Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

(04-10-2015, 05:41 PM)Милослав Самарџић Пише:  Исправљено.

Хвала Smile
Одговори

Мајор Милан Стојановић, командант Топличког корпуса са својим људима:

[Слика: major-stojanovic-u-sredi.jpg]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Одлична! Где си је нашао?
Одговори

Са Знаци.нет.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Налази ли се отац Ивана Ивановића на овој фотографији?
Одговори

Не знам, питаћу га.
Одговори

(06-10-2015, 12:16 PM)Николај Пише:  Мајор Милан Стојановић, командант Топличког корпуса са својим људима:

[Слика: major-stojanovic-u-sredi.jpg]
Питао сам Ивана, нема Боже овде. Иван Ивановић пише:


На фотографији није Божа Ивановић. Не знам да ли је то Штаб корпуса или се Цига Стоабивић сликао са неким четницима. То није Друга топличка бригада.
Ја очеву фотографију из гериле немам. Имам његову последњу фотографију, портрет, у цивилу. Не знам кад се и где фотографисао...
Колико се сећам, имао сам бар две Божине фотографије из четника, једну са бригадом а другу са два три војника. Носио је просто сељачко одело од сукна и шајкачу са кокардом. Није имао браду (као ни остали четници у Јужној Србији). Те фотографије ми је запленила Удба приликом претреса куће моје мајке у Житном Потоку. Нису вратили, а ја немам снаге да се с тим носим. Шеф Удбе у Прокупљу, који је руководио претресом, данас пише некакве романе. Написао је један гадан памфлет против мене, у којем се каје што ме Удба по преузимању власти није „згазили као пужа“.
Одговори

Штета.
Хвала на труду.
Одговори

Капетан Димитрије Ђорђевић,командант 2.крагујевачке бригаде 2. шумадијског корпуса.
Извор:АЛБУМ СРПСКИХ ЧЕТНИКА ГЕНЕРАЛА ДРАЖЕ МИХАИЛОВИЋА У 1.000 СЛИКА.ТРЕЋИ ТОМ
Приредио:Милослав Самарџић
[Слика: 10_G1_S.png]
Одговори

Rad Aleklsandra Ilica iz Loznice

https://instagram.com/aleksandar94art/

[Слика: 12138396_882143085189726_4123952795926031609_o.jpg]

Из ове наше победе, рађа се сунце слободе!
Одговори

Кинези пишу о четницима!Слика је са једног Кинеског сајта,пише у десном доњем углу слике. Ако неко препозна ликове са слике,нека напише.
[Слика: image.jpg]
Одговори

Милован и Боро Јакшин са Лука из Врхпраче на Јахорини.Милован је на почетку рата окупио своје Цицовиће са Лука и другу братију и формирао Врхпрачанску чету којој је био командир и која се борила против усташа од Јахорине преко Херцеговине па све до Макарске.Погинуо је у покушају ослобађања Праче 1944.год а остала је пјесма из које је део који следи:
Врхпрачка се чета скупи
Милован их Цицо зове
И пробира витезове
Да Милован с њима ходи
И да Прачу ослободи...
[Слика: sl_16_milovan_i_boro_jaksin1.jpg]
Одговори

Ковач1.
Гдје си нашао ову слику?
Одговори

cicovici.wordpress.com
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 25 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним