Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

(27-11-2021, 03:48 PM)Милослав Самарџић Пише:  Користили су Савезници заплењене италијанске авионе. Објава ли смо филм у коме се виде ти авиони како возе нешто партизанима.

Да, јесу користили, зна се која јединица.
Али да ли су користили у том случају? Питање је, тешко.
Одговори

Потпоручник Леополд Јанжековић "Јанез",по Националности Словенац,на дужности у Церском корпусу.
[Слика: Screenshot-1.png]
Одговори

Легализовани четници,1941/42. година
[Слика: Screenshot-1.png]
Одговори

Зна ли се име потпуковника (десно)?
Одговори

Пећанчеви четници улазе у један град као Ослободиоци,окићени цвећем.Да ли се зна нешто више о слици?
[Слика: BYd-8k-BGk-KGr-Hgo-OKi4-Ejl-Lm-WWn-BKht-BQOj-Bw-12.jpg]
Одговори

(30-11-2021, 05:25 PM)posmatrač Пише:  Зна ли се име потпуковника (десно)?

Требало би да је Дака Тешмановић.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(01-12-2021, 10:34 PM)Перун Пише:  
(30-11-2021, 05:25 PM)posmatrač Пише:  Зна ли се име потпуковника (десно)?

Требало би да је Дака Тешмановић.

Одакле Ти да је он?
Одговори

Мајор Војислав Туфегџић са сином Србољубом и двојицом четника.
[Слика: 1937411-0604-srboljub-i-otac-major-vojis...ima-ff.jpg]
Одговори

Доброслав Јевђевић и др Тодор Перовић са борцима на заплењеној усташкој танкети CV-33 (ако се не варам). Десно на слици је Виђен Ковачевић. Комунисти су дали лажну легенду и за ову фотографију, потписујући је као "Јевђевић и четници у друштву италијанских војника на италијанском тенку".

Међутим, на слици нема италијанских војника, а јасно се очитава слово U на оклопу (танкета јесте италијанске производње).

[Слика: gfs.png]

Ако неко зна у којој би ово борби могло да буде, нека напише, ја не могу да се сетим тренутно.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Колико је до сада пронађено слика муслиманских четника?
Одговори

(02-12-2021, 09:37 PM)Николај Пише:  Доброслав Јевђевић и др Тодор Перовић са борцима на заплењеној усташкој танкети CV-33 (ако се не варам). Десно на слици је Виђен Ковачевић. Комунисти су дали лажну легенду и за ову фотографију, потписујући је као "Јевђевић и четници у друштву италијанских војника на италијанском тенку".

Међутим, на слици нема италијанских војника, а јасно се очитава слово U на оклопу (танкета јесте италијанске производње).

[Слика: gfs.png]

Ако неко зна у којој би ово борби могло да буде, нека напише, ја не могу да се сетим тренутно.
Лик који је у танкети, вири иза других, руке су му испред, носи италијански шлем за тенкисте. Препознатљив по ширем ободу и спуштеном делу за врат. 
Нисам сигуран да је на танкети У са стране. 
Тако да ово личи да јесте италијанска танкета 

Што се тиче коришћења оклопа од стране  четника, ту и нема пуно примера. У књизи Савића и Димитријевића је наведено само пар примера.
Одговори

Херцеговина!Ево изоштрио сам и увеличао слику!Јасно се види Велико слово"U".
[Слика: Screenshot-1.png]
Одговори

Нашао сам слике италијанске танкете из 1942. године. На овом месту се види II. Није U.
Динко Предокевић, Оклопна возила и оклопне постројбе у ДСР у Хрватској, стране 54-57.
И шлем је исти.
Одговори

[Слика: IMG-20211203-083838.png]
Види се слово U, иако је слика лошег квалитета. Те шлемове су и усташе носиле, има фотографија. Има фотографија и где се четници сликају за заплењеним немачким шлемовима, рецимо Делиградски корпус.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 36 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним