Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Још да додам , Мисирац много подсећа  на Четнике Радашина Бајића! Скојевац Неразумем чему толико расправа о његовим филмовима овде на форуму!
Одговори

(20-10-2023, 11:37 PM)ватхра Пише:  У колони у којој су била зарбљеници је било неколико Британаца, дванаест Американаца и троје Руса. Не знам одакле се појавило још 380.

Зашто мислим да је у нападу на ту колону убијен само један Немац. Прво су предвече четници дошли у логор и причали са њима и заробљеницима.
Затим су се вратили у по ноћи по мраку и настао је метеж, заробљеници су се разбежали.
Причао сам са америчким историчарем који је причао о том догађају са једним учесником. Не сећа се ничега осим метежа, галаме и мрака, и да су их после четници прикупили. Није било пуцњева

Четнички извори које наводите кажу да је Марковић наредио да се Немац комуниста убије два пута. И ту је сахрањен, место зову Немчев гроб. А где су остали гробови ако су побили остале чланове? По вама њих нису сахранили. Која је логика да једног ког највише мрзе два пута убију и сахране, а остале оставе?

Због свега тога сумњам да је ту убијено више чувара.
Која је логика да у свим тим окршајима погине један Немац и да овај Енглез толико лаже?
Одговори

Оснујте посебну тему у вези Марковића и његових напада на Немце.
Одавно је то требало да буде посебна тема. А и да не кварите ову тему.
Одговори

(20-10-2023, 11:46 AM)Бесеровић Пише:  Поклон слика! Smile
Капетан Живојин "Жика" Марковић,командант 2. Косовског корпуса са својим официрима!
Слика:Бане Симеон
Опис:Милош Шарац

[Слика: chetniks100788.png]

Ко је капетан Марковић, овај брка у ношњи?
Одговори

Тај.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(20-10-2023, 11:46 AM)Бесеровић Пише:  Поклон слика! Smile
Капетан Живојин "Жика" Марковић,командант 2. Косовског корпуса са својим официрима!
Слика:Бане Симеон
Опис:Милош Шарац

[Слика: chetniks100788.png]
Иначе, фотографија је феноменална. И штета је што је до сада нисмо видели.
Ионако имамо изузетно мало фотографија четника са
Космета.
Одговори

Да ли се зна приближан датум кад је сликано?
Одговори

Imam ovu fotografiju; nisam siguran da li je već bila na forumu. Nemam nikakvih podataka o njoj.


Приложених Датотека Изведена сличица(e)
   
Одговори

(21-10-2023, 09:19 PM)neki tamo Пише:  Imam ovu fotografiju; nisam siguran da li je već bila na forumu. Nemam nikakvih podataka o njoj.

Није била,официри Требињског корпуса, само не знам имена!Ево овако да се боље види:
[Слика: 222.jpg]
Можда је поручник Радован Пејановић (лево),Начелник Требињског Среза!
Одговори

(21-10-2023, 03:43 PM)Николај Пише:  Тај.

Претпоставио сам. Није свако могао заденути Маузер Ц-96 за појас.
Одговори

Mlad oficir Kraljeve garde D.Mihailović (u beloj bluzi, sa ordenom Belog orla), diže ruku jer je:
1) srećan i slavi sa kolegama
2) vizionarski ne krije pronacistička osećanja 5 godina pre pojave Hitlera na vlasti (jer je ovo 1928 )
3) baca mamac histeričnim analitičarima, zapenušanim saradnicima kojekakvih instituta koji će za 100 godina da gostuju po televizijama i prave pometnju sopstvenim neznanjem
4) ništa od navedenog jer je u beloj bluzi ustvari glumac Ljuba Moljac u ulozi mladog druga Marka...

Pa kako ko u aktuelnoj zloupotrebi domaće istorije, usijanoj ovih dana sa ko zna kakvim pobudama, uspe da razluči...

https://www.facebook.com/photo/?fbid=102...8945618677

Izvor: Bane Gajić

[Слика: 392919085-10231032468092227-894707529075866911-n.jpg]
Одговори

Капетан Живојин "Жика" Марковић!Исто време сликано!Овде се боље види Маузер Ц-96.
[Слика: 21751375-1513696862029390-2480714501780390431-n-2.jpg]
Одговори

Одлична фотографија. Види се на десном боку типична британска футрола за Енфилд/Вебли .38 револвер.
Одговори

И британски официрски опасач и упртач.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 10 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним