Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Хвала свима!Што каже Шумадинац ушао сам у 6. деценију,морамо да тражимо замену за мене,јер сам преморен,хоћу и ја да се радујем свакога дана да мени неко да неку лепу слику.Само тако Форум може да траје,значи сваки дан,то је врло озбиљан и захтеван посао.
Одговори

Поклон слика! Smile
Капетан Живојин "Жика" Марковић,командант 2. Косовског корпуса са својим официрима!
Слика:Бане Симеон
Опис:Милош Шарац

[Слика: chetniks100788.png]
Одговори

1944 приликом заробљавања групе немаца, један мислећи да су их заробили партизани, каже да је комуниста и да подржава партизански покрет како би спасао главу. на то Жика: Њега стрељајте двапут! Да ли је ова прича истина? Жика касније постаје мајор, колико сам упознат, могуће да грешим...
Одговори

Фотка настала највероватније у Еболију
[Слика: s-l1600.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

(20-10-2023, 12:05 PM)Niki Пише:  1944 приликом заробљавања групе немаца, један мислећи да су их заробили партизани, каже да је комуниста и да подржава партизански покрет како би спасао главу. на то Жика: Њега стрељајте двапут! Да ли је ова прича истина? Жика касније постаје мајор, колико сам упознат, могуће да грешим...

Могуће је да се десило.
Џон Лодвик у својој књизи наводи да су доста чувара Немаца били бивши робијаши, укључујући једног предратног комунисту, коме су у затвору изломили све прсте.
Такође, врло је могуће да је то и једини Немац који је погинуо у Марковићевој заседи.
Одговори

Један од 700. Ал је лагао тај Лодвик. Blush
Одговори

Лодвик не наводи колико је убијено Немаца и Италијана, наводи да су му четници рекли да су их убили све. Не знам зашто нисте консултовали шта он пише за чланак.

А није могло да их буде 700, јер је било укупно 12 Немаца и 12 Италијана.
А није била ни заседа како је описана.
Одговори

(20-10-2023, 11:17 PM)ватхра Пише:  Лодвик не наводи колико је убијено Немаца и Италијана, наводи да су му четници рекли да су их убили све. Не знам зашто нисте консултовали шта он пише за чланак.

А није могло да их буде 700, јер је било укупно 12 Немаца и 12 Италијана.
А није била ни заседа како је описана.

Он цифру од 700, то јест 800, користи за дужи период:

„У новембру 1944. године, као немачки заробљеник, ослобођен сам од четника под командом мајора Марковића, близу Косовске Митровице у Србији. Једног елитнијег британског официра, три војника, 11 америчких ваздухопловаца, 26 Бугара и 380 Руса ослободила је иста бригада у истом месецу... Ни један (Немац) није заробљен, већ је непријатељ оставио у тронедељној борби не мање од 800 мртвих. Даље, знајући да смо ми Британци разорни људи, Марковић нам је по Михаиловићевом наређењу дао слободне руке на железничкој линији која води на север ка Краљеву, и више трупних возова је било избачено из колосека, а више пропуста дигнуто у ваздух са четничком помоћи. Стављено нам је на расположење две стотине хиљада Недићевих динара, да са њима допунимо наше већ ионако обилне оброке хране, ово опет по Михаиловићевом наређењу.
У децембру, када су Немци отишли, ми, такође (Американци и Британци), рекли смо да морамо отићи. Ухватили смо везу са Бугарима и били пребачени до Софије... О партизанима се никад није чуло у овој области, али усиљеним маршем од Ниша они су је ‘ослободили’. Тада су они почели нападати Марковића...“
Одговори

Ти подаци које наводите су из Лодвиковог писма новинама
У његовој књизи се наводи да су четници нападали Немце и воз. То потврђују и други авијатичари. Али ниједан не наводи да је било стотине убијених Немаца.

Немачки извештај наводи да су Марковићевој четници извршили неке нападе, али без детаља. Сумњам да би прескочили да је било тако великих губитака.
Одговори

У колони у којој су била зарбљеници је било неколико Британаца, дванаест Американаца и троје Руса. Не знам одакле се појавило још 380.

Зашто мислим да је у нападу на ту колону убијен само један Немац. Прво су предвече четници дошли у логор и причали са њима и заробљеницима.
Затим су се вратили у по ноћи по мраку и настао је метеж, заробљеници су се разбежали.
Причао сам са америчким историчарем који је причао о том догађају са једним учесником. Не сећа се ничега осим метежа, галаме и мрака, и да су их после четници прикупили. Није било пуцњева

Четнички извори које наводите кажу да је Марковић наредио да се Немац комуниста убије два пута. И ту је сахрањен, место зову Немчев гроб. А где су остали гробови ако су побили остале чланове? По вама њих нису сахранили. Која је логика да једног ког највише мрзе два пута убију и сахране, а остале оставе?

Због свега тога сумњам да је ту убијено више чувара.
Одговори

(20-10-2023, 11:37 PM)ватра Пише:  Четнички извори које наводите кажу да је Марковић наредио да се Немац комуниста убије два пута. И ту је сахрањен, место зову Немчев гроб. А где су остали гробови ако су побили остале чланове? По вама њих нису сахранили. Која је логика да једног ког највише мрзе два пута убију и сахране, а остале оставе?

Због свега тога сумњам да је ту убијено више чувара.
Чуј која је логика?Па зато што та прича вама одговара!Чак шта више она је Идеална да би приказали како су четници убили само једнога Немца комунисту и то "Два пута",док су остале на пример пустили!Међутим ваша шифра"Пришлушкивања" од стране Друга Марко је проваљена,тако да знаш ти! Јок
Одговори

(21-10-2023, 02:07 AM)Бесеровић Пише:  
(20-10-2023, 11:37 PM)ватра Пише:  Четнички извори које наводите кажу да је Марковић наредио да се Немац комуниста убије два пута. И ту је сахрањен, место зову Немчев гроб. А где су остали гробови ако су побили остале чланове? По вама њих нису сахранили. Која је логика да једног ког највише мрзе два пута убију и сахране, а остале оставе?

Због свега тога сумњам да је ту убијено више чувара.
Чуј која је логика?Па зато што та прича вама одговара!Чак шта више она је Идеална да би приказали како су четници убили само једнога Немца комунисту и то "Два пута",док су остале на пример пустили!Међутим ваша шифра"Пришлушкивања" од стране Друга Марко је проваљена,тако да знаш ти! Јок

Мисирац, иди покажи дечку где је струјомер.  Јок

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Ето тај "Мисирац",  је најбољи пример колико је покварена њихова машта о четницима,сви знамо из којих разлога..Измишљотине нај одвратније које и данас трују наш народ су тако примитивне и Бизарне да не кажем још нешто горе доказују колико је велики део нашег народа глуп и заостао јер им још увек чврсто верује .Ја вам обећавам да ћу Ватхру да покушавам увек да правилно усмеравам бар што се тиче његових коментара на моје објаве!То је бар просто ко "Пасуљ"! Сирома'
Одговори

Чуј Друг Марко прислушкивао Друга Тита, и спаваћу собу Другарице Јованке! Кидање
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 61 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним