Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Шваба се плашио четничког ножа више него Ђаво од Крста.Тако је било и у 1.Светском рату.Мом Деди један наишао 40. и неке...
Одговори

Непознате фотографије Требињског корпуса:
http://www.pogledi.rs/trebinjski-korpus/
Одговори

(15-02-2016, 09:11 PM)Милослав Самарџић Пише:  Непознате фотографије Требињског корпуса:
http://www.pogledi.rs/trebinjski-korpus/
Одличне фотографије! Милославе на слици 11 - А поред Пејановића налази се поручник Иван М. Јаничић, а такође и на слици 12 - Б заједно са Пејановићем и ђевојком. Затим слика 17 - А, на њој би требало да је умјесто Мугоше потпоручник Милош Риђешић, из села Тули (Зупци, ТБ) једно вријеме командант Зубачког батаљона, Требињске бригаде ЈВуО.
Одговори

Хвала! Исправио сам.
Одговори

Једна од најбољих галерија фотографија ЈВуО до сада.Добро је што су фотографије објављене у оригиналној боји а не црно бело.Много су лепше овако,некако живописније.Штета за онолике фотографије које су скениране само у црно белој варијанти!Треба увек скенирати један примерак у оригинал боји.Разумем ја да је то све звог штампања у књигама.Али некаже се џабе пожутела слика стара...
Одговори

(16-02-2016, 11:21 PM)Ковач Пише:  Једна од најбољих галерија фотографија ЈВуО до сада.Добро је што су фотографије објављене у оригиналној боји а не црно бело.Много су лепше овако,некако живописније.Штета за онолике фотографије које су скениране само у црно белој варијанти!Треба увек скенирати један примерак у оригинал боји.Разумем ја да је то све звог штампања у књигама.Али некаже се ђабе пожутела слика стара...
Па не разумеш. То је пре свега због новца. Некад смо скенирање једне слике на велики формат плаћали више од 100 марака, а на обичан формат чини ми се 4 марке, а сада око 50 динара. Мислим на професионалне скенере. Па помножи са хиљадама слика и додај колико меморије треба за све то. А за колор је све скупље.
Одговори

Само кажем да су много квалитетније фотографије у колору када се скенирају.Данас то више није проблем никакав.Свако може да купи солидан скенер и скенира професионално. За новац који сте потрошили, могу само да кажем:Све ће то Народ позлатити!
Одговори

Smile
Одговори

(15-02-2016, 09:11 PM)Милослав Самарџић Пише:  Непознате фотографије Требињског корпуса:
http://www.pogledi.rs/trebinjski-korpus/


Радовану Пејановићу су убијени и отац Тривко и два брата, Марко и Саво. Отац му је имао 84 године.
Прво су 1942. убили Марка, а отац је кренуо да га тражи, па су и њега убили заједно са једним свештеником.
Кад су четници дошли, открили су убице и народ их је јавно осудио, али им је Пејановић опростио и ослободио их.
А Саво је убијен заједно са Радованом Пејановићем, после тешког мучења, мислим крајем 1944.
Не знам дал сте ово писали, јер не може да се уђе у албум
Одговори

Има у оном тексту испод Албума, само без тих детаља.
Одговори

Нема те слике у оној збирци из Требиња. Има неколико слика где су Италијани (са четницима или сами), једну од њих сам објавио.
Одговори

(29-02-2016, 07:06 PM)Ковач Пише:  Четници Хомољске бригаде, Млавског корпуса.
[Слика: Vlasi_sa_Homolja_koji_su_bili_u_cetnicima_Mlavsk.jpg]

Власи. Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Да ли су она двојица загрљена Британци?
Један носи њихову униформу.
Одговори

(01-03-2016, 10:45 AM)ватхра Пише:  Да ли су она двојица загрљена Британци?
Један носи њихову униформу.

Изгледа да јесу,само не знам у ком својству тј. да ли су спашени пилоти или чланови неке војне мисије.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 23 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним