Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Ко каже да су их пуштали?
Одговори

ВикипедијаSmile
Одговори

Ево до сад невиђена Дражина фотографија.
[Слика: Screenshot_2016_04_26_19_22_15_721.png]
Одговори

Личи, али мислим да није Дража на слици.
Одговори

И ја бих рекао да није, мада постоји мала вероватноћа да ипак јесте.
Јел пише нешто?
Одговори

Јесте Дража, као питомац Војне академије, видео сам фотографију у књизи Бојана Димитријевића и Душана Бабца, "Ђенерал Михаиловић - завршна реч".
Одговори

Јесте Дража. Видео си Милославе ову слику давно, него си заборавио. Пише ли за ову слику где брију четника где је настала и када?
Одговори

(26-04-2016, 08:41 PM)Милослав Самарџић Пише:  И ја бих рекао да није, мада постоји мала вероватноћа да ипак јесте.

Мени се чини да су Дражи размакнутије очи и другачија брада, мада о томе може да се расправља због фотографије и угла.

Међутим разлика је приметнија код ушију.
Уши су такође уникатне и користе се за идентификацију.

Питомац има плитку ресу и равније уши.
Упоредите са предратним Дражиним сликама и јасно се види.
http://s12.postimg.org/5viul5ppp/Draza_s...osijea.jpg
http://www.bibl.u-szeged.hu/bibl/mil/ww2...jlovic.jpg
Одговори

Па из овог угла не можеш процјенити клемпавост, што би се рекло.
Та фотографија коју си поставио је из 1937. а ова из 20-тих, тако да је разлика нормална.
Одговори

(27-04-2016, 12:25 AM)Романија Пише:  Па из овог угла не можеш процјенити клемпавост, што би се рекло.
Та фотографија коју си поставио је из 1937. а ова из 20-тих, тако да је разлика нормална.
Питомац је био 1910...
Одговори

(26-04-2016, 09:39 PM)Бенито Пише:  Јесте Дража. Видео си Милославе ову слику давно, него си заборавио. Пише ли за ову слику где брију четника где је настала и када?
Не знам, ваљда Босна 1945.
То је из Музеја Историја Југославије - или како се сада зове - а има и кад четници шишају партизанку.
Одговори

Овако се јасније виде разлике. У средини је питомац, са стране су слике које сам раније поставио.
[Слика: Draza_usi.jpg]
Одговори

Мислим да нема дилеме да је то он. Ватра, није исто кад имаш 18 година и 45. Поставите слике са Солуна па да упоредимо а не из '37
Одговори

И мени уво делује исто. Сем што је ово на којима је старији мало "дубље", што је можда и нормално.
Али нема ресе и "кривине" су исте.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 2 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним