Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

"Бата Ратко"!
[Слика: Screenshot-1.png]
Одговори

Ако неко зна ко је "Бата Ратко",нека напише слободно!
[Слика: Screenshot-1.png]
Одговори

Ево га Бата Ратко, значи неки лик из Ваљевског корпуса, пошто је слика из тог краја.

[Слика: Screenshot-1-2.png]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Миломир Максимовић Четник Пожешког корпуса.
Извор:Шарац
[Слика: Screenshot-1-2.png]
Одговори

[Слика: Screenshot-2-2.png] 
Одговори

(22-08-2023, 07:51 PM)Николај Пише:  Ево га Бата Ратко, значи неки лик из Ваљевског корпуса, пошто је слика из тог краја.

[Слика: Screenshot-1-2.png]

У средини као да је мајор Александар Милошевић, командант Другог шумадијског корпуса.
Одговори

Није, Милошевић је крупнији и није оволико плав.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Може бити пуковник Милутин Миловановић. Личи и на пуковника Павловића али не бих рекао да је он.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

[Слика: Screenshot-1.png]
[Слика: Ajda-i-ev-etnik.jpg]
Одговори

Потпоручник Миливоје Тешић "Брка",официр Горске Краљеве Гарде.
[Слика: Screenshot-2-2.png]
Одговори

Да, ово је Брка, у великом албуму први том слика је погрешно потписана као Негован Арсенијевић.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Требало би да је Брка у униформи Негована Арсенијевића.
Одговори

Господине Самарџићу да ли имате ову Бркину слику у већој резолуцији?

Потпоручник Миливоје Тешић "Брка",официр Горске Краљеве Гарде.
[Слика: Screenshot-2-2.png]
Одговори

Данас је у Цркви Светог Ђорђа у Књажевцу пронађена застава Тимочке бригаде Југословенске војске у Отаџбини.

Нађена је приликом рестаурације икона, баш иза иконе Светог Саве и засијала у свом пуном сјају баш као и када је савијена и сакривена пре неких скоро 80 година.
[Слика: IMG-20230825-190401-178.jpg]
https://youtube.com/shorts/9nb4utJ9ttQ?s...6wbt0M8scG

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 27 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним