Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

(19-10-2016, 04:22 PM)Николај Пише:  Није нестао, погинуо је, чини ми се, у Младиковинама код Теслића, априла 1945. године, где су комунисти заробили и поубијали рањенике и болничаре Горске гарде, међу којима и његову жену. Он је кренуо са групом бораца да им помогне и тада је и он страдао.
У селу Ножичко код Прњавора, тамо им је гроб.
Одговори

Поручник Марко Ћућуз,командант бригаде у корпусу Гаврило Принцип.
Извор:Вук92
[Слика: M_2.png]
Одговори

(17-10-2016, 11:49 AM)Pravda Пише:  Друга слика са истог догађаја!Овде се боље види Пуковник Цветичанин.Када упоредим ову слику са претходном,скроз другачије ми изгледа Пуковник са штапом онако из профила на првој слици .Као да није исти човек у питању а јесте.
Овде у називу фајла пише датум 28. 12. 44.Значи да су стигли у Италију сутра дан.
[Слика: Kraigher_Vuynovich_12_28_44.jpg]

Још једна слика од истог дана. Изгледа да је повећа група наших рањеника тад прешла у Италију:

[Слика: Wemadeit_12_28_1944.jpg]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Не, само двојица наведених.
Остало су амерички авијатичари.
Одговори

(20-10-2016, 07:55 PM)Николај Пише:  
(17-10-2016, 11:49 AM)Pravda Пише:  Друга слика са истог догађаја!Овде се боље види Пуковник Цветичанин.Када упоредим ову слику са претходном,скроз другачије ми изгледа Пуковник са штапом онако из профила на првој слици .Као да није исти човек у питању а јесте.
Овде у називу фајла пише датум 28. 12. 44.Значи да су стигли у Италију сутра дан.
[Слика: Kraigher_Vuynovich_12_28_44.jpg]

Још једна слика од истог дана. Изгледа да је повећа група наших рањеника тад прешла у Италију:

[Слика: Wemadeit_12_28_1944.jpg]

Ватхра а ко је човек одмах лево од Богићевића на овој слици што је поставио Николај?Па и човек одмах десно поред Богићевића.Мислим да су у њиховим извештајима наведени само официри са вишим чином а да ови остали нису помињани.Видиш да је наш човек,обичне цокуле,старе вунене чарапе и одећа и шајкача.Не кажем да нису неки Амерички авијатичари понели шајкаче као сувенир али човек поред Богићевића је 100% наш Србин.Као и човек десно што држи Богићевића под руку,чак има и опанке чини ми се.
Одговори

(20-10-2016, 08:55 PM)Pravda Пише:  Ватхра а ко је човек одмах лево од Богићевића на овој слици што је поставио Николај?Па и човек одмах десно поред Богићевића.Мислим да су у њиховим извештајима наведени само официри са вишим чином а да ови остали нису помињани.Видиш да је наш човек,обичне цокуле,старе вунене чарапе и одећа и шајкача.Не кажем да нису неки Амерички авијатичари понели шајкаче као сувенир али човек поред Богићевића је 100% наш Србин.Као и човек десно што држи Богићевића под руку,чак има и опанке чини ми се.
27. децембра је евакуисано 20 америчких авијатичара, 4 Француза, 4 Италијана, 2 рањена четника, 1 амерички грађанин српског порекла и преостали чланови мисије.

Из ове серије има и слика са једном посадом која је задржала своје униформе, то је посада у којој је био Марвин Столоф која је и пала врло близу Бољанића и нису се пуно кретали.

Међутим, остали авијатичари су пали даље, и током доласка до савезничке мисије су имали другачија искуства.
Скроз десно, високи лик у црном прслуку, је Чарлс Кинг који је пао близу Сјенице, до Бољанића ишао путем са Немцима. Ту су још тројица који су пали код Бањалуке - они су ишли путем са Немцима и усташама. Један од њих је ишао и аутобусом, кроз немачке линије. Ако нису посумњали Немци и усташе на њих, онда су очигледно били обучени тако да се не види разлика.
Одговори

Капетан Милош Куреш,командант Билећке бригаде, Требињског корпуса.
[Слика: Milos_Kuresa.jpg]
Одговори

Амерички капетан Менсфилд и мајор Миљан Јанкетић,командант Пратећег батаљона Врховне команде.
[Слика: 943527_10151780963955337_459660320_n.jpg]
Одговори

Војвода Опленачки,капетан Никола Калабић,командант Горске краљеве гарде.
[Слика: erep_kalabic.jpg]
Одговори

Предраг Драго Нешовић,четник Расинско-Топличке групе корпуса.
[Слика: Predrag_Drago_Nesovic.jpg]
Одговори

По мени убедљиво најлепша Четничка слика.Тај човек је моја родна груда.




[Слика: 20161026147751231180708.jpg]


Пао је у блато и осетио цев..видео је фацу брадату и дрску..видео је смрт и чуо је речи, ДОБРО ДОШЛИ у груду Српску! табаџија
Одговори

Пуковник Драгутин Кесеровић,командант Расинско-Топличке групе корпуса.
[Слика: ravnogorcima.jpg]
Одговори

Капетан Михајло Барбуловић,начелник штаба Горске краљеве гарде.
[Слика: chetniks.jpg]
Капетан Живан Лазовић,командант Смедеревског корпуса.
[Слика: 001_zivan_lazovic_krajem.jpg]
Капетан Никола Калабић,командант Горске краљеве гарде.
[Слика: 020_copy_01_Kalabic_govor.jpg]
Одговори

Полако господине,немој на мене викати,није ти ово Београд,ово је шума.
[Слика: 11051806_723582111098526_576920693260681129_n.jpg]
Радојко дај пешкир!
[Слика: 13394187_855322777907318_6896549408272884549_n.jpg]
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 20 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним