Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Сви Васковићи су из данашње Републике Србске,а тада се нису досељавали сигурно по Србији

ЕВО БРАЋЕ ЈОШ СУ ЖИВИ ШТО РАДАВУ ВОДУ ПИЛИ!
Одговори

(25-03-2016, 04:18 AM)Романија Пише:  КрезаКреза

[Слика: 12063671_1031720286895306_6290138376522127320_n.jpg]
12. слика избрисана.
Одговори

Да ли је било Шешеља у Требињском корпусу? Не знам да је Војислав икад причао о томе.
Одговори

(31-03-2016, 02:31 PM)Романија Пише:  Да ли је било Шешеља у Требињском корпусу? Не знам да је Војислав икад причао о томе.
Попово поље, све го комуниста Smile
Одговори

То сам једном питао Самарџића, јер је Баћовић у неком извјештају рекао да је Попово поље гнијездо комуниста. Ал ето један дио моје фамилије је одатле а нико није био у комунистима, а неколико је било у четницима, и сви изгинули 1944.
Одговори

[Слика: Zene.jpg]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Одлична!
Одговори

Јел ово Милош Марковић десно?
Одговори

Рекао бих да је Раковић.
Одговори

Раковић десно, Боришић лево.
Одговори

Једна свакако од најлепших фотографија.

Иде Џиџа кроз планине
гони српске душманине,
издајице Русе, Немце,
крџалије љотићевце.
Одговори

Ко је поред Боришића возио други тенк на Краљеву? Зато што се у Дражи 1 помиње поручник Драгомир Топаловић, а Албуму 4 том се објављује слика поручника Војислава Милутиновића за кога пише да је возио један од тенкова том приликом?

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Топаловић је возио други тенк. Можда је Милутиновић возио другом приликом, не сећам се који је извор за њега.
Одговори

Четири имена се помињу у вези вожње тенкова, вероватно зато што двојица чине екипу. Што се тиче горње фотографије коју је Симић снимио у Ласцу, на њој јесте лево Жарко, али десно није Раковић, него поручник Живорад Катанић, Комадант Трнавске бригаде, који је месец дана касније погинуо на Копаонику.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 21 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним