Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

А ево и Хадсона, седи испред:

[Слика: Album-2-008-jpg.jpg]
Одговори

(21-05-2021, 09:14 PM)Милослав Самарџић Пише:  А ево и Хадсона, седи испред:

[Слика: Album-2-008-jpg.jpg]

Кога смо овде све препознали?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Зар није ова слика са Златибора септембра 1943. године?Тек тада Дража носи Британску униформу.Кожњак и шубару је носио од маја,није ми логично никако.
[Слика: HWScan00065.jpg]

(29-03-2021, 10:42 AM)Милош Шарац Пише:  Ђенерал Дража и Вук Калаитовић,маја 1943. године ,после извлачења из Немачког обруча,током операције Шварц!Сликано у околини Нове Вароши!
Извор:;ПОГЛЕДИ
[Слика: Screenshot-14.png]

Ево на овој слици са Калаитом исто је обучен,мај месец беше?
Одговори

Немој да Те буни шубара....
Ово јесте Менсфилд и самим тим није мај 43...
Одговори

(21-05-2021, 09:24 PM)Перун Пише:  
(21-05-2021, 09:14 PM)Милослав Самарџић Пише:  А ево и Хадсона, седи испред:

[Слика: Album-2-008-jpg.jpg]

Кога смо овде све препознали?

Ту и неколико сличних слика, сликао је Бора Тодоровић, а донела их је овде његова жена Љубица. Бора је дошао крајем августа 1943.

Да ли препознајеш некога?
Одговори

(21-05-2021, 10:22 PM)Бенито Пише:  Немој да Те буни шубара....
Ово јесте Менсфилд и самим тим није мај 43...
За Менсфилда се зна све и кад је ишо у Веце,а за Дражу се не зна ни где је Сахрањен.Да није жалосно било би смешно!Ваистину!
Одговори

Па, и за Дражу се зна скоро све, захваљујући посвећеним истраживачима, а посебно Милославу Самарџићу... Уосталом, Дража Михаиловић је много важнија историјска личност и самим тим је неупоредиво теже истражити његову биографију...
За гроб си, наравно, у праву... Али, сазнаће се и то. Ничија није горела до зоре.
Одговори

Логичније је да се каже "Познату личност", је лакше истраживати! Да није Менсфилд на слици,не би знали када је тачно сликано и где.Напишите нешто везано за то време,на при. откуд Калаит на Златибору кад то није његов терен?, итд.Да не испадне да само лепим слике без везе овде.
Одговори

То је већ друго питање... Ту Калаитову фотографију са Чичом сам видео још 1990. године, и не знам ко је ту слику дао у јавност. Могуће је да је та фотографија настала у мају 43, али на Златару, а не на Златибору.
У септембру и октобру 43, Калаит је прелазио преко Златибора. Уосталом, немој то да те буни, јер је Калаитовс територија качила Златибор. Све је то, релативно, близу.
Одговори

(21-05-2021, 04:52 PM)Милош Шарац Пише:  [Слика: Screenshot-1.png][Слика: 185321693-242902724294379-4015833037221585794-n.jpg]
Другим речима, Шарац, Ти тражиш од нас брзе и тачне одговоре када и где је нека фотографија настала. Видиш да смо врло опрезно, поготово, ако фотографију видимо први пут. Чак је битно и којег дана, а не само у ком месецу је фотографија настала, јер би по томе знали и локацију снимка.
Моје мишљење је, овако на први поглед, дакле не мора бити тачно, да је ова фотографија настала одмах по слетању те мисије на терен и да се ради о првој фотографији са те ролне из фотоапарата. Зато је она, вероватно, последња развијена и није се појавила у оном сету фотографија који је познат, а настао је у исто време.
Закључак сам направио на основу срдачности осмеха лица на фотографији, по чему сам закључио да су лица била изузетно задовољна што је спуштање било успешно.
Али, ово је врло условно... Никада се не треба залетати у закључцима, јер се може и драстично погрешити.
Углавном, фотографија је феноменална, одличан је извор и треба је пажљиво изанализирати.
Одговори

Са Калајитом, кад седе, је мај 1943.
Зато што има више из те серије.
Са Калајитом, кад стоје, је крај августа или почетак септембра 1943, опет јер има много из те серије.
Калијит је иначе шпартао на све стране, три пута до Херцеговине, итд. Златар ми је био само база.
Одговори

Четник Војводе Косте Пећанца.
Извор:Ебај
[Слика: Screenshot-1.png]
Одговори

(21-05-2021, 09:28 PM)Милош Шарац Пише:  Зар није ова слика са Златибора септембра 1943. године?Тек тада Дража носи Британску униформу.Кожњак и шубару је носио од маја,није ми логично никако.
[Слика: HWScan00065.jpg]

И овај лијево, са погнутом главом, носи чин пуковника. Круна и двије звјездице испод.
Одговори

Лево је генерал Армстронг.
Да, они су му донели униформу, али од дана њиховог скока, до облачења униформе, прошло је неко време.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 22 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним