Петковић Пише:  [Слика: 1939568_858834404132065_1882804675_o.jpg]

Одлично укомпоновано али имам једну замерку. Рачићева слика нека буде мало већа Smile

Поздрав
Одговори

Ивице треба обрадити, и избацити Ђуришића.

Иде Џиџа кроз планине
гони српске душманине,
издајице Русе, Немце,
крџалије љотићевце.
Одговори

Тачно. Ђуришића треба избацити, а његово место Ђујић. На Ђујићево треба Рачић, јер је најзначајнији Дражин командант. Изнад Дражине главе са десне стране Благоје Ковач, а са леве Милутин Јанковић.
Одговори

[Слика: z.png]

Ако идем напријед, пратите ме...ако се повучем, убијте ме...ако умрем, осветите ме.
-Анри де ла Рошжаклен
Одговори

Требало би слике дорађивати мало, штета је да остану у тако лошем стању. Поготово што то брзо иде ових дана. Ево једна обрада.
[Слика: 13160538445_db479d9af1_z.jpg]
Untitled by Zet011, on Flickr
Одговори

[Слика: Kapetan_Dragic_Krljic.jpg]
Капетан Драгић Крљић из Горње Трнаве код Тополе,рођен 1907.Заробљен априла 1941,пуштен из заробљеништва 1943. због болести.Командант позадине Гарде.Ујесен 1944.остао код куће.Одведен од комуниста и убијен у Аранђеловцу.
Одговори

Мало сређена ако не замерате.

[Слика: 13182055404_1e5133e7b7_z.jpg]
Kapetan_Dragic_Krljic2 by Zet011, on Flickr
Одговори

(14-03-2014, 09:32 PM)Бенито Пише:  Тачно. Ђуришића треба избацити, а његово место Ђујић. На Ђујићево треба Рачић, јер је најзначајнији Дражин командант. Изнад Дражине главе са десне стране Благоје Ковач, а са леве Милутин Јанковић.

Ако би избацивали Ђуришића, онда би морали да избаците и Јанковића.

На крају крајева ово је само нечији колаж, то можете и сами да урадите по својој жељу на компијутеру.
Одговори

(16-03-2014, 07:34 AM)Мргуд Пише:  Ако би избацивали Ђуришића, онда би морали да избаците и Јанковића.

Какве њих двојица имају везе? Бенито и Феликс вјероватно то мисле због Павлових одлука 1945... Јанковић је до смрти остао Равногорац. Не знам што њих двојицу поредиш.
Одговори

Због Павлових одлука већ од 1943. Имате Милослављев одличан текст "Павле Ђуришић мења страну"

Иде Џиџа кроз планине
гони српске душманине,
издајице Русе, Немце,
крџалије љотићевце.
Одговори

(16-03-2014, 12:21 PM)Романија1 Пише:  
(16-03-2014, 07:34 AM)Мргуд Пише:  Ако би избацивали Ђуришића, онда би морали да избаците и Јанковића.

Какве њих двојица имају везе? Бенито и Феликс вјероватно то мисле због Павлових одлука 1945... Јанковић је до смрти остао Равногорац. Не знам што њих двојицу поредиш.

Поредим у складу са тим што је Јанковић осуђен од четничког војног суда на смрт, а Ђуришић није никад, чак шта више није ни укорен.

Познато ми је то око Ђуришића, али то је једна толико конфузна ситуација да би то требало наставити даље истраживати да би се добили конкретнији резултати.
Одговори

Избацити и Јанковића и Ђуришића а убацити Феликса и Кента, или Пилетића. Баја

Иде Џиџа кроз планине
гони српске душманине,
издајице Русе, Немце,
крџалије љотићевце.
Одговори

(17-03-2014, 12:31 AM)Мргуд Пише:  Поредим у складу са тим што је Јанковић осуђен од четничког војног суда на смрт, а Ђуришић није никад, чак шта више није ни укорен.

Познато ми је то око Ђуришића, али то је једна толико конфузна ситуација да би то требало наставити даље истраживати да би се добили конкретнији резултати.

Није уопште конфузна.. Ђуришић је крив за страдање свих четника на Лијевчу пољу, јер уопште није требао да иде тамо, посебно не да води Херцеговце...Он је директно сарађивао са Немцима (без обзира на разлог) и на крају прешао на Дрљевићеву страну, одбијајући Дражине наредбе. Јанковић никада није одбио Дражину наредбу. Он је стрељан из других разлога.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 21 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним